Başak Burçlarının Kalbini Nasıl Fethedebilirsiniz?

Herkesin ruhuna hitap eden, hoşlandığı birileri oluyor. Belki sizin de gönlünüzde bir Başak burcu insanı yatıyor ve onu etkilemek istiyorsunuz. Başakların kalbini çalmak için klasik yöntemleri uygulamak yerine, onlara kişilik özelliklerine ve zevklerine göre yaklaşmanızı öneriyoruz. Burç özelliklerini gözden geçirdikten sonra aşağıda size önereceğimiz listeyi okuyup, sonrasında uygulamak için harekete geçmenin tam zamanı!

Titiz ve Düzenli Olun

Burçlar dünyasının en titiz burcu Başaklardır. Bu konuda takıntılı olduklarını söylemek abartı olmaz. Eğer onların ilgisini çekmek istiyorsanız kesinlikle titiz ve düzenli olmalısınız. Giysileriniz, bedeniniz, eşyalarınız her zaman tertemiz kokmalı. Kişisel hijyen konusunda tembel olan insanlar Başakların ilgisini çekmez, hatta onlara itici gelebilirler. Yaşam alanınızın veya ofisinizin temiz ve düzenli olduğunu onlara kanıtlayın. Bu alışkanlıklarınızı birlikteliğe başlarken ve sonrasında da sürdürmelisiniz. Buluşma günleri abartıya kaçmadan kaliteli ve hafif parfümler sıkmayı ihmal etmeyin. Eğer Başak burçlarıyla evlilik düşünüyorsanız tüm bu davranışları alışkanlık edinmeli ve yaşamınıza uyarlamalısınız.

Görünümünüze Özen Gösterin

Eş seçiminde çok seçici olan Başaklar Tanıştıkları kişileri aday olarak değerlendirirken, şöyle enine boyuna incelerler, kusur bulmaya meyillidirler. O zaman ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Onların karşısına çıkacağınız zaman görünümünüze özen gösterin. Genelde klasik bir zevki olduğu için çok fazla spor stile kaçmadan giyinin. Kıyafetiniz temiz ve ütülü olmalı. Üstünde herhangi bir leke olmadığından emin olun. Bir araya geleceğiniz ortama uygun hazırlanın. İş toplantısı gibi bir etkinlik gerçekleşecekse ceket, pantolon ve klasik ayakkabıdan oluşan bir kombin seçin.

Duygusallığı Abartmayın

Başak burçlarının pek romantik olmadıklarını belirtmekte fayda var. Gerçekçi Başaklar, aldıkları kararlarda duygularına göre hareket eden insanlara anlam veremezler. Fayda odaklı düşündükleri için mantıksız ve yararsız buldukları kararlardan uzak dururlar. İş dünyasında profesyonel ve gerçekçi davranılmasından yanadırlar. Aynı şekilde özel hayatlarında da mantığa göre hareket eder Başaklar. Kolay incinip, sık sık iki gözü iki çeşme ağlayan biri onları bunaltabilir. Zaman zaman karşısındakinin duygularını anlamakta zorlanan ve eleştirisel yapılarıyla tanınan Başakların fazla duygusal davrandığınızı yüzünüze söylemeleri kaçınılmaz olacaktır.

Riske Girmeyin

Ayağını yere sağlam basmayı seven Başak burçları hiçbir konuda riskli işler yapmazlar. Mesela iş yaşamında belirsiz projeler için yatırım yapmaya mesafelidirler. Araştırır eder, tecrübeli oldukları ve kesin fayda sağlayacağını düşündükleri işlere soyunurlar. Dolayısıyla fazla cesur ve sonuçlarını kestiremeyeceği işlere bulaşan insanlara güvenemezler. Fevri kararlar vererek riskli projelere soyunmamalısınız ya da bunu hayatınızdaki Başak burçlarına belli etmemelisiniz. Günlük yaşamlarında da çılgınca kararlar verip uygulayan insanlar Başaklara göre değildir. Aklı başında, planlı-programlı hareket eden bir insan imajı çizerseniz onları daha çok etkileyebilirsiniz.

Eleştirilerine Anlayış Gösterin

Yapı olarak takıntılı ve eleştirel olan Başak burçları bu yönleriyle insanlara yorucu gelebilir. Gerçekleştirilen işleri kolay kolay beğenmezler. Önlerine sunulan projelerin defalarca üstünden geçilmesini isterler. Onlarla bir beraberlik düşünüyorsanız sizi de eleştirebileceklerini göz önünde bulundurun ve anlayış gösterin. Bu konuda ne kadar takıntılı olduklarını yüzlerine vurmayın. Zaten bunu dile getirmeniz onlar için yeni bir eleştiri konusu olabilir. Sizin yaklaşımınızı da kaba bulup ışık hızıyla sizden uzaklaşabilirler. Öfkeli ve tahammülsüz biriyseniz zaten bir Başakla anlaşmanız güç olacaktır. Kendilerini bu şekilde kabullenmelisiniz.

Detaylara Dikkat Edin

Başak burçlarının gözünden hiçbir detay kolay kolay kaçmaz. Yaptığınız her işi en ince ayrıntısına kadar incelerler. Onlara sunacağınız herhangi bir işin özenli olmasına dikkat etmelisiniz. Mesela kendilerine bir yemek daveti verecekseniz yemeğin kendisi kadar, sunumunu da güzel bir şekilde yapın. Masa düzenize dikkat edin ve şık bir sofra hazırlayın.  Sizi de aynı şekilde gözlemlerler. Onlarla buluştuğunuzda sadece özenle giyilmiş bir kıyafetle onu etkileyemezsiniz. Oturuşunuzu, kalkışınızı, insanlarla iletişiminizi dikkatli bir şekilde inceleyeceklerdir. Bazen küçük bir detayı kafalarına takıp sizden soğuyabilirler.

Gösteriş Yapmayın

Sadeliği tercih eden ve mütevazı yaşayan Başaklar gösterişten hoşlanmazlar. Onları etkilemek için kendinizi yücelten tavırlar içine girmeyin. Sahip olduğunuz şeyleri gösteriş amaçlı kullanmayın. Başak burçları bu tarz tavırları son derece itici bulurlar. Zodyak’ta bu kadar çalışkan olup bu kadar mütevazı davranan başka bir burç yoktur. Başarılarının arkasına sığınıp kendini beğenmişlik yapmazlar. Aynı şekilde siz de yaptığınız işleri ve başarılarınızı onların gözüne sokmayın.  Kılık kıyafet konusunda da karşısına abartılı, dikkat çeken, şatafatlı kombinlerle çıkmayın. Sade, temiz, derli toplu giysiler tercih edin. Saçlarınızı jöle kabına sokmadan sade modelleri uygulayın.

Çalışkan ve Azimli Olun

Başaklar burçlar dünyasının en zanaatkar ve çalışkan insanları arasındadır. Gerek ev gerekse iş yaşamında bir şeyler üretmeden duramazlar. Kendi işlerini de kolay kolay beğenmez ve tekrar tekrar üzerinden geçerler, ta ki mükemmel olana kadar. Onlarla ciddi bir birliktelik düşünüyorsanız tembel ve sorumsuz davranmayı unutun. Başaklar, iş hayatında disiplinli, düzenli ve mükemmeliyetçi olan insanlardan etkilenirler. Onlar için ilişkilerde kimi zaman duygulardan ziyade mantık daha fazla ön plana çıkar.

Gereksiz Harcamalar Yapmayın

Başaklar maddi durumları iyi olsa bile fazla para harcamazlar. Fayda odaklı düşündükleri için eğlenceye, lüks alışverişe, gezip tozmaya çok bütçe ayırmazlar. Onları cezbetmek istiyorsanız lüks meraklısı ve savurgan olmamalı, kullanmayacağınız ürünleri almamalısınız. Başakların mütevazı yaşam tarzına ve harcama alışkanlığına uyum sağlamalısınız. Onunla bir aradayken savurganlığınıza tanık olurlarsa sizden soğumasalar bile uygun bir çift olamayacağınızı düşünebilirler. Başakları lüks ve pahalı bir mekana davet etmeniz gerekmiyor. Rahat, mütevazı ve mutfağı güzel bir restoranda yer ayarlamanız yeterli olur.

Bir Yorum Bırakın
  1. O zaman konuya direk giriyorum 😊benim burcum ikizler,yükselenim aslan ve sevgilim başak (: 8.5 seneden beri beraberiz. Ben bu adamın beni gerçekten istediğini,hayatını benimle birleştirebileceğinini dank diye sormadan nasıl anlicam (: o mantığına hayranım ve kafamı karıştırıyo 😊

  2. bu çok kolaya kaçan bri yazı olmuş “titiz düzenli”papağan gibi soyleniyor burc bardagi gib. her basak temizlik anlamında titiz değildir düşünceler cümleler türkçe kullanımı zeka seviyesi espriler nerede ?asla başağı tanımlamıyor.ayrica spor kıyafetlerden hoşlanmayan basak da gormedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir