Başak Burçlarına Ne Gibi Hediyeler Alabilirsiniz?

Zodyak’ın titizlik konusunda şahsına münhasır burçlarından Başakları tatmin etmek kolay değildir. Yaptığınız işle, zevklerinizle, oturuş kalkışınızla ilgili eleştirecek çok sayıda unsur bulabilirler. Onlara bir hediye alacaksanız işiniz biraz zor demektir. Başaklara öyle gelişigüzel bir şey seçmemelisiniz. Öncelikle tarzını, nelerden hoşlandığını, alışkanlıklarını öğrenmeye çalışın. Kullandığı eşyalarla ilgili bir fikir edinir, hediye alışverişinizi ona göre yaparsınız. Eğer alacağınız eşya konusunda kararsızsanız, onların kişilikleri ve zevkleri doğrultusunda hazırladığımız hediye listesini bir gözden geçirin.

Kadın

Seçici olan Başak kadınları bazen belli etmese bile hediye konusunda biraz nazlıdırlar. En çok işlevselliğe önem verdikleri için alınacak hediyenin süsü veya gösterişiyle ilgilenmezler. Zekasına hitap eden, çok yönlü, sade ama işe yarar bir hediye ile çok mutlu olurlar.

Bakım Ürünleri

Başak kadınları kişisel hijyenine ve cilt bakımına önem verirler. Bedenlerini korumaya özen gösterirler. Onlara çeşitli cilt bakım ürünleri alabilirsiniz. İçeriğinde farklı malzemeler bulunan bakım setlerini onun ihtiyaçları doğrultusunda seçebilirsiniz. Mesela setin içinde muhakkak yüz yıkama jeli bulunması sizin için artı puan olacaktır. Yüz cildin en hassas bölgesi olduğu için sıradan bir sabun yeterli değildir. Jeli iyi marka seçerseniz yüzüne daha iyi gelecektir. Makyajdan ve kirden iyice arınması için peeling ürünü almayı ihmal etmeyin ve fırçasını da sepete ekleyin. Cildinin kurumaması için sete nemlendirici de eklemelisiniz. Göz çevresi hassas olduğu için o bölgeye ayrı bir krem alın. Anti-aging özelliği olan nemlendiriciler daha çok işine yarar. Bunların dışında yüz maskelerini de sete ekleyebilirsiniz. Cildi korumak için en önemli ürünlerden biri güneş kremleridir. Güneş sadece yaz mevsiminde değil kış aylarında bile deride lekelenme, kuruma ve kırışmaya sebep olur. Dolayısıyla bu ürün çok işine yarayacaktır.

Nasıl Bir Giysi?

Ona eğer bir kıyafet seçmek istiyorsanız sade tasarımlara yönelmelisiniz. Gösterişli ve marjinal giysilerden hoşlanmayan Başak kadınları için sade ve rahat giysiler önemlidir. Zevklerine hitap etmeyen bir kıyafetin pahalı olmasının onlar için bir değeri yoktur. Mesela sade, ipek bir fular hediye edebilirsiniz. Fular, işyeri kombini için gayet uygundur. Gömlek veya bluzun altına takarak kullanabilirler. Başak kadınlarına ceket de alabilirsiniz. Bu kullanışlı giysiyi hem iş görüşmelerinde hem de özel yaşamında giyebilir. Kombin oluşturması için altına pantolon veya etek de seçebilirsiniz. Mevsimlik bir kıyafet de işini görecektir. Kalın montlar genelde herkesin gardırobunda olduğundan bahar veya sonbahar mevsimlerinde giyilmek üzere ince bir mont hediye edebilirsiniz. Renk veya kumaş konusunda onları hayal kırıklığına uğratmamak için kıyafetlerini biraz gözlemleyin ve zevklerini yansıtacak ürünleri seçmeye çalışın.

