Balıkları En Fazla Üzecek Yorumlar

Kendi grubu içerisinde hatta Zodyak’ta en duygusal burçlar olarak Balıkları gösterebiliriz. Uçsuz bucaksız Neptün gezegeni spritüal konulara eğilim, etki altında kalma, dalgınlık gibi hassas nitelikler de vermiştir onlara. Dolayısıyla bu yönleri kimilerine göre eleştiri konusu olabilir. Balıklar alıngan yapıları sebebiyle negatif yorumlara çok üzülür. Özellikle bazı yönlerinin vurgulanması daha çok canlarını sıkar.

“Sıkıntılar Karşısında Fazla İradesizsin”

Hassas bünyeleri Balıkları sıkıntılar karşısında narin kılar. Olaylara kaderci yaklaşırlar. Kötü hadiseler çabucak morallerini bozar ve uzun süre etkisinde kalırlar. Zayıflık hissi kimse için kolay değildir. Bu bireyde korku, tedirginlik, panik yaratır. Balık burçları da bu özelliğinden memnun değildir haliyle. Diyaloglar arasında bu yönlerinin yüzlerine çarpılmasına çok bozulurlar. Bazen savunmaya geçip karşı tarafı çürütmeye çalışabilir veya kırıcı olmamak adına yanıt vermemeyi tercih ederler. Balık burçlarına iradesiz oldukları yönünde sözler sarf edilmemeli. Bu onların inisiyatifinde olan bir durum değildir. Özellikle Balık erkekleri bu yorumları gurur meselesi yapar.

“Çok Sulu Gözsün”

Ağlayarak deşarj olan Balık burçları duygusal incinmelerini bu yolla atlatır. Fazla duyarlı olmaları ve naif yapıları sebebiyle çok sık ağlarlar. Bu durum başkalarının da gözünden kaçmaz. Utangaç bir tarafı olan Balıklar esasında gözyaşlarını herkesin önünde dökmek istemese de refleks olarak kendilerini tutamaz. Özellikle yakın çevreleri bu yönlerin bilir ve bazen Balıklara “Çok sulu sözsün, her şeye ağlıyorsun.” gibi yorumlarda bulunabilir. Kimileri de bu gözyaşlarını mizah konusu yapabilir. Olur olmaz şeylere ağlamayı gülünç bulurlar. Siz siz olun Balık burçlarına bu yönde eleştiride bulunmayın, göz yaşlarının geyiklere meze edilmesine çok alınırlar.

“Saf Aşıksın, Hemen Kanıyorsun”

Balıkların yaşamında aşkın özel bir yeri vardır. Hayatı anlamlı ve güzel kılan en  heyecan verici manevi his olarak görürler sevgiyi. Aşkın gözü kördür sözünü doğrularcasına flörtlerini tüm varlığıyla benimser ve onların hatalarını görmezden gelirler. Sevdikleri için kıtaları aşabilecek potansiyeldedirler. Onlara güveni tamdır Balıkların ve flörtlerinin söylediklerine koşulsuz inanırlar. İlişkilerinde bu derece fedakar taraf olmaları başkalarının da dikkatini çeker. Sevince bulutlarda uçmalarını eleştirir ve onları bazen mavraya alır yakın çevreleri. “Saf aşıksın, hemen kanıyorsun.” gibi sözlerle eleştirirler bu burçları. Balıklar ise, hayata heyecanla tutunmalarını sağlayan aşklarının küçümsenmesine çok alınır.

“Aklın Havada, Çok Dalgınsın”

Bu gezegenin dışında bir dünyası olan Balıklar hayal kurmadan duramaz. Kafalarında kurdukları bu sanal alem aracılığıyla gerçeklerden uzaklaşırlar. Esasında bu hayaller onların yaratıcılığını besler. Düşler kurarak manevi tatmin duyarlar. Bu kadar düşlerin içinde olmak Balıkları dalgın yapar. Sohbet sırasında ortamdan kopabilir ve anlatılanları kaçırırlar. Bazen ufak tefek kazalara sebebiyet verirler veya işlerini yaparken bir takım aksilikler yaşarlar. Bu durum onlar hakkında dışarıdan saf algısı yaratabilir. “Aklın bir karış havada, çok dalgınsın.” gibi yorumları sık duyarlar. Balık burçları da bu tarz küçük düşürücü sözlere çok kırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir