Başak Burcu 2020 Yılı Burç Yorumları

2020’de Başakları ve yükselen Başakları neler bekliyor? Aşk ve iş hayatında ne gibi gelişmeler olacak? Para durumunda bir değişiklik var mı? Yükselen burcuna ait burç yorumlarını da okumayı unutma!

Başak Burcu Yıllık Yorumu

3 Ocak’ta Yay burcuna geçecek olan Mars, yeni yılın ilk günlerinde aile ve ev konularını ön plana çıkarıyor olacak. Evde gergin anlar yaşanması ve aile bireyleriyle sık sık tartışman mümkün. Evle ilgili değişiklikler yapmak ya da başka bir yere taşınmak da gündeme gelebilir. Sinirlerine hakim olmaya çalışmalı, dönüşü olmayan sözler sarf etmekten kaçınmalısın.

10 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek halkalı Ay Tutulması, sosyal çevren ve arkadaş grupları ile olan ilişkilerini gündeme getirebilir. Alınganlık yapmaktan kaçınmalı, eleştirinin dozunu biraz azaltmalı, daha hoşgörülü davranmaya çalışmalısın. Bu sayede, çevrendeki kişilerle daha duyarlı ve empatik ilişkiler kurabilirsin. Bu dönemde, gelecek planlarını gerçekleştirmek üzere harekete geçmen de mümkün olabilir.

13 Ocak’ta ise aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, karşıt burcun olan Balık burcuna geçiş yapıyor. Bu dönemde yeni bir aşk söz konusu olabileceği gibi, mevcut bir ilişkin varsa, çözmeniz gereken sorunlar da su yüzüne çıkabilir. Sakinliğini korumalı, sevdiğin kişiye karşı çok tepkili olmamalısın.

İletişim gezegeni Merkür’ün de 3 Şubat’ta karşıt burcun Balık’a geçecek olması ilişkilerle ilgili sorunları pekiştiriyor diyebiliriz. Üstelik Merkür 18 Şubat ve 5 Mart arasında Balık burcunda retro hareket halinde olacak. Bu dönemde kafanın çok karışık olması şaşırtıcı olmayacaktır. Özellikle 18 Şubat ve 5 Mart arasındaki dönemde yanlış anlaşılmalar, ağızdan çıkan söylenmemesi gereken sözler, iletişim bozuklukları ilişkilerine damga vurabilir.

23 Şubat’ta Balık burcunda gerçekleşecek olan Yeniay ile evlilik, ikili ilişkiler, ortaklık alanında yeni başlangıçların olması söz konusu. Ancak bugünlerde Merkür’ün Balık burcundaki geri hareketini de göz önüne alarak temkinli hareket etmende fayda olacaktır.

Hemen arkasından 9 Mart tarihinde burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ise kendi isteklerin ve ikili ilişkiler arasında dengeyle ilgili olarak bir karar verme süreci gibi görünüyor. Bazı kişiler hayatından sonsuza kadar çıkabilir. Uzun zamandır devam eden, sürüncemede kalan bir konuyu nihayet sonuçlandırabilir ve geçmişte bırakabilirsin.

3 Nisan günü İkizler burcuna geçecek olan Venüs, kariyer hayatında gelgitler yaşatabilir. Her ne kadar Venüs’ün kariyer evinde yer alması, sana yeni fırsatlar getirebilecek olsa da aynı zamanda ikili durumlar arasında bırakabilir, kararsızlık yaşatabilir. 7 Ağustos’a kadar İkizler burcunda kalacak olan Venüs, 14 Mayıs ve 26 Haziran arasındaki dönemi de retro konumda geçirecek. Özellikle bu zaman aralığında, işle ve aşkla ilgili yeni kararlar almaktan kesinlikle kaçınmalısın.

12 Mayıs günü yine İkizler burcuna geçecek ve senin de yönetici gezegenin olan Merkür, kariyer alanında kendini daha iyi ifade etmeni sağlayabilir. Eğer çalışmıyorsan fikirlerinle, konuşmalarınla insanların dikkatini üzerinde toplayabilirsin. Ancak çok hızlı çalışan zihnin, bedensel olmasa bile zihinsel bir yorgunluk yaşamana ve strese kapılmana yol açabilir.

