Balık’ın En İyi Anlaştığı Burçlar!

Balık herkesi sever dahası her şeyi sever ama insanlarla sıkça görüşmek, onları rutinlerine dahil etmek, yaşamına sokup samimiyet geliştirmek konusunda fazla istekli olmaz! Yardıma ihtiyacı olanın derdini dinler, dünyada olup biten tüm adaletsizliklere üzülür, kahrolur, başını taşlara vurur! Hayvanları çok sever ama evini kediler sarmaz, kapısında köpekler küme yapmaz! Balık’ın sevgisi çok içsel, pek derindir! Öyle ortalığa saçılmaz! Peki Balık en çok hangi burçlarla anlaşır?

Yengeç

Yengeç de duygunun bin bir tonunu tanır, tüm seçimlerini merhamet etmekten yana kullanır, tıpkı Balık gibi! Bu ikili sevgi nedir bilir, derin derin sevmeyi, sahiplenmeyi, aşık olmayı bilir! Sevginin giderek azaldığı düşünülen dünyamızda, Yengeç ve Balık, çağın aşk elçileri olarak var olan sevgi bağını korur! Her iki burcun da düşleri pek güzeldir. Yengeç pembe panjurlu evinde sevdiceğiyle mutlu bir ömür yaşamak ister, Balık da! Sorunlardan uzak güven içinde yaşamak isteyen, tüm varoluşa sevgi besleyen bu ikili birbirlerinin yüreklerini sever!

Akrep

Balık suyun, Akrep ise zifiri karanlığın derininde kendini en rahat hisseder! Hem Balık hem de Akrep için en önemlisi zihinsel alanda da var olabilmektir. Akrep dünyevi aşka ihtiyaç duyarken Balık o olmadan da yaşar! Akrep fazla uyanıktır, Balık ise uyanıklıktan bihaber yaşar! Ne umurundadır uyanık olmak ne de işine gelir! O kendi yağında kavrulup, düşlerini yaşatmaktan başka hiçbir şeye göz koymaz! Yaşam boyunca arzu ettiği her şey de sahip olduğu teslimiyet sayesinde gelip onu bulur! Akrep Balık için harika bir arkadaş olur! Balık tüm sakinliğiyle Akrep’i yatıştırır, Akrep ise savunmasız Balık’ın dünyadaki kalkanı, en kara gün dostu olur! Bu dostluk riya barındırmaz, ölene dek sürer!

Başak

Yardımsever Başak, kendi düşünce kalabalığında, zihin dağınığında kaybolan bir Balık görürse kayıtsız kalamaz, elini uzatmadan duramaz! Hemen tutar hayatının bir ucundan, derleyip toplamak için ilk elini atar! Bu yardım seferberliği sırasında Balık’a tüm bildiklerini öğretmeye kalkar! Başak Balık’ın zamanla kendi ayakları üzerinde duran ve dünyevi kazançlar için çalışan biri olacağını ümit eder ama bir yandan da canlıyı seven, doğayı seven, sevmeyi seven birine yardım ettiği için gocunmaz! Aylar yılları kovalar onlar asırları ne Balık Balık’lığından geçer ne Başak Başak’lığından!

Boğa

Balık sahip olduğu engin hayal gücü ve soyut düşünebilme kabiliyeti sayesinde sanata içgüdüsel olarak yeteneklidir, Boğa ise estetik algısı gelişkin olduğu için! İkisinden de harika birer ressam, heykeltıraş, iç mimar… olur, ancak birbirlerine temas ederlerse yaptıkları işler dünyada duyulur! Zira Balık’ın hayal gücünü ifade yolu bulabilmesi için tekniğe, Boğa’nın ise sanat alanında gelişim gösterebilmesi için somut gerçekliklerin ötesinde soyut düşünmeye ihtiyacı vardır! Bu iki uç yetenek birbiriyle harmanlanınca harika bir birliktelik doğar!

Bir Yorum Bırakın
 1. Balık burcu kadınıyım.Bildiğim tek şey Akrep erkeğiyle filmlere,dizilere konu olarak yaşanacak uyumumuz vardı.İnsan bir kez aşık olur..Bizimkisi çocukluk aşkıydı.Sonra bir gün geldi.Evlenmek zorunda kaldı.Kalınmaz demeyin kalınıyor.Hayata kızıyorum.Ona değil.Anneannemin evinin yanında ailesi ve çocuklarıyla yaşıyor.Ne zaman köye gitsem küçükken, açıp perdemi onun evini izleyerek uyurdum.Şimdi perdeyi çekiyorum, evinin yanından geçemiyorum başka sokaklardan geciyorum.Şimdi sevgilim var.İyi bir insan ama çok zıtız.Kimle evlenirsem evleneyim,gülümseyerek içim acıyarak hatırlayacağım onu.Tebrik etti sevgilimle beni sevdiğim adam.Biz olamadık,sen hep mutlu ol.Bizim yasamak isteyip yasayamadıgımızı yaşa diyor.Sende yaşa.Çok mutlu ol.Tek bir dileğim var öldükten sonra bari senin eşin olayım 🙁

 2. Ciğer bırakmadın be 😔 Bende sevdiğim insanın birkaç aydan sonra evli olduğunu öğrendim yıkıldım. Hala seviyor ulaşmak istiyor. Kalbime söz geçiremesemde çocuğu ve eşi için engel oluyorum kendime. Yuva yıkanın yuvası olmaz derler

 3. Eşim bir balık.ben boğa.berbat bir ilişki.ot gibi oturur karşımda.resmen put…..beraber yarim saat geçirsem çıldırıp kendimi intihar edesim geliyor
  Ama guvenilir ve iyi bir anne.
  Çocuklar olmasa hemen arkadaş kaldım ama beraberlik mi?beeaaaaa.miydem bulanıyor.
  Bisey le suçlamışım geçmiş zamanda 10 sene başıma kakar.
  Ha sex te manyak beğeniyorum sex bitince beraber uyumak mi?asla istemiyorum.nedenmi?
  10 sene benden hep kaçtı sex istemedi.zorla güç bela ikna ederdim..bir gün bir başakla tanıştım.havalara uçtum.cok eğlenceli.bunu öğrenince benimle sex yapmaya bayılır oldu.birdenbire değişti.ama ben basak i bulunca balıktan hiç zevk alamaz oldum sex harici.evet sex ten mükemmel zevk ama gerisi berbat.

 4. Bakın!
  Toprak suya hasrettir, ateş havaya. Toprak su olmadan yeşillenemez hayat bulamaz ateş de hava olmadan yanamaz.

  Balık akrep yengeç su grubudur. Oğlak başak boğa ise toprak.. Balık burcuysanız ve sevecekseniz toprak grubunu sevin. Sevdiğinizde ne demek istediğimi anlarsınız. ASLAN kadınından uzak durun beyler. Onu kendi tanrıçalığıyla(!) baş başa bırakın. Kusursuzdur ya onlar. Ondan diyorum. ASLAN KADININDAN uzak durun gerisi hallolur bi şekilde. İkizler kadını da sıkıntı

 5. Merhaba balık burcuyum uyumlu burçlarla ileriye dönük arkadaşlık kurmak istiyorum.0545 477 13 37

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir