Başak Burcunun Enerjisini Düşüren 3 Şey

O burçlar aleminin en titiz, en işini en ince ayrıntısına kadar yapan, en Sherlock Holmes ruhlu burcu. Mükemmele duyduğu karşılıksız aşkıyla tanıdığımız bu burç bozuk olan şeyleri düzelterek, elindeki işi en iyi şekilde yaparak dünyaya bir şeyler katmaya, onu güzelleştirmeye çalışır. Tabi o gözlerden uzak süper kahraman gibi gezinirken, her şey güllük gülistanlık devam etmez ne yazık ki. İnatçı lekeler, bozuk kapılar, işini doğru düzgün yapmaktan çok uzak olan insanlar, saatin ne işe yaradığını anlamayanlar derken liste uzayıp gider. İşte Başak burcunun dünyayı daha güzel bir yer yapacakken kafasına takılıp da işine taş koyan 3 şey:

Her Yerde Saç Tellerinin Olması

Tamam kimse hoşlanmaz yerlere, koltuğa, masaya ya da nereye bakarsa baksın saç teli görmekten. Ama titizliğiyle bütün burçları arkada bırakan Başak insanı hiç mi hiç hoşlanmaz. Her sabah uyanıp da o her yerdeki saç tellerini görünce bir yandan “her yerde saç var, yerlerde saçlar, kimin bu saçlar” diye dertli dertli söylenirken, bir yandan da elinde kovası, süpürgesi saçları süpürüp durur. Ama biter mi sandınız? Hayır o saçları ahenkle sallayıp da her yere hatırasını bırakan kişi ya da kişiler o evde oldukça Başak burcunun ne dilindeki şarkı ne de elindeki süpürge düşmez.

Kirli Camların Güneş Vurunca Daha Bir Parlaması

Tabii ki aklı başında birinin Başak insanının temizliğinden, titizliğinden şüphe ettiği yok, ama işte bazen gözden kaçar, ne bileyim kediler patileriyle cama minik minik pati izleri falan bırakır, yaramaz bir ufaklık gidip camı falan yalar, ne bilelim? Tam yapması gereken her şeyi yapıp, oturup şöyle bir rahat nefes alacakken aman Allah’ım o da ne? Kirli, hatta çamurlu denilecek camlar. Bir de güneş vurdukça “ben buradayım” diye bağırmıyorlar mı? Hadi gitti bütün dinlenme planları. Diyelim ki kendi evinde olmadı da misafirliğe, şöyle bir kahve içmeye gittiği evde böyle camlar gördü, konuşmaya devam eder etmesine ama gözü sürekli o cama takılır durur. İçinden de “çok mu zor geldi canım şurayı şöyle bir aldırmak” demekten de kendini alamaz.

Peki Ya Şöyle Olsaydı Sorusu

Yazının başında da belirttiğimiz gibi Başak insanı en Sherlock Holmes ruhlu burçların başında gelir. Çözülmesi gereken bir olay mı var gözler hemen ona dönebilir, çünkü detaylara olan tutkusuyla en zor sorunun bile çözümünü ele verecektir. Ancak ne yazık ki bazen işler o kadar sarpa sarar ki Başak burcunu içine düştüğü kara delikten kimse kurtaramaz. O şey peki ya şöyle olsaydı sorusudur. Başak burcu olmuş, olması muhtemel, olacak olan şeyler arasında öyle kombinasyonlar, öyle yaratıcı senaryolar yaratır ki sizin tahminimce böyle olacak dediğiniz şeye o bitmeyecek olasılıklar sıralayabilir. Tabi ki de bir yerden sonra olasılıklar başka olasılıklarla, o olay başka bir olayla çakıştıkça işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. Başak insanı ne uykusundan bir şey anlar ne de yaşadığından.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.