Başak Burcunda Dolunay! Bulutlu ve Hassas Günlerdeyiz…

09 Mart 2020 sabahı İstanbul saatine göre 08.48 de Başak. Burcunun 19 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor! Dolunaylar bilindiği üzere Ay ve Güneş karşıtlığı olduğunda meydana geliyor ve bu görünüme Güneş’le yan yana seyreden Neptün de eşlik ediyor. Demek oluyor ki önümüzdeki yaklaşık 15 günlük süreçte düzen, sağlık, hijyen ve hizmet konularının yanı sıra bazı belirsizliklerin, hassasiyetlerin, kırılganlıkların ve şifalanma konularının gündemimizde olacağına işaret ediyor.

Dolunay’ın yöneticisi olan Merkür hali hazırda Kova burcunda geri hareketine devam etmekte. Neyse ki 10 Mart tarihi itibariyle tekrar ileri harekete dönecek. Beklemeye aldığımız, eksiklerini tamamlayıp revize ettiğimiz konuları tekrar hayata geçirip aksiyon alabileceğiz.

Anın haritasında Terazi burcu yükseliyor. Gökyüzü bize önümüzdeki dönemde denge ve diplomasinin, ilişkilerin, adaletin önemli olacağına işaret ediyor. Karışıklık, belirsizlik içeren koşullarımıza düzen getirmek isteyeceğimiz; bunu yaparken de ilişkilerin ve dengeleri korumanın önemini fark edeceğimiz günlere ilerliyoruz. Bir yandan fedakarlık yapmamız gerektiğini idrak edeceğiz. Ancak dikkat etmemiz gereken ince bir nüans var ki; o da fazla verici davranarak kurban durumuna düşmemek! Yaptığımız fedakârlıkları sorgulayacağız. Daha rasyonel davranmak isteyeceğiz ancak netleşmekte zorluk çekebiliriz.

Peki, yükselen burçlara göre Başak Dolunay’ının etkileri neler?

Yükselen Koç; önümüzdeki dönem senin çalışma ortamını, günlük hayatını ve sağlığını ön plana çıkarıyor. İş hayatında yapacağın bazı değerlendirmeler sonucunda yeniden aksiyon alıp bir düzen oluşturmak isteyebilirsin. Günlük rutinlerini yeniden planlamak ve bir düzene sokmak için oldukça uygun bir dönem. Ancak bu esnada birtakım hassasiyetlerinin farkına varabilirsin. Ayrıca sağlığınla ilgilenmek ve eğer gerekiyorsa diyetine dikkat etmek için tam zamanlama! Bu esnada iç dünyana dönmek isteyebilir, ruhsal çalışmalarla melankolik ruh halinden arınabilir, bilinç altındaki karmaşık duruma çözüm arayabilirsin.

Yükselen Boğa; önümüzdeki dönem senin aşk ve çocuk konularını ön plana çıkarıyor. İlişkini yeniden masaya yatırıp değerlendirmek isteyebilirsin. Birtakım hassasiyetlerin veya kırılganlıkların olduğunu fark edip bir karara varmayı tercih edebilirsin. Ancak bu dönemdeki belirsizlikler doğru karar vermeni engelleyebilir veya kafa karışıklığı yaratabilir. Eğer varsa çocuklarınla ilgili bazı hassas koşulların farkına varabilir ve bunlara bir düzen getirmek isteyebilirsin.

 Yükselen İkizler; önümüzdeki dönem senin ev ve aileye ait konularını ön plana çıkarıyor. Geçmişten bazı konuların gündemine gelebilir, köklere veya aileye ait belirsizlikler ve hassasiyetlerle yüzleşmen gerekebilir. Kariyer ve ev hayatın arasında bir denge oluşturmak isterken karışıklık yaşayabilirsin. Yaşadığın eve yeni bir düzen getirmek isteyebilir veya taşınmaz bir mülk konusunda nihai karara varmak isterken kontrolünün dışında gelişen bazı koşullarla karşılaşabilirsin.

Yükselen Yengeç; önümüzdeki dönem senin yakın çevre, kardeşler ve iletişim konularını ön plana çıkarıyor. Planladığın düşüncelerine veya projelerine bir düzen getirmek isteyebilirsin. İletişim konularında bazı detaylara dikkat etmen gereken bir dönemdesin. Ayrıca akrabalarınla ilgili beklentilerinde yanılgılarının farkına varabilir, beklentilerinin karşılanmadığını düşünerek onlarla olan ilişkilerini gözden geçirebilirsin. Ancak bu dönemde gelişebilecek bazı karışıklıklar veya belirsiz koşullar doğru karar vermeni engelleyebilir.

Yükselen Aslan; önümüzdeki dönem senin maddi konularını ön plana çıkarıyor. Gelirlerini gözden geçirerek, kazançlarına bazı düzenlemeler getirmek isteyeceğin günlerdesin. Ancak bu esnada finansal bazı hassasiyetlerle yüzleşebilir, yeni kazanç sağlayacak arayışlara girebilirsin. Gelir gider dengeni oluşturmaya çalışırken yanılgıya düşerek yanlış kararlar vermemeye dikkat etmelisin. Kontrolsüz harcamalar yaparak sıkıntıya düşmemek adına iyi bir planlama yapmalısın.

Yükselen Başak; önümüzdeki dönem kişisel konuları ve bedenini ilgilendiren koşulları ön plana çıkarıyor. Genel olarak ilişkilerini, ev ve iş hayatını yeniden planlayıp düzenlemek isteyeceğin günlerdesin. Yeni projelerinin temellerini atabilmek adına üretken ve verimli çalışmak isteyeceksin. Ancak başkalarına bağlı kalacağın koşullar gelişebilir veya karşındaki kişilerin beklentilerini karşılamadığını düşünebilirsin. Ayrıca bedenine ve sağlığına da dikkat etmen gerekiyor. Var olan bir alışkanlığını bırakabilir, spora ve diyete başlayabilirsin.

Yükselen Terazi; önümüzdeki dönem bilinç altı veya kontrolünün dışında gelişen konuları ön plana çıkarıyor. İç dünyana dönerek zihnindekileri değerlendirmek ve bir düzenleme getirmek isteyebilirsin. Gizli kalmış birtakım korkularınla yüzleşebilirsin. Elinde olmayan bazı koşulları fark edebilir ve olayları akışına bırakarak kabule geçmeyi tercih edebilirsin. Bu esnada gündelik akışında beklentilerinin karşılanmadığını hissedebilirsin. Çalışma ortamındaki belirsizlikler seni içsel olarak hassas kılabilir.

Yükselen Akrep; önümüzdeki dönem arkadaşlarını ve hedeflerini ön plana çıkarıyor. Mesleki gruplar, sosyal çevre, dernek veya vakıflar içerisinde aktif olarak hizmet vermek isteyebilir, gruplar içerisindeki çalışmalarına bir düzen getirmek isteyebilirsin. Hayata dair beklentilerinle ilgili yeni bir değerlendirme yapmayı hedefleyebilirsin. Ancak bu esnada ilişkilerle ilgili dengeyi sağlamakta zorlanabilir, aşk veya çocuk konularınla ilgili bazı hassasiyetlerle yüzleşmen gerekebilir.

Yükselen Yay; önümüzdeki dönem kariyer hayatı ve statü konularını ön plana çıkarıyor. İşinle ilgili birtakım düzenlemeler ve değerlendirmeler yapmak isteyebilirsin. Ailenle ilgili bazı hassasiyetler veya kırılgan koşullar hissetmen mümkün. Evin ve işin arasında bir denge oluşturmak için adımlar atabilir, somut hedefler için birtakım çalışmalar yapabilirsin. Ayrıca bu dönemdeki belirsizlikler, alacağın kararlarda yanılmana ve doğru kararlar almana engel olabilir. Dikkatli olmalısın!

Yükselen Oğlak; önümüzdeki dönem akademik ve yabancılarla ilgili konuları ön plana çıkarıyor. Hayata bakış açını yeniden incelemek ve değerlendirmek isteyebilirsin. Akademik hayatına belirli bir düzen getirmek ve planlı çalışmalar yapmak adına birtakım adımlar atabilirsin. Eğitim veya yabancı kültürlerle ilgili bazı fırsatlar karşına çıkabilir. Ancak bu esnada yakın çevrendeki koşullarda belirsizlikler olabilir veya fikirlerinde netleşemediğini hissedebilir, doğru kararlar alamayabilirsin.

Yükselen Kova; önümüzdeki dönem ortaklı paylaşım konularını ön plana çıkarıyor. Eşinden veya ortağından gelen gelirler gündemini meşgul edebilir. Gelir gider dengen ile ilgili birtakım değerlendirmeler yapmak ve titiz planlamalar üzerinde çalışmak isteyebilirsin. Finans akışındaki belirsizlikler veya hassasiyetler sana içsel bir endişe getirebilir. Bu sebeple banka kredisi, borç, alacak gibi konularda düzenlemeler yapma gereği duyabilirsin. Ancak yanılmamak adına koşulları iyi gözlemlemekte fayda var!

Yükselen Balık; önümüzdeki dönem ikili ilişkilerle ilgili konularını ön plana çıkarıyor. Eğer evliysen evliliğini yeniden gözden geçirmek ve bazı değerlendirmeler yapmak isteyebilirsin. Evli değilsen partnerinle olan ilişkini değerlendirerek daha ciddi bir platforma taşımak veya nihayete erdirmek adına karar almak isteyebilirsin. Ancak diğer yandan netleşemediğin bazı koşullar nedeniyle adımlarını dikkatli atmanda fayda olacaktır! Ayrıca bir iş ortaklığını masaya yatırabilir ve yeniden düzenlemek isteyebilirsin.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.