Başak Burcunun Mükemmel Ünlüleri!

Başak’ın duruşunda nizam, yaptığı her işte mükemmelliğine vurgu yapan bir intizam vardır. Zodyak’ın titizlikle yaşayanı, aklı her işe çalışıp gözünden de bir şey kaçmayanı Başak, kusursuz için en çok emek verendir. Yaşamın tüm detaylarına hâkim olan Başak, nazik ve şıktır! Elini attığı hiçbir işte hüsrana uğradığı vaki değildir. Hep dört dörtlük işleriyle en zirvede olmalarına rağmen alkış beklemez, takdirleri de tevazu ile karşılarlar. Bakalım ünlüler dünyasının mükemmel Başak’ları kimler?

Agatha Cristie

Agatha Cristie Başak’ın vücut bulmuş halidir. Kusursuz bir dikkatle yazdığı polisiye romanlarından, bu günlerde kitaba sadık kalınarak beyaz perdeye taşınan “Doğu Ekspresinde Cinayet”in olay örgüsünde izlenen muazzam analitik zekâ; Başak’ının eseridir. Dünya edebiyatına kazandırdığı muazzam eserleriyle İngiltere’de en yüksek onur rütbesiyle taçlandı; “Britanya İmparatorluğu Kadın Komutanı”. Kusursuz cinayet kurgularının yaratıcısı Agatha, romanlarının sonunda herkesi ters köşe yapıp kıvrak bir manevrayla çözer meseleyi. Polisiye roman dendiğinde, akla derhal gelen, şüpheye mahal vermeyen Agatha, mükemmel bir Başak’tır. Tüm bu cinayetleri işlemeden nasıl yazdığını soran bir gazeteciyi, “işlemediğimi nereden çıkardınız” yanıtıyla titretmiştir.

Beyonce

Başak ömrünce “ben oldum!” deyip kenara çekilmez, emekliliğini sabırsızlıkla beklemez! Gelişmek için her gün daha çok mükemmelleşerek çalışır. Beyonce için de yardımsever bir diktatör olduğunu söyler ekip arkadaşları. İşinin tüm sac ayaklarını kontrol etmemek, işini şansa bırakmak elinde değildir. Kusursuz işlerin yaratıcısı olmak için muhteşem bir hırsa sahiptir Beyonce; en iyisi olmak için tüm ekibini de aynı arzuyla kuşatıp akışına katar! Daha iyisi ve sonunda en iyisi olmak için sahip olduklarını maksimum faydayla kullanmak için muazzam bir çaba sarf eder Beyonce! Ve Başak mükemmeliyetçiliğine yakışır şovlara imza atar!

Keanu Reeves

Başak’ın eleştiri okları başkalarına olduğu kadar kendine de dönüktür, bu sonsuz öz yargı onu fazla temkinli ve çokça kaygılı olmaya iter. Kendinde daima eksik bulur ve tamamlanmaya yönelerek arzuyla çalışır. Kendini diğer yaşayanlardan ayırmaz, başarısını önce kendine mal etmez! Esasen herkes için hizmet eder! Beyaz perdeden çekilince sahnenin ıssız kalacağını düşünürken çoğu takdir edeni, Keanu Reeves tüm mütevaziliğiyle yaşar, gün sonunda alkışların tümünü toplamak için, ışıkları kendine çevirmez. Bugüne dek hiçbir skandala karışmamış olan Reeves, yalnızca işinde sağladığı başarılarıyla anılır.

Salma Hayek

Başak biraz donuk, mantığı ve aklının buyruğunda bir yaşam sürdüğü için duygularından çokça arınmıştır. Dünyada olup bitenin farkında, yüksek gözlem kabiliyeti ve ayrıştırıcı zekâsı sayesinde tüm aksaklıkların istemese de bilincindedir ve alakası olsun olmasın yolunda gitmeyen her ne ise düzenlemek için hamle yapmadan duramaz. Meksika kökenli esmer güzeli Salma Hayek; elalem ne der minik kaygısı olmasa, ırkçılık mevzuuna yaptığı girizgahtan alıp yürürdü de muhtemelen spekülasyondan çekindi. Günümüz Frida’sı Salma; dev bir ressamı canlandırarak asrın övgüsünü aldı, Başak’ın gücünün yetmediği iş yoktur demiştik! Bu duygularıyla yaşayan bir Yengeç’i canlandırıp, dünyanın alkışını almak olsa bile!

Sophia Loren

Ancak ömrü boyunca mükemmelin peşinde koşup bunun için çalışıp, didinen bir insana yakışır, Loren’e Venedik Film Festivalinde layık görülen “Yaşam boyu başarı” ödülü. 61 yılında “En iyi kadın oyuncu” oscarını alması da cabası. Soğuk ve duru bir güzelliği vardır Loren’in eli kalem tutan herkeste ana hatları çizilebilecek kadar mükemmel ve değişmez! On altı yaşında başladığı oyunculuk kariyerinde her dönem artan bir başarı ivmesi yakaladı ve sürekli gelişen bir kariyere imza attı. Hem oyunculuğunda hem fiziksel görünümünde her gün daha da kusursuzlaştı ve asrın efsane aktrisleri arasına adını çoktan yazdırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.