Başak Burcu Kadının Stili

Çok parlak kıyafetleri, abartıdan uçuşan etekleri, seksi ve gizemli elbiseleri, bir döneme ait tasarımları bırakın diğer burçlar giysin. Eğer siz de hem minimal hem kusursuz hem de zarif bir stil arayışındaysanız Başak burcu kadınının dolabını incelemeye hazır mısınız? Öyleyse okumaya devam edin…

Başak burcu kadını stil sahibi bir kadındır. Onun için moda ve trendler hayatının hiçbir döneminde birinci önceliği olmamıştır. Modayı sevmesine, hatta güzel giyinmeye ve şık olmaya bayılmasına rağmen, Başak burcu kadını moda ile beslenmez. Fakat onun moda anlayışı ve tarzı ile beslenmek mümkündür. Çünkü Başak kadınının stili her daim kusursuz bir zarafet barındırır. Minimal şıklık, sade ve gösterişsiz ama çalışkan kişiliğinin ona verdiği azimle detaylara önem veren bir seçicilik. İşte Başak kadının moda anlayışının analizi…

Tek Renk

Başak kadını monochrome giyinme sanatını layığı ile icra eden tek burçtur. Arada bir ton sür ton giyiniyor olsa bile tek renk giyinme konusunda eline kimse su dökemez, özellikle bej, toprak tonlar ve yeşil onun en çok tercih ettiği renklerdir.

Takım Elbise

En az bir Koç burcu kadar takım elbise giyebilir Başak burcu kadını. Tabii kendi tarzına uyarlayarak. Başak kadını takım elbise giyecekse bu onun mükemmeliyetçi kişiliğine asla zarar vermemelidir. O nedenle neredeyse baştan ayağa aynı renklerde bir takım elbise tercihi yapar. Çoğu zaman bluz ve hatta ayakkabı ve çanta seçimi bile bu tercihe dahil olabilir.

Elbise Seçimi

Sadelik onun imzası olduğuna göre Başak kadının dolabında aşırı büyük desenleri görmeyeceğimiz belli. Minimal çizgilerde ama alçakgönüllü tasarlanmış tüm elbiseler ona ithaf edilebilir. Çok nadir olmakla birlikte desenli bir elbise seçimi yaptığındaysa sıfır dekolte ile göz yormayarak detaylarda gizlenen bir tarzı sahiptir.

Pantolon Seçimi

Seçici ve gösterişten uzak olan Başak burcu için kumaş pantolon dolabının vazgeçilmezidir. Hatta o kadar vazgeçilmezdir ki her boy ve kesimde kumaş pantolonu vardır. En çok kendine yakıştırdığı üç model ise skinny, boru paça ve yüksek belli pantolonlardır.

Dış Giyim Aşkı

Dolabına tutkuyla aşık olduğumuz Başak burcu kadınının aslında tüm şıklığı tercih ettiği dış giyim seçimlerinde gizli. Sakın dış giyim ile ne kadar farklı olabilirim diye düşünmeyin! Çünkü palto rengi ve boyunda Başak burcu kadının seçimlerini takip ederseniz en kötü gününde bile zarafetinle dikkat çekebilirsiniz. Unutmayın, palto boyları her zaman dizlerin bir karış altında ya da bileğe kadar olacak. Renkler ise yeşil, gri ve devetüyü renginde olmalı. Hatta Başak kadınlarının devetüyü renginde birden fazla kabanı olduğuna da eminiz. Ayrıca trençkot tercihinde mutlaka bej ve onun yanında farklı bir renk de dolabınızda bulunmalı.

Aksesuar Tercihi

Başak burcu kadını sadeliğini çılgınlar gibi aksesuar kullanarak asla bozmaz. O aksesuar tercihini çoğu zaman sadece gerektiği zaman kullanır. Bazen de şıklığını tamamlayıcı olduğuna emin olduğunda…

Bir Başak kadını asla moda olduğu için bir aksesuara yatırım yapmaz. Onun seçimlerinde hep bir detay ve fayda odaklı olma özelliği vardır.

Ayakkabı Tercihi

Başak burcu kadınlarını, ne kadar moda olursa olsun –zamanında oldukça modaydı- platformlu ayakkabılar ile göremezsiniz. Çünkü o kendince kaba olan aksesuarlardan hoşlanmaz. Bu ayakkabı için de çanta için de geçerlidir. Onun ayakkabıları, minimal etkiler taşıyan modeller olmalıdır. Kıyafette tek renk kuralına tutkuyla bağlı olan Başaklar konu ayakkabı seçimi olunca çift renk tercih ederler. Hatta vakti zamanında Coco Chanel’in tasarımını yaptığı Chanel Slingback modeli ayakkabı Başak kadınının bir numaralı gözdesidir. Topuk konusunda ise fazla yukarılara çıkmamayı özenle tercih ettiğini de bilmenizi isteriz.

