Balıklar Hangi Burçlarla Mutlu Bir Evlilik Yapabilir?

Zodyak’ın duygusal ve vicdanlı burçlarından Balıklar için evlilik yaşamı ön planda gelir. Aşk evliliği yapmaya meyilli olan bu burçlar, romantikliğiyle öne çıkar. Aile bağlarına değer verir, sadık bir eş olurlar. Değer görmediği ve sevginin olmadığı bir evliliğe tahammül edemezler. Ruhlarına hitap eden, kendileri gibi derin ve duygusal kişilerle anlaşırlar. İşte Balık burçlarının mutlu bir evlilik yapabileceği burçlar:

Ailesine Bağlı Yengeçler

Su grubunun bir üyesi olarak Balıkların en iyi anlaştığı burçlar arasında Yengeçler bulunur. Tanışmalarında duygusal çekimle birbirlerinden etkilenmeleri kaçınılmazdır. İkisi de romantik insanlar olup karşı tarafın ruhuna hitap eden bir aşk yaşarlar. İlgiden hoşlanan Balıklara, Yengeçler anaç bir ruhla şefkat gösterir. Ortak zevkleri doğrultusundan romantik filmlerde ağlayıp, romantik müziklerle eğlenirler. Duyarlı Balıklar ve empati duygusu gelişmiş Yengeçler, karşılıklı olarak zor zamanlarında birbirlerinin arkasında durmasını bilecektir. Cinsel yaşamlarını aşkla örülen iki kişilik bir masal dünyasında yaşarlar adeta. İlişkileri oturduktan sonra evlilik kararı almaları gecikmeyecektir.

Düğün organizasyonunda genelde sorumluluğu Yengeçler üstlenir. Mekanı, oturulacak evi, davetiyeleri, tören programını detay atlamadan hazırlarlar. Dekorasyon konusunda yaratıcı olan Balıklar, mobilyaları bizzat seçmelidir. Düğün sonrasında her ikisi de evcimen insanlar olduğundan ev içerisinde daha çok vakit geçirirler. Çocuklara düşkün Yengeçler iyi birer eş olmanın yanı sıra ebeveyn sorumluluğunu da iyi üstlenir. Ev işleriyle fazla arası olmayan Balıklar, hamarat ve anlayışlı Yengeçlerle evle ilgili sorumluluklarda denge yakalayabilir. Hayal kurmayı çok seven Balıkların kafasındaki düşleri, istekleri Yengeçler, her daim karşılamaya hazırdır.

Tutkulu Aşık Akrepler

Sevdiği zaman bağlanan Balıklar yine kendi grubundan Akreplerin çekimine karşı koyamazlar. Derin, seksi ve anlamlı bakışlarıyla Balıkları cezbeder. Tutkulu Akreplerle doludizgin bir aşk yaşarlar. İnsanlara kolay kolay güvenemeyen bu burçlar, aradıkları sadakati masum Balıklarda bulurlar. İkisi de hisleri kuvvetli insanlar olduklarından bakışlarıyla bile anlaşır, birbirlerinin isteklerine anlayışla karşılık verirler. İlişkiyi yönlendiren taraf Akrepler, dengede tutan ve hoşgörülü davranan taraf ise Balıklardır. Çatışmaların pek yaşanmayacağı bu ilişkide huzurlu bir birliktelik söz konusudur. Cinsel yaşamları fantezilerin doruğa çıktığı güçlü bir etkileşimi doğurur. Akrepler, arzularını tamamıyla tatmin eden bu fedakar burcun evlilik için doğru insan olduğunu düşünecektir.

Baskın taraf olan Akrepler, düğün hazırlıklarında istediği gibi bir tören organize etmek ister. Yüzeysel veya nikahlı bir etkinlikle değil coşkulu bir organizasyonla evlenirler. Düğün sonrası süreçte aşk doludizgin devam eder. Evlilikte uyumlu Balıklar, önemli kararları iyi bir gözlemci ve analizci olan Akreplere bırakır. Melankolik yapılı Balık burcu, buhranlı dönemlerinde eşinden güç bulur. Sevdiklerine düşkün olan Akrepler ve kucaklayıcı, fedakar Balıklar iyi birer anne-baba olur. Genel olarak gelgitlerin az olduğu bir evlilik yaşarlar. İlerleyen süreçte çapkın Akrep burçları zaman zaman kaçamaklar yapabilir. İkisi de duygusal yapılarından ötürü belli dönemler karamsarlık ve buhranlar yaşarken, aynı grubun mensupları olarak bu geçici dönemlerini anlayışla karşılarlar.

