Başak Burçlarının Çantasında Muhakkak Bulunan Özel Eşyaları

Toprak grubunun düzenli burçları olan Başaklar; tedbirli, işini şansa bırakmayan kişilerdir. Her adımını dikkatli atar ve planlı bir yaşam sürerler. Fayda odaklı düşünür fayda odaklı bir hayat yaşarlar. Bu aşırı özenli yaşam tarzı başkalarına sıkıcı gelse de onlar böyle mutludur. Özel eşyalarında daha çok günlük kullanım amaçlı ürünler yer alır. Çantasında akla kolay kolay gelmeyecek malzemelere rastlarsanız şaşırmayın.

Islak Mendil

Bu burçların ne kadar titiz olduğunu astrolojiyi yakından takip edenler iyi bilir. Evdeyken elleri sık sık yıkanmaktan kurur. Başaklar toplum içinde bulunduğunda elini her yere dokundurmamaya çalışır. Mecbur kaldığı zamanlarda elini ıslak mendille dezenfekte etmek isteyecektir. Hatta kolonyalı olmasına özen gösterir ki mikroplar kırılsın. Sadece el hijyeni için değil tozlu, lekeli gördüğü objeleri de bir güzel silip rahatlamak ister. Ayakkabıları kirlenirse kısa sürede parlatır. Başaklar için oldukça gerekli bir üründür. Çantasında birkaç paket birden ıslak mendil bulundurur.

Kağıt/Kalem

Dijital cihazlarla birlikte kağıt ve kalem kullanımı giderek azalsa da Toprak grubu burçları için vazgeçilmezdir. Telefon yerine kağıda not almayı daha pratik ve garanti görürler. Not defteri olmasa bile kağıt koyarlar. Titiz ve çalışkan yönü sebebiyle Başaklar sık sık not almayı tercih ederler. İş yaşamında ajandasını çantasından çıkarmaz, toplantılarda düzenli olarak not alırlar. İşlerini planlayarak belli bir sıra doğrultusunda gerçekleştirirler. Özel hayatında da çok fazla ihtiyaç duyacaklarını düşünürler. Çarşıda pazarda, devlet dairelerinde, toplu taşımada, acil durumlarda kağıt kalemi hazır bulundururlar.

Cüzdan

Bu eşyayı herkesin çantasında görürüz ancak Başaklar içinde olması gereken her eşyayı tek tek kontrol eder. Kimlikler, fotoğraflar, kredi kartları, bozuk paralar, kağıt paralar, kartvizitler yerinde mi diye iyice bir inceler. Çantasına hiçbir şey koymasa bile cüzdanı muhakkak olmalıdır içinde. Harcayacağından değil de kendini maddi olarak güvende hissetmek adına yeterince para alır yanına. Kredi kartlarına para kadar güvenmez çünkü herhangi bir ödeme sorunu çıkacağını düşünür. Dışarı işleri için çıktığı zaman kartvizitlerin elinin altında olmasını ister. Cüzdanı çalınma riskine karşı çantanın sağlam gözüne koyar.

Hırka

Onların çantasında bulunan eşyalar kimilerine garip ve gereksiz gelebilir ancak Başaklar hiç de aynı fikirde değildir. Çantasında birçok kişinin aklından bile geçmeyecek eşyalar bulunur. Tedbiri elden asla bırakmazlar. Sağlık konusundaki takıntılarından ötürü hasta olmamaya çalışırlar. Bedenine çok iyi bakar, vücut sıcaklığını korumaya özen gösterir. Kış aylarında üstünü kalınca giyinir. İlkbahar ve yaz aylarında umursamadan çoğu kişi ince giyinir. Başak burçları ise hava soğur kaygısıyla çantasına ince bir hırka türünde giysiler koyar. Diğer eşyalara göre yer kaplayacak bir malzeme olduğu için büyük çantalar kullanır.

