Başak Burcunu Elde Etmenin Yolları!

Temizliğin ve saflığın simgesi ve steril bir yaşamın kurucusu Başak’ı elde etmek için marjinal yollara, en yapılmamış sürprizler için geceler boyu kafa patlatmaya, gösterişin gözünü çıkarmaya gerek yoktur. Partnerinden beklentisi net, yaşam amacı ise apaçıktır! Emeğin değerini bilen, kendine ve yaşama özenle yaklaşan, mantığıyla yaşayan ‘düzgün’ biri Başak’ın dikkatini çekmeyi başarabilir.

Ağır Başlı Ol!

Gecelerin tozunu atmak, nerede akşam orada sabah maceraların peşinden koşmak, eğlencenin dibine vurunca dünyaları unutmak, enerjisini neşesine katmak gibi huyları yoktur Başak’ın. Belirlenmiş bir çizginin hizasında, ölçülü bir yaşam süren Başak, sakinlikten ve sadelikten yanadır! Fazla ışık sevmez, gösterişi, abartıyı tercih etmez. Onun ilgisini çekecek zatı şahane de ağır başlı ve ne istediğini bilen biri olmalıdır. Sakin ve emin adımlarla, nezaket yüklü bir yaklaşımla Başak’ın yanına usulca sokulup zekasını konuşturan biri pekâlâ tanımaya değer olabilir. Ama ortamın şeni, herkesin sevgilisi, eser miktarda laubali, fazlaca şakalı biri Başak’ın yanına yaklaşamaz.

Sakin Bir Yaşantın Olsun!

Mümkünse temiz bir ilişki geçmişin olsun. Başak’ın aklına “Ne oldu da bu kadar insanla flört etmesine rağmen hiçbirine demir atamadan oradan oraya savruldu? Yoksa bir sorunu mu var?” kurdunu düşürmemek en önemlisi. Başak çalkantılı yaşantılardan, kalabalık geçmiş kayıtlarından hoşlanmaz, şüpheye düşmekten, ruh ve beden sağlığın konusunda herhangi bir kuşku duymaktan kaçınır. Uzun zaman önce yaşam çizgisini tükenmez kalemlerle çizmiş, çoktandır verdiği kararlar çerçevesinde düzenli bir yaşam kurmuş, bolca çalışıp çokça üretmiş biriyle fazla tereddüt etmeden bir ilişkiye başlayabilir. Tabi sevgili adayının ilişkiden beklentileri, Başak’ın yaşamında fazlaca yer kaplamayacaksa!

Zekân Gözle Görünsün!

Başak’ın elinden her iş gelir! Yaşamının kontrolünü tümüyle ele alabilmek için, geliştirdiği bir dolu takıntısının da yardımıyla, başkasının elinin değmesine müsaade etmediği steril yaşamının her işine kendi koşar! Yardıma muhtaç olduğuna sık rastlanmasa da yaşamın tüm yükünü kimselere bölüştürmeden kendi omuzlarına yükleyen Başak’ın desteklenmeye, kaygılarını aza indirmek için doğru teskin edilmeye ve çevresindeki kişilerin özellikle de sevgilisinin motivasyonuna ihtiyacı vardır. Tabi ki kuru bir destekten söz etmiyoruz! Elini taşın altına koyan, yaşam gibi işlerinde de ortaklık arzulayan, hep yanında ve destekçisi olan akıllı birine ihtiyacı vardır! Geliştirdiğin pratik bir çözümle Başak’ın var olan herhangi bir işini basitleştirerek işe başlayabilirsin!

Alçak Gönüllü Ol!

Ne yaptığı işi göstermelik yapanı ne de boş kutuları cicileyip süsleyip görünürde değerliymiş gibi davrananı sever! Başak, emeğin kıymetini bilir. Sorumluluklarını layıkıyla yerine getirmek uğruna tüm yaşamını feda etse, perdelerin açılmasını, avuçların patlarcasına kendini alkışlamasını, övgülere boğulmayı ne ister ne de umursar! Aksine şovu sevmez, perde arkasının gizli kahramanı olmayı yeğler! Ve tabi ki kendi gibi insanları bir başka sever! Kibrini çoktan buruşturup atmış, alçakgönüllülüğüyle egosantrik tahtını ihtiyaç sahiplerine bağışlamış, emeğiyle çalışarak yaşamış, yardımsever olmayı vicdanında öğrenmiş insanları takdir eder! Ve yine kendisini etkilemek isteyende tüm bu özelliklerin olup olmadığını açıkça kontrol eder!

Özenli Ol!

Gözün tüm detayları açıkça görmüyorsa, tepeden tırnağa düzgün ve temiz olmak bir alışkanlığın yoksa, yaşın da yeni alışkanlıklar kazanmak için azıcık geçkinse, geçmiş olsun Başak gitti elden! Zira, saçlarını tarayış şeklinden, yüzünün ışıltısına, kıyafetlerinin temiz, şık ve uyumlu olmasından, ayakkabı ve aksesuar uyumuna, el ve tırnak bakımına kadar Başak tek bir bakışta kişinin röntgenini çeker, yolunda gitmeyen, umursanmayıp ihmal edilen tüm kusurları görür! Hele ki sabah kahvaltısında kahvenin kenarından süzülen ufacık bir damla üzerine damladı ve aceleyle evden çıkıp buluşmaya giderken kurumuş bir lekeyi göz ardı ettiysen eyvah! Artık bu ilişkinin olur yanı yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir