Başak ve Balık Burcunun İlişkisi Gelecek Vadediyor mu?

Seviyorsan git konuş bence! Tabii tutma içinde, dök ne varsa kalbinde. Plan yaparak yaşanmaz, evdeki hesap çarşıya uymaz! Ya sonra? Önce şimşekler çakar, sonra küçük kıvılcımlar alev almaya başlar. Her şeyiyle kabul ederim diye düşünürken, bir anda gerçekler ortaya çıkar. Belki değiştirmeye çalışır, belki kabullenir, belki de arkana bakmadan çekip gidersin. Bunların hepsi senin tercihin, pişmanlık duymak istemezsin. Sahi olur mu dersin? Hiç mi kendini düşünmezsin?

Böyle başlıyor hikayeler, kiminin sonu hüsran, kimi en başında yalan dolan. Çok mu arabesk oldu? Eski sevgilini bir düşün, içinde yaktığın ateş bir çırpıda sönsün. Öğrenemedin hala yoğurdu üfleyerek yemeyi, kendini kontrol etmeyi. Ne zaman öğreneceksin “hayır” demeyi, her gelen mesaja cevap vermemeyi? Çok soru sorduk, hep bir cevap arayıp durduk. Bugün ise Balıklar ve Başakların ilişkileri üstünde durduk.

Bir tarafta rasyonelliğin kitabını yazmış, yaşadığı anın detaylarında kaybolmuş Başaklar, diğer köşede ise gideceği yolu unutmuş, her daim hayallerinin peşinden koşmuş Balıklar. 180 derece zıt olan bu iki arkadaşın biri gerçekle yaşar, diğeri dünyadan epey bir uzak. Peki orta yol nasıl bulunacak? Hangisi kalbini sonuna kadar açacak, hangisi karşısındaki için savaşacak? Umuyoruz bir kaza çıkmaz.

Başakların sevgileri net ve doğru orantılı, Balıklarınsa oldukça sallantılı. Siz buluşmaya gelecek diye beklerken, o bir bakmışsınız yolda başkasına tutulmuş, üç vakte kadar da yuva kurup iki çocuk doğurmuş. Abartıyoruz tabii. O kadar ayran gönüllü değildirler herhalde? Olmamalılar bir yerde. Duygularıyla hareket eder, ruhlarını paket yapıp elinize verirler. Öyle bir duygusallık düşünün. Belli bir sınırları yoktur, karşısındaki için yaşar, bir sorun olduğunda kendini suçlar. Gitmemek lazım üstlerine, alınır, darılırlar.

Peki ya Başaklar? Gerçeklik cumhuriyetinde mükemmeli ararlar. Akılcı taraflarını pragmatizmle yoğurur, zanaatkar elleriyle önünüze servis yaparlar. Düşünün o kadar hizmetkarlar! Ortalıkta başı boş bir şekilde dolaşan Balıkları, yanlarına alır, hayatlarını düzene koyarlar. Sınırı da zorlarlar, lafını da sakınmazlar. Fakat sevdiklerinde, size altın bir kafes yapar, ne yediğini ne içtiğini yadırgarlar. İhtimal vermek biraz zor da olsa kimbilir belki bu iki farklı insan, mutlu mesut bir yastıkta kocar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir