Başak Burcunun Olmazsa Olmazları!

Akıllı insanlardır Başaklar, doğruyu yanlıştan bir çırpıda ayırır, her meseleyi detaylarıyla ele uzmanca alırlar. Ve tabi ki dikkatlerinden kaçana pek rastlanmaz. Etraflıca düşünmek, ince eleyip sık dokumak, düzen kurmak konusunda da uzmandırlar. Yaşamdaki tertibin değişmez nöbetçileri, temizliğin bekçisidirler. Öyle her şeyi beğenmeyen, kusursuzu bulana dek çalışmaktan çekinmeyen Başakların olmazsa olmazları nelerdir?

Temizlik ve Düzen!

Özellikle kendi dünyalarının ama kimi zaman da tüm dünyanın düzeni onlardan sorulur! Titizdirler; temiz olmayan hiçbir yerde durmaz, kirliye dokunmazlar! Yaptıkları işleri en ince delikli süzgeçlerden geçirir, kusurların tamamen ortadan kalktığına emin olmadan, işlerini sonlandırmazlar. Evleri, arkadaşlık ve aile ilişkileri, duygusal ilişkileri, iş hayatları; aklınıza gelebilecek her alanda kaçınılmaz olarak düzenlidirler. Bakımlı, zihni düzgün çalışan, görünümü düzgün olan, düzenli bir ilişki içinde, sadık bir eş isterler! Düzeni bozacak her türlü sürprizi baştan bertaraf etmek için ise, temkini bir an olsun elden bırakmazlar!

Faydalı İşler Yapmak!

Radarlı gibidir Başak’ın gözleri, bir kusur takılırsa ansızın sinyaller çalmaya başlar zihninde! Düzeltilmesi gereken bir aksaklık girerse ilgi alanına, öncelikle eleştirmekten sonra müdahale etmekten alamazlar kendilerini. Bir de yaptıkları her işin, öncelikle toplum yararına olmasını gözetir, beyhude emek vermezler. Boş işlerle uğraşmaz, kimselerin işine yaramayacak gereksiz işlere vakit harcamazlar. Sonunu görmediği hiç bir işe kalkışmaz, mükemmel olmayacaksa hiç olmasın der, didinip durmaz!

Detaylara Hakim Olmak!

Hayatı güzelleştiren herkesin bir bakışta gördüğü kocaman resimler değil, detaylarda gizlenenlerdir aslında. Ve Başak gözünden kaçırmadığı, özellikle ilgilenip onardığı ayrıntılarda bulur büyük resmin gerçek güzelliğini. Tek tek parçaların, mükemmelin oluşması yolundaki değeri büyüktür. Başak da bunun farkındadır ve dikkatini bütüne değil parçaya verir. Onun için her şey birbirini destekleyen kusursuz bütünün birer parçalarıdır. Bu yüzden evindeki düzen, işinde sürmeli, ilişkisinde her şey yolunda gitmeli, tüm bir yaşamın ferahlaması için her yer tertemiz olmalıdır. Bu yüzden Başak, yaşamının her anını pür dikkat yaşar.

Kusursuzluk!

Akla gelen her alanda kusursuzluk arzu eder Başak! Evi kusursuz olmalıdır, her şey yerli yerinde, en işlevsel şekilde yerleşmiş ve muntazam görünmelidir. Yaptığı işlerde tüm detaylar defalarca gözden geçirilmiş, hata payı minimuma inmiş, son ürün mükemmel olmuştur. Eğer bir ekiple birlikte paylaşması gerekmişse sorumluluklarını, herkesin işini gözden geçirmeden bitirmez çalışmasını. Yaşamın tüm kontrolü kendinde olsun, elinin uzanmadığı kuytularda hiçbir aksama yaşanmasın ister. Sağlık konusunda sahip olduğu tüm pimpiriklerinin sebebi de budur! Eğer tıp okumadıysa etraflıca ilgi edinemez bedeni hakkında. Tüm işleyişi öğrenmek için sıkça doktora başvurup, her şeyin yolunda olduğuna emin olmak ister. Her şey daima yerli yerinde ve olması gerektiği şekilde olmalıdır, aksi halde huzur edemez Başak! Tabi eğer bir ilişkisi varsa o da kaçınılmaz olarak mükemmel olmak zorundadır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.