Atıştırmalık

Beslemesine dikkat eden ve bedenine iyi bakan bu burçlar organik beslenmeye çalışırlar. Dışarı çıktığında çantasında tabiri caizse yok yoktur. Şehir merkezinde geziyor bile olsa yanında yiyecek bir şeyler bulundurmaya gayret eder. Bu birçok kişiye göre önemsiz bir detaydır ancak Başaklar detayları ihmal etmez. Her ihtimali göz önünde bulundurur. Mesela işleri uzun sürdüğünde oturup yemek yemeye fırsatı olmayabilir. Araç içinde giderken karnı acıkabilir, şekeri düşebilir, üstüne baş ağrısı gelebilir. Tüm bunları göz önünde bulundurup çantasına atıştırmalık bir şeyler koyar. Hatta mümkünse abur cubur tarzı değil sağlıklı yiyecekler doldurur.

Şarj/Telefon

Bu artık herkesin çantasında bulunan genel bir eşyadır ancak Başaklar için hayati önemi vardır. Esasında telefonuyla hobi amaçlı en az oyalanan burçlar arasındadır ancak iletişim anlamında çok fazla ihtiyacı olacağını düşünür. Çıkmadan önce şarjı ve telefonu alıp almadığını muhakkak kontrol eder. Eşi, dostu, iş arkadaşları ona ulaşamazsa sorun yaşayabileceğini düşünür. Anksiyete yaygın görülen Başaklar riskleri göz önünde bulundurur. Olur da kapalı veya tehlikeli bir yerde kalırsa yardım almak için telefona ihtiyacı olacaktır.

Poşet

Herkesin kendine özgü bir hayatı ve sık kullandığı eşyalar vardır.  Garantici Başakların ise çok sayıda malzeme vardır. Mesela çantasında en az 1 adet poşet görürseniz şaşırmayın. Çok amaçlı bu ürünü yanında taşımayı sever. İçine yiyecek, içecek koyabilir. Hijyenik insanlar oldukları için çantasını kirletmemeye özen gösterir. Dışardaki insanlardan herhangi bir eşya aldığında ya da başkalarına bir şey vermek istediğinde poşete koyacaktır. Çöpü olduğunda çevreye değil poşete atar. Burada saydıklarımız dışında çok sayıda işlevi olan poşet, Başak burçları için gayet ihtiyaç dahilindedir.

İlaç

Hastalık hastası olan bu burcumuz için hayatta en önce sağlık gelir. Haksız da sayılmazlar aslında. Sonuçta hasta bir bedende işlerini yapamayacağını düşünür. Oldukça temkinli yaşar. Dışardayken bir anlamda kendini korunmasız hissedebilir. Soğuk alabilir ya da aniden baş gösteren bir rahatsızlık yaşayabilir diye düşünür. Bu riski göz ardı etmez ve çantasına birtakım ilaçlar koyar. Öncelikle ağrı kesici alır ki rahat ve sıkıntı çekmeden dışarda işlerini yapabilsin. Onun dışında yara kremi, grip ilacı, sakinleştirici, vitamin, yara bandı gibi ilaçlara ve malzemelere de yer verebilir. Spesifik bir ilacı varsa onu da mutlaka kontrol eder.

El Kremi

Kozmetik ürünleri pek fazla önemsemeyen Başaklar, beden sağlığı ile alakalı malzemeleri yanında bulundurur. Cilt sağlığı da bunlar arasındadır. Temizlik takıntısından ötürü ellerini sık sık yıkar. Bu sebeple elleri sürekli tahriş olur ve çatlar. Cildinin sağlıksız ve yıpranmış görüntüsünden rahatsız olur. Çantasında el kremi taşımak yukarıdakiler kadar olmasa da zaruri bir malzemeye dönüşür. Kış aylarında gün içinde defalarca kullanır. Yaz mevsiminde de kuruyan ellerini bolca nemlendirir. Bazı ürünlerin alerjik etkisinden ötürü kimyasal madde oranı düşük kremleri tercih eder.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.