Balık Burcunun Üstündeki Sis Perdesi Nasıl Kalkacak?

Karnınızın çok aç olduğunu düşünün. İş çıkışı arkadaşlarınızla yol üstündeki restorana gittiniz, önünüze de bir menü geldi. Önce ufak tefek ne yersin ne içersin konuşmaları, garsondan tavsiye alma durumları ve en sonunda karar anı. Acaba ne sipariş vereceksiniz? Dükkan kapanmadan istediğinizi söyleyebilecek misiniz? Ya da fikrinizi değiştirdiğiniz için kaç kere garsonla göz teması kurmaya yelteneceksiniz? Onu bunu bırakın da böyle giderse kararsızlık yüzünden ömür boyu aç kalabilirsiniz.

Nereden geldik değil mi şimdi bu konuya? Karar vermekte zorlanan, kolay etkilenen, nereye çeksen oraya gelen, belirsiz olmayı hayat felsefesi haline getiren, hiçbir konuda net olmamasıyla bilinen ve daldan dala atlamakta başı çeken balıklardan geldik. Onlar bizi başka tarafa çekmeye çalışsa da kendimizden taviz vermedik, sonuna kadar direndik. Öyle bir dünya işte, siz düşünün.

Bir yerden bakıldığında pek de kötü bir özellik değil aslında. Düşünsenize hiçbir şeyin üstünde bir dakikadan fazla kafa yormamanız gereken şu dünyada, Balıklardan daha şanslı kim olabilir? Olayları geleceğe taşımıyor, üzerinde gereğinden fazla düşünmüyor, önünüze çıkan ilk soldan yolunuza devam ediyorsunuz. Ha trafik ışıklarını pek sallamıyor, hatta arkanızdakine, yanınızdakine sinyal vermeyip genelde hayatı gelişine yaşıyor olabilirsiniz tabii, o kadar da olsun varsın. Risk almadan hayat mı yaşanır hiç?

Peki nedir bu arkadaşların sorunu, ne olacak belirsizlik durumu? Ne zaman kafalarını suyun altından çıkarıp dünyaya farklı bir açıdan bakmaya çalışacak, hayatını düzene sokabilmek için hangi burçlara ihtiyaç duyacak? Bu sözlerimiz size sevgili Balıklar! Koltuklarınızı dik konuma getirin, iki dakika için tüm dikkatinizi buraya yöneltmeyi deneyin ve tavsiyelerimize biraz olsun kulak verin! Evrenden aldığınız Allah vergisi sezgileriniz var, orası malumunuz, ama kontrolsüz gücün, güç olmadığını da hatırlatmak isteriz. Biraz odaklanmayı deneseniz, devletten sezgilerinizi toplayacak bir dekoder isteseniz… Buralar hep günlük güneşlik olmaz mıydı? Depresif haliniz bir çırpıda son bulmaz mıydı? Bizce, biraz meditasyon derslerine gidin, kendinize yönelin, o da olmuyor derseniz tez elden hayatınızı çekip çevirecek bir Başakla yıldırım nikahıyla evlenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.