Çanta Tercihi

Başak burcu kadınının devasa çantalarla asla işi olmaz tabii eğer bavul yerine kullanmayacaksa… En fazla sırt çantasıyla görünür o kadar. Çünkü o minimal zevkleri olduğu kadar klasiklerin de kadınıdır. Tercih ettiği çanta boyları bagetlerde salınır. Çoğunlukla omuz askılı olması da cabası. Hatta küçük saplı çanta ile de gördüğümüz gün sayısı iki elin parmaklarını doldurmaz. Renk tercihinde ise bej ve siyah ilk seçenekleri olsa da zaman zaman renkli çantaları da tercih edebilir.

Takı Tercihi

Aksesuar başak burcu kadının mutlaka olması gerekenler listesine asla giremez. Ama bu onun zarif takılardan uzak duracağı anlamına da gelmez. Çok nadir olarak şıklığını -özellikle maskülen giyindiği zamanlar-  broş ile tamamlayabilir. Böylece maskülenliğe kendi yorumunu katar. Hiçbir zaman abartılı olmayan Başaklar tektaş yüzüklerini ise asla beştaş ile kullanacak kadar gösterişli olmaz. Onlar tektaşlarını çerçeveleyen ay şeklindeki yüzükler ile tarzlarını konuşturur. Her zaman olmasa da minimal detayları olan kolye ve bileklikleri de kullandıkları görülmüştür.

Makyaj Stili

Makyaj yaparken renkleriniz toprak tonları olmalı. Hatta bütün toprak tonları sadece size aitmiş gibi kullanabilirsiniz. Özellikle göz makyajında da tercih edebileceğiniz bu renklerin yanında arada sırada yeşili de ekleyerek etkileyici görünümünüzü destekleyebilirsiniz. Rujda ise nude renklerinden fazla dışarı çıkmanızı önermiyoruz ki zaten siz de aşırı koyu renklerle günlük hayatınızda rahat edemezsiniz. Eh, bir Başak kadını olmak da bunu gerektirir zaten.

Saç Modeli

Bir başak kadınının saç modeli için ne diyebiliriz ki… Saç boyu çoğunlukla omuzlarında olur. Hatta bob-lob ve küt saç modelleri çoğu Başak burcu kadınının vazgeçilmezidir. Uzun saçlı bir Başak kadınını ise eğer bir davete katılmıyorsa asla maşalı ya dev dalgalı saçlarla göremeyiz. Hatta çoğunlukla balerin topuzu denen topuzu günlük hayatında sıkça tercih eder.

Ünlü Başak Burcu Kadınları

Başak burcu ünlüleri arasında genellikle stili ile göz dolduran kadınlar var. Fakat bir çoğunda Başak burcu kadının sade ve gösterişsiz halinden eser yok. Hatta aralarında öyle kadınlar var ki acaba Aslan burcu mu diye düşünmekten alamadık kendimizi. Örneğin Beyonce ya da Eda Taşpınar. Hatta biraz da Blake Lively bile olabilir. Neden bu şekilde giyindiklerini haritalarını incelediğimiz şıklar ve rüküşler bölümünde detaylı anlatacağız.

Geri kalan Başak burcu kadınları arasında eski top model Claudia Schiffer, Hande Ataizi, ünlü oyuncu Saadet Işıl Aksoy, Salma Hayek, Cameron Diaz, Sophia Loren ve Bergüzar Korel var. Biz naifliği ve sadeliği ile öne çıkan, günlük hayatını geçiyoruz dizilerinde bile neredeyse makyaj yapmayan Bergüzar Korel’i inceleyeceğiz.

Günlük hayatında makyaj yapmadığı gibi abartılı bir kıyafetle de hiç görmüyoruz onu. Çoğu zaman tek renk giyinen ünlü oyuncu yazın etekten vazgeçmiyor. Kısa ya da uzun onun için fark etmez giydiği etek rahat ve sade olsun yeter. Çoğunlukla üzerine de siyah ya beyaz tişört giymeyi tercih eden ünlü oyuncu upuzun boylu olduğu için genellikle babet ya da özel bir davette gitmiyorsa kısa topuklu ayakkabı tercih ediyor. Çok nadir olmakla birlikte gösterişsiz ama şık tulumları da giydiğini görüyoruz.

Özel gecelerde ya da davetlerde günlük hayatının aksine gayet makyajlı ve şık kıyafetler ile görüyoruz Korel’i. Tabii bir Başak kadını edasında abartılı olmayan ama şıklıktan da ödün vermeyen tasarımlar içerisinde. En çok tercih ettiği renkler siyah ve beyaz olmasına rağmen bordo ile adeta ışık saçıyor ünlü oyuncu. Gece makyajında ise son dönemlerde nude renklerde görüyor olsak da arada bir kırmızı ve koyu tonlu rujlarla makyajını tamamladığı da oluyor.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.