Balık Burcunun Öne Çıkan 2 Özelliği

Onları nasıl bilirsin? Duygusal? Sulu göz? Kaderci? Naif? Tabii biraz hayalperest oldukları da doğru. Daldan dala atlar, işine gelmezse anında sorumluluktan kaçar! Öyle değil mi? E Balık yani, sen de ne bekliyorsun? Acaba mahmur bakışlarına mı aldanıyorsun? Senin için Balık burcunu ele aldık, öne çıkan 2 özelliğinden bahsettik.

Hayalperest

Küçük bir örnek verelim. Belki daha kolay anlaşılır. Romantik komedi izleyen birini düşün. Elinde mendili, aklında eski sevgilisi! Ne oldu? Yoksa patlamış mısır yemesini mi bekliyordun? Sen geçeceksin bir onları! Neyse konuya dönelim biz en iyisi. Duygusal Balık, o filmin senaryosunu alır, önce kendisine bir güzel uyarlar! Uyarlamak ne kelime! Filmi resmen içinde yaşar! E tabi başrolde de kendisi olacak. Belki esas oğlanla kardeş çıkacak. Belki arkadaşının sevgilisine aşık olacak. Düşün öyle bir hayal gücü yani! İki dünya arasında kaldığı ne kadar da belli!

Duygusal

Yaprak Dökümü’nde Leyla’nın pembe paltosuyla ağladığı sahne aklına geldi mi? Hah işte tam orası! Sevgilisini kardeşi kapmış, mağrur Leyla neye uğradığını şaşırmış! İşte Balık burcu duygusallığı dediğimiz tam da öyle bir şey! Tabi pembe palto giymesi gerekmez. Dalgın dalgın bakışları, kafasını uzaklara dikip bakmaları, kendine acıyan tavırları! Düşün ben sıkıldım onun bu hallerinden, o hala çıkamadı işin içinden! Yahu ne ağladın be arkadaş! Senin harcadığın kağıt mendiller yüzünden kaç orman telef oldu! Haberin var mı senin? Yok tabii. Nereden olacak!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.