Balık Kadını Aşık Olursa

Olanlar olur! Yeni bir sanat akımı peydah olabilir, sanat alanında üretimler bir anda coşabilir! Şairler dile gelir, şiirler söze, dünya göze daha bir güzel görünebilir! Güneş de ne güzel doğuyormuş, dünya ne şirin dönüyormuş, hele o yıldızlar adeta göz kırpıyormuş! Bugüne dek neden görmemişmiş, neden bu melodi daha önce kulağına çalınmamışmış, meğer Balık mest olmuş! İşte böyle rüzgârın esintisinden mutluluk çıkaran bir hikaye başlar, aşkın Balık hali bir başka olur!

Ayakları Yerden Kesilir!

Sanki çok basıyormuş gibi iyice helyum balonu gibi aşkın divanesinde gözden kaybolur! Neyse ki bumeranggillerle uzaktan da olsa bir tanışıklığı vardır da arada bir göz hizasına döner! Böyle aşık zor bulunur! Platonik aşklarında dahi dudak uçuklatan Balık düşünün ki etten kemikten birine aşık oldu! Gayrı ortalık duman! Bu aşk olur best seller roman, en çok dinlenen destan!

Tüm Evrene Sevgiyle Bakar!

Balık tüm ömrünü kötülüğün sebebini araştırmaya adasa, sonunda hiçbir şey bulamadan bu dünyadan göç eder! Kötü insanlara empatisi yok, sevgi dağıtıcılarına sempatisi çoktur! Herkese, her şeye karşı bitmek bilmez bir sevgisi, tükenmez bir hoşgörüsü vardır! Bir de aşık mı oldu; artık bakışlarından, sözlerinden, aklından geçen düşüncesinden, kalbinde çağlayan hissinden; Balık’ın tüm hücrelerinden sevgi çağlar, dilinden sözcük diye bal damlar!

Kurtarıcı Kesilir!

Madem aşkı on ikiden vurdu, bu kez kurban değil prenses oldu, o halde tüm yeteneklerini kuşanır ve kahramanlığa soyunur! Balık isterse öngörüm kabiliyetiyle aşkını tedbirlere karar, kaza bela geri durur! Merhametini yürekler almaz, aşkının gücüyle tüm dünyaya yardım eli olur uzanır! Aşk Balık yaşamına doğan oradan da tüm dünyaya yansıyan sıcacık bir güneş olur!

Elini Taşın Altına Nihayet Koyar!

Sorumluluğun rüzgarından köşe bucak kaçan, mümkünse camı kapıyı kapatıp battaniyesinin altına saklanan, tehlike geçene dek de ortaya çıkmayan Balık nihayet, gözünden dev aynalarını, içinden korku sinyallerini çıkarır, “Ne var onda ya ben de yaparım ki!” diyecek duruma gelir! Mevzu hem aşkının gözünde güçlü kollarıyla yer etmek, hem de aşkın gücüyle birkaç iş başarmaya meyletmektir! Kendi işini bitirip konuya komşuya yardım ettiği bile görünür! Yalan değil, ey aşk sen nelere kadirsin!

Kendini Şiire, Sanata Verir!

Aşık bir balık kâğıdı zihninden, kalemi dilinden eksik etmez! Muhakkak yazar, çizer, aşkının ilhamıyla sevdiğinin gönlünü okşar! Çınar ağacının altına bir güzel kurulur, bulutların geçişinden destan, güneşin yaprakların arasından süzülerek yaptığı gölge oyunlarından aşk çıkarır! Baktığı yerde ilham belirir, gözleri gündüzleri uyanık düşlerde, geceleri rüyalarda gezinir! Balık’ın aşkı pek romantiktir!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.