Balık ve Yay Burçlarının Ortak Özellikleri

 

Ateş grubu üyesi Yaylar ve Su grubuna mensup Balıklar, hayat enerjisi olarak tamamen zıt kişilikleridir. Yay burçları ne kadar hiperaktif ve iyimserse, Balık burçları bir o kadar içe kapanık ve karamsardır. Uzaktan bakınca bile farklılıkları anlaşılsa da ortak özellikleri yok değildir. Bu alakasız yapıdaki burçların hoşgörülü, yardımsever, samimi olmak gibi benzer özellikleri vardır.

İyi Niyet

Balık ve Yay burçları, şartlar ne olursa olsun çevrelerindeki insanlardan güler yüzlerini ve yardımlarını esirgemezler. İyi niyetli kişilikleriyle arkadaşlık ilişkilerinde güven verirler. Biraz daha açmak gerekirse Balık burçlarının yüksek vicdanı ve yardımseverliği, duygusallıklarından ileri gelir. Empati yönleri çok gelişmiştir ve başkalarının ıstırabından etkilenirler. Hızlıca karşı tarafın yardımına koşarlar. Yay burçları ise hayata olan düşkünlükleri ve iyimser ruh halleriyle, doğadaki her şeye pozitif yaklaşır. Yaşamı ve tüm paydaşlarını severler ve iyi niyetle yaklaşırlar herkese. Patavatsızlıkları yüzünden yanlış anlaşılmakla birlikte içlerinde kötü niyet yoktur.

Çocuksu Ruh

Bazı kişiler var ki yıllar geçse de içlerindeki çocuk bir türlü büyümez. Balık ve Yaylar da bu kategoridedir. Olgun bir bedenden umulmayacak bir çocukluk sezersiniz onlarda. Balık burçlarının bu yönü, naif ve fazlasıyla hayalci karakterinden kaynaklanır. Hayatın gerçeklerine gözlerini kapatır, masumca kendi iç dünyalarında yaşarlar. Acılar ve sıkıntılar karşısında iradesiz, savunmasız bir çocuğun ruh haline bürünürler. Yay burçları ise içindeki yüksek enerji sebebiyle kabına sığmayan afacan bir öğrenci gibidir. Sürekli yeni deneyimlere heveslenen, saf bir çocuğun ifadesini görürüsünüz onlarda. Ayrıca patavatsızlıklarıyla “çocuktan al haberi” sözünü akla getirirler.

İçi Dışı Bir Olmaları

Zodyak’ın en samimi insanları arasında zirveye oynar bu burçlar. Stratejik davranmayı beceremez, taktik kasamazlar. Yayların bu özelliği, ilahi sevgi anlayışından ileri gelir. Hayatı anlık ve plansız yaşarlar. Kişisel çıkarları veya zaafları için politik ilişkiler kurmazlar. Böyle şeyleri umursamaz, sadece mutlu olmaya çalışırlar. Balıklar da Yay burçları gibi şeffaf davranışlarıyla öne çıkar. İkiyüzlülükten ve samimiyetsizlikten hiç haz etmezler. Bu tarz özelliklerin arkasında kötü niyetin yattığını düşünür ve karanlık tarafa geçmeyi sevmezler. Ruhlarının berraklığı dışarı yansır adeta. Duygusal ve naif iç dünyalarını entrikalarla beslemez Balıklar. Kendilerine yapılmasını istemedikleri davranışları başkalarına uygulamazlar.

Dikkatsiz Tavırları

Astroloji dünyasının en dikkatsiz kişileri olarak bu burçları gösterebiliriz. Gerekçeleri farklı olsa da aynı talihsiz sonuçları müşterek niteliktedir. Balıklar fazla hayal kurdukları için gerçek dünyadan sık sık uzaklaşır gün içinde. Bu durum onlarda aşırı dalgınlık yapar. Yaptıkları işlerde hatalar sık görülür. Birisi onları uyarana kadar yanlışlarını fark edemezler. Yay burçları ise özensiz ve fazla savruk yapıdadır. Detayları değil büyük resmi görürler her zaman. Haliyle çok fazla kazalara sebebiyet verirler. Kap kaçak kırma riskleri yüksektir. Dikkatsizlikleri yüzünden düşüp yaralanmaları kaçınılmazdır. Sadece fiziksel değil düşünsel olarak da dikkatsiz davranırlar ve ağızlarından çıkanı kulakları duymaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir