Başak Burcu Hakkında Fazla Abartılan 3 Klişe

Başak burcu, Zodyak aleminin kendinden en çok bahsettiren burçlarından biri. Ancak bu üne ne deli doluluğuyla ne de gösteriş meraklısı oluşuyla konu olmuş değil. Birini gördüğümüzde işte bu Başak burcu diyebileceğimiz bir özelliğiyle, mükemmele olan imkânsız aşkıyla tanıyoruz kendisini. Ama bu dünyaya gezegeni daha güzel bir yer haline getirmek için gelmiş Başak burcu ne yazık ki hak ettiği övgüleri alamamış üstüne üstük pimpirikli, bütün dünyası kurallardan ibaret biri olarak tanınmıştır. Gelin kendisine hak ettiği gibi biraz daha yakından bakalım ve dünyanın neden Başaklara ihtiyacı var bir kere daha anlayalım.

Fazla Titizdir

Burçlar aleminin bu çalışkan, ne istediğini bilen ve mükemmeli arayıp duran çocuğu gerçekten çok çekti. Paparazzilere çamaşır suyuna olan aşkıyla kapak mı olmadı, mükemmele giderken detaylarda biraz kayboldu diye aranıyor ilanlarına mı verilmedi? Hepsi yapıldı, titizliğine, düzen tutkusuna dair milyonlarca şey söylendi. Peki Başak burcu ne yaptı? İşi gücü bırakıp, evinin çöplüğe dönüşmesini izlerken kendinden mi geçti, aman bırak bu da dağınık mı kalsın dedi? Tabi ki böyle bir şey olmadı. Ayakları yere birçok burçtan daha sağlam basan Başak burcu tabi ki mükemmelin bir ütopya olduğunu hepimizden daha iyi bilir ama buna rağmen ona yaklaşmaya çalışmaktan, bu aşktan bir an olsun vazgeçmeyi düşünmez. Çünkü Başak burcu bu dünyaya ters giden şeyleri düzeltmeye, işleri yoluna koymaya ve olanı daha güzel yapmaya gelmiştir. Varsın bu yolda detayların içinde kaybolsun, uykusuz gecelerde yüzü gözü kaysın. Sonuç bir öncekinden daha iyiyse, elde edilebilecek en iyi noktaya ulaşmışsa görev tamamlanmıştır. Bir sonraki göreve gönül rahatlığıyla ışınlanabilir.

Fazla Eleştireldir

Alçakgönüllü ve gösterişe prim vermeyen bir yapıya sahip olmasına rağmen içindeki mükemmeliyetçi taraf girdiği her ortamda, yaptığı her işte kendini gösterir. Günlük hayatta en basit şeyden hayatını paylaşmayı düşündüğü insanla olan ilişkisine kadar her şeyi mantık gözüyle irdeler de irdeler. Sürekli gözden geçirip nasıl daha iyi olabilirim yollarını arar. Konuyu açar, fikirlerini karşısındakiyle paylaşır ve bir şekilde düzeltmenin yolunu arar. Eleştirel olmasına eleştireldir ama bunu sırf gıcıklık olsun, karşısındakine hayatı zehir edeyim mantığıyla yapmaz. Tek derdi o sırada yaşanmakta olan şeyi daha iyiye, daha güzele taşımaktır. Bunun yolu da Başak burcuna göre hataları görmek ve onları düzeltmekten geçer.

Takıntılıdır

Başak insanına göre bir iş yapılacaksa hakkı verilerek, baştan sonra en iyi şekilde yapılmalıdır. Yarım işlere, baştan savma tavırlara tahammülü yoktur. Bir olaya birden fazla açıdan bakabilecek kadar geniş bir perspektife sahiptir. Olaylara sadece şöyle bir bakıp geçmez olası sonuçlara dair de elinin altında bir sürü senaryosu vardır. Hayata karşı daha rahat bakan kimseler Başak insanının bu durumunu sanki içinden çıkılmaz bir çukurmuş gibi görebilir. Ama Başak insanı ancak böyle mutlu olabilir. Hayatının her alanını kendi elleriyle düzenlemekten, içine girip yaşamaktan inanılmaz bir haz alır. Ve mükemmeli ararken dünyamızı güzelleştirerek yanımızdan geçer gider.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.