Başak Burcunun “En İyi” Özellikleri!

Mükemmel arayışı, detaylara hakimiyeti ve ayrıştırıcı bakışıyla dokunduğu yere düzen getiren Başak; elinin emeği en kıymetli olan insandır. Mükemmele sevdalı, kusursuzu can evinden yakalamaya kararlıdır Başak! Bakalım Başak’ın enleri arasında daha neler var?

En Düzenli

Big-Bang Teori; 13,8 milyar yıl önce, belirsiz bir hacme sahip olan dünyanın bugünkü halini genişleyerek aldığını söyler! Dünyadaki düzeni kurmakla yükümlü olan Başak’lar kaos halindeki evreni, biraz da abartılı ve mizahi bir üslupla, bu günkü düzenine kavuşturmuş olabilirler. Yani eğer insan eliyle kurulan bir düzen varsa o muhakkak bir grup Başak’ın ayrıştırıcı zekasıyla mümkün olmuştur. Zira dokundukları her şeye etkiyen, gözlerinin ucunun değdiği en basit aksaklığa dahi çözüm geliştiren, onarmak için eleştiren Başak’lar düzen kuran ve kurulu düzenin devamı için bekçilik eden insanlardır. Başak’lar olmasa hepimizin karmaşa içinde kaybolacağını söylemek yanlış olmaz!

En Mükemmeliyetçi

Başak’lar yaptıkları işi titizlikle neticelendiren, en ince eleyip, oldukça sık dokuyan insanlardır! Sorumluluğunu yüklendikleri her işte hata paylarını ortadan kaldırmak için ellerinden gelenin fazlasını yaparlar. Elbette her insan gibi Başak da hata yapar ancak yapmamak için öncesinde defalarca kez kontroller yapıp, eşeklerini en sağlam kazıklara bağlar. Böylece mükemmele giden yolda özenli ve emin adımlarını titizlikle atar. Detaycıdır Başak, herkes resmin tümüne aldanıp, kusursuz olduğuna kanar, Başak baktığı yeri mikronlarına ayırıp tüm parçalarında kusursuzluk arar! Ve bulduğu hataları ivedilikle onarmaya başlar. Böylece temelde elde edilen mükemmellik dokunduğu her yerde aynı etkiyi yapar!

En Yardımsever

Yaşam bir bütün olarak mükemmele eriştiğinde ancak Başak istediğine ulaşmış, kendini gerçekleştirmiş olacaktır. Yani yalnızca kendi hayatında kusursuzluğu inşa etmesi yeterli değildir. Başak; hayatına giren, yaşamının kıyısından geçen, bir selam eden herkesin eksiğini gözünden anlar, başkalarının hayatlarını taşın altına koyduğu eliyle toparlar. Yardımseverdir Başak, tüm eleştirilerini daha iyisini yapılandırmak için yapar! Vur kaç yapmaz, kimsenin hatasını, kusurunu söylemiş olmak için söylemez! Hemen kolları sıvar, iş yükünün çoğunu da kendi çuvalına teper! İşten kaçtığı, benim vazifem değil deyip yapılacaklar listesinden çıkardığı, “nasıl olursa olsun yeter ki sonuca ulaşsın” dediğini duyan yoktur! Her işi layıkıyla ve herkes adına yapar!

En Analitik Zekalı

Başak’ın zekâsı alışılagelmiş çözüm yöntemlerini uygulamak üzerine değil, sorun henüz ortada yokken tespit edip ayrıştırıcı bir bakışla en avantajlı çözümü geliştirmek üzerine yetkindir. Yani henüz kimse tarafından algılanmış bir sorun yokken, kale içten çökmeye, ilişkiler için için çürümeye başlamışken, gözlem kabiliyeti gelişkin Başak meselenin iç yüzünü görür, sorunun temelini tespit eder ve gerekli yapılandırma için bir sistem kurar! O andan itibaren sorumluluğunu bireysel olarak tümüyle üstlendiği süreci başlatır ve var olan sorun ortadan kalkana dek canla başla çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.