Başak İş Başında, Enes Ünal Levante Yolunda!

Mesleği babadan yadigâr, isabetli son vuruşları ve güçlü paslarıyla futbola olan yüksek kabiliyeti aşikâr, genç kızlar Enes’e, Enes ise yıldız bir futbolcu olacağının sinyallerini genç yaşında verdiği işine hayran! Dünya da olup bitenin, genç yeteneğin kıymetinin farkında, şu sıralar Enes hayallerinin peşinde, Levante yolunda! Şimdi bakalım; Süper Lig’de henüz 16 yaşında Galatasaray’a attığı kariyerinin ilk gölüyle “Süper Lig’de gol atan en genç oyuncu” olma unvanını kazanan Enes Ünal’ın Haritasının harikasına.

Güneşi Boğa olan Enes’in fiziksel yapısı oldukça güçlü ve dayanıklı, görünümü de bir o kadar hoş! Hal böyle olunca genç kızların gönlü de Enes bir gün gelip konar diye boş! Çok hızlı bir futbolcu değil Enes daha çok mutlu son bekçisi. Oldukça estetik vuruşlarıyla, bulunduğu Santrafor pozisyonu itibariyle tam bir golcü. 1.85 boyuyla tek sıçrayışta hava topunu yumuşatır, isabetli son vuruşuyla top ağlarla buluşur. Boğa’nın da o kadar etkisi olmasın mı? Enes’in haritasında Venüs ile birleşen Boğa; babasından yana şans kapılarının açık olduğuna işaret eder. Nitekim 9 yaşında top sürmeye, babasının da futbolcusu olduğu Bursaspor’da başlamış. Anlayacağınız kariyeri babadan yadigâr. Topçumuz Boğa, hemen yanı başında Venüs, Enes’in estetik zevkleri gelişkin, güzel, ağır başlı ve bakımlı kadınlara karşı ilgisi aşikardır.

Mars, Başak ve Güneş Üçgen’i Enes’e stratejik düşünme kabiliyeti ve teknik güç kazandırır. Enes haybeden koşmaz, topu taca çıkardığına sık rastlanmaz, hamlelerini önceden belirler, hesabını ince yapar, en doğru zamanda, uygun açıyla vuruşunu yapar ve golü atar çünkü Başak olmak bunu gerektirir. Mükemmeliyetçi olduğu kadar tevazu sahibidir Enes. Bu sayede hiçbir zaman oldum deyip çalışmalarına ara vermeyecek, şampiyonluk hülyasına kapılıp disiplini elden bırakmayacak, kariyerinin zirvelerinde olsa ukalalık yapmayacaktır. Hep çok çalışıp en kusursuz olma gayretini elden bırakmayacak, genç yaşta üstüne çektiği gözleri daha da parlatacaktır. Lavante transferini şaşkınlıkla karşılaması, alacağı çok yol, yapması gereken sayısız idman olduğunu söylediği cümlelerindeki Başak etkisi su götürmez.

Merkür Koç; Enes, uzun uzadıya düşünüp, giden topun ardından bakakalmaz. Pas kaçırmaz. Hayati pozisyonlarda hızlı düşünüp çabuk aksiyon alabilir. Satürn’ü de Koç olan Enes; Merkür’ün ona getirdiği fazla cevval, oldukça gözü kara bazen enerjisine kapılıp dur durak bilmeyen halini kontrol altına alır, Enes çok hızlı düşünür ancak doğru kararlar alır. Genç yaşında sahip olduğu hızlı düşünme, akıcı ve seri konuşma kabiliyetini de yine iletişim gücüne zekâ ve atiklik kazandıran Merkür’e borçludur.

Neptün, Venüs partili üçgeni; Enes’in yeteneklerini artırır ve ona geniş bir hayal gücü kazandırır, kadınlar ve finans konularında biraz aldanmaya müsait olsa da aşk ilişkileri romantizm ve derinlikli duygu kazanır. Neptün Venüs’e Balık etkisi katınca, Enes fazlaca fedakâr olabileceği gibi sevgilisini idealize etmesi sonucu hayal kırıklıkları da yaşayabilir.

Haritasında öne çıkan Boğa ve Koç sayesinde Enes; oldukça güvenilir ve dürüst bir futbolcudur. Jüpiter’i Kova olan Enes; sosyal medya’da fenomenleşmeye müsait etkiler taşır. Hayranı şimdiden bol olan genç futbolcuya sosyal medyada daha çok mesai yahut bir dijital yaşam koçu önerebiliriz. Kariyeri de kimliği de sosyal ağlar üzerinden daha çok parlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.