Pilates Seti

Sağlık konusunda oldukça bilinçli olan Başak kadınları, formunu korumaya da özen gösterirler. Yediklerine özen gösterir ve spor yaparlar. Zamanı verimli kullanmaya dikkat ettiklerinden yaşam temposu sebebiyle spor salonuna gitmeye fırsatları olmayabilir. Bu durumda onlarar bir pilates seti hediye etmek iyi bir fikir olur. Bu setin içeriğinin başında pilates topu gelir. Kaliteli bir markanın ürünlerini seçerseniz patlama riski olmaz ve uzun süre dayanır. Sporu normal bir zeminde yapamayacağı için altına pilates minderi almanız gerekir. Spor sırasında ağrı yapmayan bu minderleri, başka sporları yaparken de kullanabilirler. Setin içinde bulunması gereken bir diğer ürün de pilates egzersiz çemberidir. Bu malzeme ana kas bölümlerini çalıştırmak amacıyla tasarlanır. Yağ yakma hareketlerini yaptıran bu çemberlerle tedavi edici egzersizler de yapabilirler. Ayrıca setin içinde dambıl, atlama ipi ve pompa olmasına da dikkat edin.

Erkek

Başak burcu erkekleri; zeki, sorumluluk sahibi, düzenli, çalışkan ve detaycıdırlar. Zaman zaman fazla eleştirel ve titiz olurlar. Her konuda sadelikten yana olup gösteriş yapanları hiç sevmezler. Onlar için eşyanın kullanışlılığı ve uzun süre dayanması makbuldür. Pratik ve oldukça becerikli insanlardır. Bu özeliklerini göz önünde bulundurarak bir hediye seçmelisiniz. Örnek hediyelik eşya olarak aşağıdaki alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Klasik Giysiler

Abartılı, dikkat çeken, metroseksüel tipi giyim tarzından hoşlanmayan Başak burcu erkeklerine klasik model bir keten gömlek alabilirsiniz. Günlük yaşam için oldukça ideal olan bu gömlekleri çok sırıtmayan renklerden seçin. Mesela açık mavi, krem, beyaz ve gri tonları alın. Başak erkekleri için kanvas pantolon da tercih edebilirsiniz. Bu pantolonlar hem özel hem de resmi ortamlarda giyilebilir. Beyaz ve krem renk erkeklerin çok zevkine hitap etmediği için koyu tonları seçmelisiniz. Onlara eşofman takımı da hediye edebilirsiniz. Günlük yaşamda evlerinde otururken kendilerini rahat hissedeceği eşofmanlar, herkesin gardırobunda muhakkak bulunuyor. Bu takımları ev dışında günlük, kısa yürüyüşlerde de kullanabilirler.

Banyo Ürünleri

Temizliğe düşkünlüğü ile karşı cinsi memnun eden Başak erkekleri, hijyenle direkt alakalı hediyelerden hoşlanırlar. Onlara banyoda kullanılacak ürünler alabilirsiniz. Farklı kokulardan oluşan duş jeli takımı almak iyi bir fikirdir mesela. Eğer duş jeline karşı alerjileri varsa doğal vücut sabunu da tercih edebilirsiniz. Banyoda kullanacakları bir diğer eşya da klasik çizgiler içeren bornoz takımı olabilir. Kapüşonlu bir bornozun dışında terlikleri de bulunan bu takımlar, Başakların çok hoşuna gider. Kumaş olarak çok kalın modeller almamanızı öneririz. Bunlar özellikle yaz aylarında terlettiği için ince kumaşlı bornozları seçmelisiniz. Takımı yüz havlusuyla tamamlayabilirsiniz.

Formda Tutacak Hediyeler

Kilo kontrolü konusunda en dikkatli burçlardan olan Başaklar; yediğine-içtiğine, yaşam tarzına, sporuna dikkat ederler. Bedenlerine değer verip sağlıklı yaşamı destekleyen hayat tarzına yönelirler. Onlara spor salonu üyeliği hediye ederek büyük bir sürpriz yapabilirsiniz. Bunun için oturdukları semte yakın olan işletmeleri tercih etmelisiniz aksi takdirde uzak olan spor salonlarına gitmeleri zor olabilir. Bunun dışında onları formda tutacak ve sağlıklı yiyeceklerden oluşan bir organik gıda sepeti hediye edebilirsiniz. Günümüzde GDO, hormonlu ve katkı maddeli gıdalar çok yaygınlaştığı için alışveriş yapacağınız mağazayı dikkatli seçmelisiniz. Sepetin içine egzotik meyveler, sebzeler, doğal vitaminler, baklagiller, bitki çayları koydurabilirsiniz. Bu sıra dışı ve faydalı sepet Başak erkeklerini etkileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.