Balık Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Balık soyut algısı dünyalılara göre fazla gelişmiş, zihinsel yaşantısına çokça düşmüş bir hayalperesttir. Hayal gücü sınır tanımaz, düşle gerçek arasında kalın duvarlar bulunmaz. Dünyadan biraz uzak, sorumluluklar konusunda hep kaçak, merhametini saçışı köşe bucaktır. Depresyona yatkınlığı biraz da yaşamının ve zihninin savrukluğundan gelir. Ayaklarını yere bastıracak, dünyevi zevklerle tanışmasını sağlayacak, rutine girmekten korkmamasını sağlayacak ve gerçeklik bilinciyle yaşamasına katkı sunacak kuralları ve prensipleri olan bir sevgiliye ihtiyaç duyar.

Ayakları yere basmalı!

Kapısını çalıp gerçek dünya şölenlerine davet etmezseniz, biraz da kolundan tutup yanınıza çekiştirmezseniz ne düşlerinden çıkıp semaya bakar ne de günlük yaşamın rutinine özlem duyar Balık.  Ama ait olduğu yerde değildir Balık, esasen ne düşlerindedir ne de yer yüzünde. Onu bu araftan kurtaracak, dünyanın pamuktan düşlerin aksine elle tutulur güzelliklerin merkezi olduğunu gösterecek bir sevgilisi olmalı. Sorumluluk almanın, üretmenin hazzını kendi yaşantısına öykündürerek anlatabilecek yaşantısına itina gösteren bir sevgiliyle Balık, gerçek mükemmelin bu dünyada olduğunu görüp, olmasa da olur dediği dünyevi hayatın içine dahil olabilir.

Sorumluluk almayı öğrenecek!

Öncelikle onun için ürkütmeden bir yapılması gerekenler listesi çıkaracak, toparlayıcı bir yol çizecek, yaşamına ortak olup tüm sorumluluklarını paylaşacak ve tüm bunları yaparken hayattan keyif alacak bir sevgilisi olmalı Balık’ın. Başlarda sevgilisi Balık yerine düşünüyor gibi görünse de aslında desteğiyle dünyaya yumuşak iniş yapmasını sağlayacak, zaman geçtikçe kendi başına hareket etmesini kolaylaştıracaktır! Hata yapmasına göz yumarak doğrusunu birlikte öğrenecek, yaşamın omuzlarda yük değil hayallerini gerçekleştirebilmek için bir var oluş alanı olduğunu gösterecek ve hayallere ulaşmak için emek vermesi gerektiğini kendi yaşantısıyla gösterecek bir sevgilinin Balık’a her alanda destek olması gerekir.

Uyanık olmayı öğrenmeli!

Dünyevi hiçbir şeyi önemsemediği ve kendi dünyasını kurup yıkıp yenilemeye alışık olduğu için, kaybedecek bir şeyi de yoktur Balık’ın neyi var neyi yoksa feda etmeye meyillidir. Merhametinin çokluğuyla karşılık beklemeden yardım eder herkese. Herkesi kendi gibi bilir, acımasızlığı tanımaz, gaddar insanları çoğu zaman aklı almaz; dolayısıyla bu tür insanları tanıyıp, gerçek ihtiyaç sahiplerinden ayıramaz. Kaçınılmaz olarak kendini bulan hayal kırıklığını da tez zamanda atlatamaz Balık. Gereksiz fedakarlıklar yapıp kendinden fazlasını vermesine engel olacak, iç güdülerin yanında mantığın varlığıyla tanıştıracak bir sevgiliyle kıyısında yaşadığı depresyonundan kurtulabilir Balık. Ve sorgulayıcı bir bakış açısı kazanıp, iyiyi kötüden ayırmayı deneyimleyebilir.

Düzen kurmasına yardımcı olmalı!

Balık için evinin oda sayısı, arabasının beygir miktarı, giysisinin modaya uygunluğu, saçının şekli hayati önem taşımaz. Balık hayallerini dünyada gerçekleştirmek üzere kurup, bunlar için mücadele vermez. Hayal dünyasında zaten yaşar ve arzu ettiği her doyumu düşlerinde tüm canlılığıyla tadar. Onun için dünyada hayati olan minimum ihtiyaçlar yeterlidir. Balık’ın; düzenli, işinde gücünde, evinin temizinde, yapılacakları bir bir zihninde olan disiplinli bir sevgiliyle yaşayacağı ilişkide, zihni, hayatı, evinin dağınığı zorunlu bir düzene girer ve bu düzen zamanla Balık’ı mutlu eder. Başlarda bir yandan ilişkinin sorumluluğu bir yandan yaşamın gerekleri zorlayıcı olsa da Balık’ın yaşamı ilerleyen zamanlarda oldukça kolaylaşır ve kendi arzusuyla dünyada yuvası kurulur. Aslında bir tek kendi zihinsel.

Ayrıntıda gizli olan mutluluğu keşfetmesini sağlamalı!

Balık’ın hayal gücünün sonsuz katkısıyla kazandığı farklı bir bakış açısı vardır ve resmin tümünü görüp detaylarla ilgilenmez! Hazzı baştan yaşar, yolda olmanın, parçalardan bütüne varmanın hazzını bilmez. İdeal olana diker gözünü ve baştan yaratamıyorsa eseri, küçük dokunuşları gereksiz bulur. Sevgilisinin desteğiyle onun için küçük olan kimi dokunuşların insanlık üstünde kocaman etkiler yapabileceğini anlamaya ihtiyaç duyar. Aslında arzuladığı yüce amaçlara hizmet etmek de olsa küçük şeylerin büyük sonuçlara yol açabileceğini bu sayede görebilir! “Büyük hayaller bazen küçük adımların, minik kırıntıların eseridir” mottosuyla yaşayan bir sevgili detayların sıkı gözlemcisi olup bu yeni ve bilmediği yaşam biçimiyle Balık’ı tanıştırmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.