Hemen arkasından 13 Mayıs günü, savaş ve mücadele gezegeni Mars’ın Balık burcuna geçmesi de üzerindeki stresi artırabilir. Hem kariyer hem de ilişkiler alanında gergin günler seni bekliyor demek yanlış olmayacaktır. 28 Haziran’a kadar daha kontrollü olmaya çalışmalı, öfkene ve diline hakim olmalısın.

5 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek olan halkalı Ay tutulması da bu gerilimin diğer ucunu oluşturacak diyebiliriz. Aynı anda hem kariyer hem ilişkiler hem de aile-ev ekseninde gerginlikler yaşayabilirsin. Yaşadığın stres sana hayatını yeniden kurma, bazı hedeflerini ve insanlarla olan ilişkilerini gözden geçirme kararı aldırtabilir.

19 Haziran’da Yengeç burcunda retro harekete başlayacak Merkür ve hemen arkasından yine 21 Haziran’da Yengeç burcunda gerçekleşecek tam Güneş tutulması sosyal çevre ve arkadaş gruplarıyla olan ilişiklerinde de sarsıntılara neden olabilir. Bazı kişiler hayatından çıkarken, yeni insanlarla tanışabilir, yeni çevrelere girebilirsin. Hayat amaçlarını tekrar değerlendirmen ve yeni gelecek planları yapmaya başlaman da mümkün.

5 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Halkalı Ay Tutulması ise aşk ve sosyal yaşamında olumlu gelişmelere işaret ediyor. Bu dönemde çocuk sahibi olmaya karar verebilir, ciddi bir ilişkiye başlayabilirsin. Sana yeni şeyler katacak kişilerle tanışabilir, sosyal çevreni genişletebilirsin.

20 Ağustos’ta nihayet yönetici gezegenin Merkür, burcuna 5 Eylül tarihine kadar kalmak üzere misafir oluyor. Bu dönemde keskin zekanı sergileyebilecek, detaylara hakimiyetin ve analitik yeteneğin ile çevrende hayranlık uyandıracaksın. Yeni iş fırsatları, yeni anlaşmalara imza atmak gibi durumlar da söz konusu olabilir.

23 Ağustos’ta burcuna girecek ve 22 Eylül tarihine kadar buradaki yolculuğunu sürdürecek olan Güneş, sana enerji ve cesaret kazandıracak. Bu bir aylık dönemde, daha girişken olabilir, daha fazla risk alabilir, kendine ve hedeflerine daha fazla odaklanabilir, isteklerini daha fazla öne çıkarabilirsin.

17 Eylül tarihinde burcunda gerçekleşecek olan Yeniay beklenmedik sürprizler ve yenilikler getirebilir. Hayatına yeni birileri girebilir, evlilik kararı alabilirsin, eğer istiyorsan çocuk sahibi olabilirsin.

2 Ekim’de burcuna giriş yapacak ve 28 Ekim tarihine kadar burada kalacak aşk ve güzellik gezegeni Venüs hayattan daha fazla keyif almanı, daha huzurlu olmanı, sosyal hayatının renklenmesini sağlayabilir. Bu dönemde dış görünüşün ve kişisel bakımın senin için her zamankinden daha önemli bir hale gelebilir. Romantik hayatının da canlanabileceği bir süreçtesin.

14 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek Tam Güneş Tutulması, tüm sene boyunca etkisini sürdüren ev ve aile temalarını ön plana çıkaracak. Aile arasında uzun süredir devam eden bir sorun bu dönemde çözüme kavuşabilir. Sene başında yapılan taşınma ya da evde değişiklik planları nihayet hayata geçirilebilir. Evlilik ya da boşanma nedeniyle ev değiştirme de mümkündür.

Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter’in 19 Aralık’ta Kova burcuna geçmesiyle bu yılı kapatıyorsun. İş ve günlük yaşamında olumlu değişikliklerin olacağını söylemek yanlış olmaz. Yeni bir iş ortamına geçebilir, sana yeni şeyler katacak yeni insanlarla birlikte çalışmaya başlayabilirsin. Günlük yaşamında daha rahat ve konforlu koşullara kavuşabilirsin. Sağlığın genel olarak iyi olacaktır ancak yine de yemene içmene dikkat etmeli, zararlı alışkanlıklardan uzak durmaya çalışmalısın.

2020 yılında düşlediğin her şeyin gerçekleşmesi dileğiyle… Mutlu yıllar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir