Başak Burcuyla Eve Çıkmadan Önce Bu Listeyi Okuyun!

Astroloji dünyasında Başak burcu deyince akla ilk olarak titizliği ve detaycılığı gelir. Yaşamın her detayında kılı kırk yaran Başak burcunun titizliği bazen takıntı seviyesine gelebilir. Temizlik ve hijyen konusuna da çok önem veren bu burçların evleri genelde deterjan kokar. Tertip ve düzene çok önem veren bir Başak burcuyla aynı eve çıkmayı düşünürseniz aşağıdaki önerilerimizi bir gözden geçirin deriz.

Yediğinizi Toplamayı Unutmayın

Eviniz temizliği ve eşyalarının düzeniyle dikkat çeken Başak burcuyla beraber yaşamak istiyorsanız kesinlikle dağınık ve tembel olmamanız gerekiyor. Aksi takdirde onunla anlaşamazsınız. Mesela yemek yedikten sonra en azından tabağınızı kaldırmazsanız bundan rahatsızlık duyar ve sizi eleştirebilir. Eğer sofranın tamamını toplarsanız onu gerçekten çok mutlu edebilirsiniz.

Etrafa saçılmış eşyalardan hoşlanmadıkları için her şey yerli yerinde olmalı. Dağınık ortamlarda işlerine konsantre olamazlar. Dolayısıyla akşam eve geldiğinizde oturma odasına çantanızı ve montunuzu sağa sola rastgele atmamalısınız. Yere dökülen herhangi bir yiyecek bekletmeden toplanmalıdır, aksi takdirde Başak burcunun içi içini yer. Eğer yere döken sizseniz temizliğin ne kadar önemli olduğunu, yerlerin ne kadar kötü göründüğünü çıtlatırlar. Bu imalara rağmen yine de yerleri temizlemezseniz rahat edemeyeceği için trip atarak sonunda kendisi siler süpürür.

Müşterek Kullanım Alanlarını Temiz Tutun

Titiz ve kuralcı insanlarla yaşamak bazıları için kolay değildir. Kimileri dağınıklığı bir konfor olarak görseler de Başak burçlarının bunu tasvip etmesi güçtür. Onlar her ne kadar sık temizlik yapsalar da hizmetçi gibi görülmekten hoşlanmaz, evdekilerin de kendileri gibi olmasını beklerler. Müşterek kullandığınız alanların temizliği onlar için daha önemlidir. Eğer onlarla eve çıkacaksanız duş aldıktan sonra banyoyu temiz bırakmalısınız. Saç tellerinin halıya yapıştığı, yerlerin ıslak, klozetin kirli bırakıldığı bir banyo Başak burcunu çıldırtabilir.

Ondan Bir Şey Gizlemeyin

Detayları gözden kaçırmamak gibi bir özelliği olan bu zeki burcu kandırmak kolay değildir. Evle ilgili kararlarınızda onun da fikirlerini almalısınız. Ondan gizli bir şey yaptığınızda ayrıntıları atlamayan bir burç olduğu için olan biteni fark etmesi çok sürmeyecektir. Sezgileri çok güçlü olmasa bile iyi bir gözlemci olması ve verileri birleştirme yönüyle onu kandırdığınızı anlar.

Ev arkadaşlığı genelde iş bölümünü de beraberinde getirir. Asla mükemmellikten ödün vermeyen Başak, her ne  kadar kendini frenlemeye çalışsa da üstlendiğiniz işi dört dörtlük yapmanızı bekler. Mesela yemek pişiriyorsanız hazırlanışı, pişirme şekli, tadı ve sunumuyla ilgili sözünü sakınmadan sizi eleştirir. “Beğenmiyorsan kendin yap” gibi bir tepki verirseniz o da haliyle evdeki diğer işleri üstlenmenizi isteyecektir.

Ocağı Muhakkak Kontrol Edin

Başaklar, temizlik konusundaki hassasiyetlerinin yanı sıra takıntıları ile de ünlüdür. Bir şeyi kafa koydular mı muhakkak yapmaları gerekir. Ev kazaları konusunda da aşırı temkinli olabilirler. Aynı evde yaşıyorsanız dışarı çıkmadan önce ocağı kapadığınızdan, ütünün fişini çektiğinizden, kapıyı kilitlediğinizden emin olmalısınız. Bu tarz şeylerden birini unuttuğunuzu fark ederse size ev idaresi konusunda güvenmeyecektir. Kendisi dışardayken “Acaba ev ne durumda?” diye içi içini yiyecektir.

Tüm bu sebeplerden ötürü mükemmeliyetçi olan Başak burçları ile eve çıkmak belli sorumlulukları üstlenmeyi gerektirir. Her ev arkadaşlığında karşılıklı beklentiler olsa da Başakların özellikle temizlik açısından talepleri fazla olacaktır. Onlarla aynı özellikleri taşıyorsanız sizinle gayet uyumlu bir ev arkadaşı olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.