Balık’ın En İyi Anlaştığı Burçlar!

Balık herkesi sever dahası her şeyi sever ama insanlarla sıkça görüşmek, onları rutinlerine dahil etmek, yaşamına sokup samimiyet geliştirmek konusunda fazla istekli olmaz! Yardıma ihtiyacı olanın derdini dinler, dünyada olup biten tüm adaletsizliklere üzülür, kahrolur, başını taşlara vurur! Hayvanları çok sever ama evini kediler sarmaz, kapısında köpekler küme yapmaz! Balık’ın sevgisi çok içsel, pek derindir! Öyle ortalığa saçılmaz! Peki Balık en çok hangi burçlarla anlaşır?

Yengeç

Yengeç de duygunun bin bir tonunu tanır, tüm seçimlerini merhamet etmekten yana kullanır, tıpkı Balık gibi! Bu ikili sevgi nedir bilir, derin derin sevmeyi, sahiplenmeyi, aşık olmayı bilir! Sevginin giderek azaldığı düşünülen dünyamızda, Yengeç ve Balık, çağın aşk elçileri olarak var olan sevgi bağını korur! Her iki burcun da düşleri pek güzeldir. Yengeç pembe panjurlu evinde sevdiceğiyle mutlu bir ömür yaşamak ister, Balık da! Sorunlardan uzak güven içinde yaşamak isteyen, tüm varoluşa sevgi besleyen bu ikili birbirlerinin yüreklerini sever!

Akrep

Balık suyun, Akrep ise zifiri karanlığın derininde kendini en rahat hisseder! Hem Balık hem de Akrep için en önemlisi zihinsel alanda da var olabilmektir. Akrep dünyevi aşka ihtiyaç duyarken Balık o olmadan da yaşar! Akrep fazla uyanıktır, Balık ise uyanıklıktan bihaber yaşar! Ne umurundadır uyanık olmak ne de işine gelir! O kendi yağında kavrulup, düşlerini yaşatmaktan başka hiçbir şeye göz koymaz! Yaşam boyunca arzu ettiği her şey de sahip olduğu teslimiyet sayesinde gelip onu bulur! Akrep Balık için harika bir arkadaş olur! Balık tüm sakinliğiyle Akrep’i yatıştırır, Akrep ise savunmasız Balık’ın dünyadaki kalkanı, en kara gün dostu olur! Bu dostluk riya barındırmaz, ölene dek sürer!

Başak

Yardımsever Başak, kendi düşünce kalabalığında, zihin dağınığında kaybolan bir Balık görürse kayıtsız kalamaz, elini uzatmadan duramaz! Hemen tutar hayatının bir ucundan, derleyip toplamak için ilk elini atar! Bu yardım seferberliği sırasında Balık’a tüm bildiklerini öğretmeye kalkar! Başak Balık’ın zamanla kendi ayakları üzerinde duran ve dünyevi kazançlar için çalışan biri olacağını ümit eder ama bir yandan da canlıyı seven, doğayı seven, sevmeyi seven birine yardım ettiği için gocunmaz! Aylar yılları kovalar onlar asırları ne Balık Balık’lığından geçer ne Başak Başak’lığından!

Boğa

Balık sahip olduğu engin hayal gücü ve soyut düşünebilme kabiliyeti sayesinde sanata içgüdüsel olarak yeteneklidir, Boğa ise estetik algısı gelişkin olduğu için! İkisinden de harika birer ressam, heykeltıraş, iç mimar… olur, ancak birbirlerine temas ederlerse yaptıkları işler dünyada duyulur! Zira Balık’ın hayal gücünü ifade yolu bulabilmesi için tekniğe, Boğa’nın ise sanat alanında gelişim gösterebilmesi için somut gerçekliklerin ötesinde soyut düşünmeye ihtiyacı vardır! Bu iki uç yetenek birbiriyle harmanlanınca harika bir birliktelik doğar!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.