Başak Burçlarının Ölmeden Önce Yapması Gerekenler

Toprak grubunun becerikli ve zanaatkar kişileri olarak Başak burçlarının yaşamları çalışmakla geçer. İş ve özel hayatlarında üstlendikleri bu işler Başaklar için bir hobi gibidir. Sosyal yaşamlarını da benzer nitelikteki aktivitelerle doldururlar. Ölmeden önce yapmaları gerekenler üretim, sağlık ve geleneksel nitelikler içeren faaliyetlerdir.

Kaplıcalara Gitmek

Suda zaman geçirmeyi çok seven Başaklar, hijyenle alakalı aktivitelere bayılırlar. Sabun kokusunu sever, havlularını özenle seçerler. Evlerinde sıcak duş alırken bedenlerini arındırmaya bayılırlar. Sağlık konusundaki takıntılarını da göz önünde bulundurursak kaplıcalar için ideal turisttirler. Türkiye bu alanda mükemmel bir cennettir. Batı Anadolu bölgesindeki sıcak kaplıca otelleri, eleştirel Başakları bile memnun edecektir. Hayattayken bu tesislere muhakkak gitmeliler. Kendilerini hem zinde hissedecek, hem de keyif alacaklar.

Organik Tarım

Son yıllarda doğal beslenme bilinci toplumda giderek arttı. Başak burçları bu akımın adeta öncülüğünü yaptı. Sağlık konusundaki bilinçleriyle alışverişlerini organik ürünlerle gerçekleştirmeye başladılar. Esasında kendi ürünlerini kendilerinin ekmesi onların aklına yatacak bir uğraş. Zodyak’ın en çalışkan ve hizmet odaklı kişileri olup sıkılmadan tarlada/bahçede çalışırlar. Ölmeden önce organik tarım işine girmeleri Başakların aklına yatacaktır. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra bu çalışma şeklinden para da kazanabilirler.

Müze Ziyareti

Astrolojide herkesin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler vardır. Başaklar genelde evde vakit geçirmeyi tercih etseler de zevkine hitap eden etkinliklere sıcak bakarlar. Geleneksel değerlere daha yakın olduklarından müzeleri ziyaret edebilirler. Madam Tussaud gibi tarihe damga vurmuş kişilerin balmumu heykellerinin yer aldığı müzeleri tavsiye ederiz. Gerçekmiş hissi yaratan bu mükemmel heykelleri, ölmeden önce mutlaka gezmeliler. İlki yurt dışında açılan bu müzenin Türkiye’de de şubeleri bulunuyor.

Bisiklet Kulübüne Katılmak

Temkinli yaşayan bu kişiler, sporla ilgili bir aktiviteye katılacaklarsa risk içermeyenleri tercih ederler. Aksiyonun az olduğu doğayla iç içe bir spor olarak bisiklet sürmeyi seveceklerdir. Daha önce bisiklet kullanmamışlarsa da kısa sürede öğrenebilirler. Çeşitli aktiviteler gerçekleştiren bisiklet kulüplerine üye olmalarını öneririz. Bu kurumların eğlenceli faaliyetleriyle sosyal anlamda keyifli zaman geçirirler. Ölmeden önce yapılacaklar listesi için gayet makul bir hobi olduğunu belirtelim.

Çin Seddini Gezmek

Dünyanın en ünlü tarihi yapıtlarından birini Çin Seddi oluşturuyor. Sınırlarını korumak isteyen Çinliler, Türk akınlarını önlemek için M.Ö. 3. yüzyılda bu duvarları örmeye başlamışlar. 8850 km uzunluğundaki bu muhteşem yapı, yaklaşık 2 bin yılda tamamlanmış. İnşaatında sekiz bin kişinin çalıştığı tahmin edilen Çin Seddi, hizmet odaklı Başakları büyüleyecektir.

Sağlık Gönüllüsü Olmak

Sadece kendisi içinde değil başkaları için de emek vermekten gocunmaz Başaklar. Fayda odaklı düşünüp verimli işler çıkarırlar. Duygusal insanlar olmasalar da başka insanlara yardım etmeyi severler. Ölmeden önce bir süreliğine de olsa sağlık gönüllüsü olarak hizmet verebilirler. Afrika gibi açlık ve hastalıkla boğuşan ülkelere veya yakın çevresindeki hasta insanlara yardım edebilirler. Dernekler veya resmi kurumların öncülüğünde yapacakları çalışmalar kendilerini de mutlu edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.