Eşine Sadık Boğalar

Zodyak’ın belki de en uysal burcu olarak partnerine huzur verir Boğalar. Venüs gezegeninin verdiği aurayla Balıkların ilgisini çekerler. Negatif insanlardan huzursuz olan Balıklar, sakin ve soğukkanlı Boğalardan olumlu elektrik alır.  Karşı taraf da Balık burçlarının kibar, naif, güvenilir yönünden etkilenir. Fiziksel görünümünü de beğenmişse Balıklara kalbini kaptırır. Sabırlı ve hoşgörünün hakim olacağı bu ilişkide duygusal Balıklar, Boğanın sahiplenici kişiliğini sever. Soğukkanlı ve durağan görünüşünün aksine yatakta iddialı olan Boğalar, seksten sonra Balıkları daha çok kendine bağlar. Her ikisi de sadık olan bu burçlar, aradığı güveni ve huzurlu ilişkiyi bulduklarından eş adayını uzaklarda aramazlar.

Düğün organizasyonunu ağır hareket eden Boğalar yerine Balıklar üstlenmelidir bu defa. Artistik zevkleriyle Balıklar, mükemmel süslemelerden oluşan bir düğün mekanı dekore ettirir. Müziğe olan ilgisiyle duygusal parçaların ağırlıkta olduğu bir sahne programı hazırlatır. Lükse düşkün olan Boğaların da etkisiyle muhteşem bir törenle evlenirler. Balayını maddi imkanları doğrultusunda mümkün olduğunca konforlu ve ünlü bir turizm bölgesinde yapmak isterler. Kolay kolay birinden etkilenmeyen Boğalar, sevdi mi tam sevenler arasındadır. “Evlilik aşkı öldürür” diyenlere inat, hayatını birleştirdiği kişiye olan aşkı, sadakat içinde sonsuza dek sürebilir. Çatışmaların veya kavgaların olmadığı huzurlu bir evlilik yürütürler.

Evcimen Başaklar

Astrolojinin mütevazı burçlarından olan bu insanlar ilişkiler konusunda seçiciliğiyle bilinir. Tepeden tırnağa sevgili adayını inceler ve kusursuza yakın bulursa kalbini açabilir. Eğer bir Balık burcundan etkilenmişse bundan sonrası kolaylaşacaktır. Balık burçları da Başakların alçakgönüllü, üretken kişiliğini severler. Farklı yönleri bulunsa da huzurlu ve Balıkları mutlu edecek bir ilişki yaşamalarına engel olacak kadar değildir. İkisi de fazla sosyal olmayan bu çift, evde eğlenceli zamanlar geçirebilir. Takıntılı ve huzursuz bir yönü olan Başak burçları, tatminsiz Balıkları hoşgörüyle karşılayacaktır. Sevdiği zaman bağlanan Balık burçları ise evlilik için doğru insanı bulduğunu anlamıştır.

Üretken ve çalışmayı seven Başaklar düğün için oldukça heyecanlı olur ve sorumluluğu hevesle üstlenirler. Detaycı yapılarıyla eksiksiz bir düğün organize ederler. Sade kişiliklerinde ötürü gösterişten ve lüksten kaçınırlar. Balıklar da zevkli tercihleriyle nezih ve romantik bir düğün mekanı belirler. Hamarat olan Başaklar, ev işlerini ustalıkla yürütür. Onların yaşadığı bir ev derli toplu ve temizdir. Mutfak konusunda da hünerlerini göstererek Balık burçlarına konforlu bir evlilik sunarlar. Öte yandan zaman zaman Balıkların dalgalı ruh halini ve ev işlerinden elini eteğini bu derece çekmesini eleştirebilir. Flört zamanlarına göre hoşgörü kat satısı aynı eve çıkınca azalabilir. Eşine bağlı olan Başaklar, sadık bir hayat arkadaşı olurlar. Zaten çok seçici oldukları için gözünün dışarı kayması pek mümkün değildir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.