Başak Burçlarıyla Kanka Olma Yöntemleri

Toprak grubunun gerçekçi burcu olan Başaklarla samimiyet kurmak için öncelikle net olmalısınız. Kararlı, planlı, sözünün eri insanlara güvenirler. Genel olarak mantıklarıyla örtüşen kişilerle yakınlaşırlar. Yakın çevreleri az ve öz insanlardan oluşur. Sizden manevi beklentilerden ziyade bir takım sorumluluklar içeren maddi beklentileri olur. Aşağıda listeleyeceğimiz bazı stratejileri uygularsanız Başak burçlarıyla kanka olmayı başarırsınız.

Temiz Giyinip Temiz Kokacaksınız

Bu burçların temizlik konusunda ne kadar takıntılı olduğunu yakın çevreleri iyi bilir. Kirli ortamlardan iğrenir ve huzursuz olurlar. Başaklar gibi detaycı ve mükemmeliyetçi kişileri hijyen konusunda kandıramazsınız. Siz fark etmeden davranışlarınızı iyice bir gözlemler, temizlik hususunda belli bir karne oluştururlar size. Eğer geçerli not alamazsanız pek de ortak bir yönünüz olmadığını düşünürler. Bu burçların kanka olabileceği insanlar her anlamda temiz olmalıdır. Giysileri deterjan, bedenleri sabun kokmalıdır yakın dostlarının. Bunlar dışarıdan önemsiz bir kriter gibi görünse de Başaklar için hayati önem taşır. Ayrıca size misafir olduklarında eviniz derli toplu ve ışıl ışıl görünmelidir.

Yarım Yamalak İş Yapmayacaksınız

Ruhu her zaman bir emekçi olan Başaklar, çalışmadan yaşayamaz. Onların hayatını anlamlı kılan olgu, üretmenin verdiği rahatlama ve haz duygusudur. Bu doğrultuda kendileri gibi çalışkan insanları takdir ederler. Ev yaşamı ve kariyer konusunda azimli kişilerle yakınlık kurarlar çünkü karşılıklı olarak birbirlerini besleyeceklerini düşünürler. Duygusuz insanlar olmasalar da tamamen mantıklarıyla örtüşen bir çevre yaratırlar kendilerine. Haliyle siz de Başakların dünyasına dahil olmak istiyorsanız onlar gibi sorumluluk sahibi olmalısınız. Eğer size bir iş teslim etmişlerse yarım yamalak iş yapmamalısınız. Aksi takdirde tembel ve disiplinsiz biri olduğunuzu düşünüp sizden uzaklaşırlar.

Eleştirilerini Sineye Çekeceksiniz

Huyu kurusun Başakların olumsuz diye nitelenen özelliklerinden biri aşırı eleştirel olmalarıdır. Etraflarında kim varsa yaptıkları işleri hunharca yererler. Daha iyisini yapana kadar projelerin üstünden geçilmesini isterler. Onlara bir şey beğendirmek ne mümkündür. Mesela önlerine sunulan yemekleri afiyetle yeseler bile, öncesinde bir sürü kusur bulurlar. Bu burçlarla kanka olmak istiyorsanız ağır eleştirilerini hoşgörüyle karşılamalısınız. Tabii bunun için sabırlı bir kişiliğe sahip olmalısınız. Diğer türlü patlama noktasına gelebilirsiniz. Tavırlarınıza, dış görünümünüze, eşyalarınıza, zevklerinize irili ufaklı kusurlar sıralayacaklarını unutmamalısınız. Duyguları anlamaktaki yetersizlikleri yüzünden kırılıp bozulacağınızı akıl edemezler.

Mütevazılığı Elden Bırakmayacaksınız

Başaklar bu derece çalışkan ve verimli kişiler olmasına karşın mütevazılıklarıyla şaşırtırlar. Çok zor işlerin altından kalksalar bile “Bunu ben başardım, böyle becerikliyim.” gibi sözler çıkmaz ağızlarından. Aksine “Bunun daha iyisini yapabilirdim.” şeklinde tatminsiz konuşurlar. Bu nitelikte biri olarak gösteriş meraklısı, kendiyle sürekli övünen insanlardan hoşlanmazlar. Yaşam tarzınız da mütevazı olmalıdır. Görgüsüz gibi kazancıyla hava atan, yediğini içtiğini göze sokan kişiler Başak burçlarının dostluğunu kazanamaz. Kendinizi değiştiremiyorsanız bile en azından onların yanında bu tarz şovlar yapmamalısınız. Ayrıca giyim kuşam konusunda abartıyı seven, marka delisi tipler Başaklara itici gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.