Başak Burcu Özellikleri!

Başak Burcu özelliklerini tam anlamıyla biliyor musun?

Toprak elementinin bir üyesi olan Başak maddesel dünya, somutluk, harekete geçmeyle ilgili ve değişken olduğu için de esnek ve farklılığa açık bir burçtur. Doğanın hasat zamanını simgeler. Elinde bir demet buğday başağı tutan bir kadınla resmedilir. Başak burcunun çok gelişmiş bir görev duygusu ve bilinci bulunur. İnsanlık için yararlı bir şeyler yapmak ve insanlara karşı hizmet etmek onun için son derece önemlidir. Bu dürtüsü sayesinde fayda sağlayanla faydasızı ayırmayı çok iyi bilir. Son derece çalışkandır. Analiz yönü çok güçlüdür ve bir konuyu ele aldığı zaman onu enine boyuna inceler, aksayan yönlerini belirler ve düzeltmek için çabalar.

Psikolojik anlamda Başak, kendi hatalarını düzelterek kusursuzlaşmaya başlamak ister. Böylece kendi yeteneklerini daha gelişmiş hale getirerek bu yeteneklerini çevresindekilere sunabilir. Başak denince akla gelen ilk kelimelerden birisi de “hizmet”tir. Kusursuz olmak isteyen Başak’ta hizmet etme dürtüsü vardır. Somut dünyada etrafındaki insanların işine yarayacak şeyler yapmak onu huzurlu hissettirir. Oldukça pragmatik olan Başak, hayatındaki her şeyi yararlı olup olmadığına göre ayrıştırmak ister. Düzen takıntısı ile bilinen Başak burcu bazen yapacaklarını erteleyen, işlerini sistemli bir şekilde yapamayan ve karmaşa yaşayan bir şekilde de görülebilir.

Başak burcu kendini rahat ve güvende hissedeceği bir düzen içinde yaşamak ister. Oldukça mükemmelliyetçi bir tavır sergilerler. Bir bütünde yer alan aksaklıkları ve hataları çözüme kavuşturmak, kendini kusursuz kılmak ister. Herhangi bir olay ve durum karşısında endişeli, sinirli ve eleştirel bir şekilde tepki verebilir. İçgüdüsü gereği herhangi bir şeyin eksik ve kusurlu yönlerini bulup bunları çözüme kavuşturmak isteyebilir.

Karmaşık duygulardan korktuğu için her şeyi dikkatle düzenlemek ve analiz etmek ister. Yaptığı işler ne kadar çok sıkıcı olursa olsun hatasız bir şekilde yapmak ister. Düzene, hijyene ve temizliğe önem verir.

İlişki kurma tarzı gerçekçi ve temkinli olabilir. İlişkilerinde aşırı analiz yapma, detaylara takılma ve detaylarda kusur bulma gibi birtakım sorunlar yaratabilir. Somut bir şekilde yarar sağlamak, çalışmak ve ustalaşmak ister. Bu özelliği onun ilişki kurma biçimine de yansır. Bu yüzden birlikte çalışılan ya da benzer şeylere önem vererek bunun için emek harcanan ikili paylaşımlar son derece önem taşır. İlişkilerde romantizmin yanı sıra düzen oluşturma ve yarar sağlama önemlidir.

Hayat içinde kendini ön plana çıkarma konusunda temkinli hareket eder. Bu sebepten dolayı titiz ve dikkat içinde hareket eder. İsteklerinin peşinden gider ve istekleri için çalışır. Detaylı çalışmak için gerekli düzen ve beceriye sahiptir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.