Balık Burcunun Hayatından Çıkarması Gereken İnsanlar!

Balık seçilmiş insanlardan bir çevre edinir kendine ya da tam tersi bir düşünceyle şahsına münhasır Balık’ı sevenler yanaşır bir tek yanına! Böylece kendiliğinden filtrelenmiş bir grup olur etrafında!  Çoğu insan için anlaşılması güçtür Balık! Herkes delinin kuyuya attığı taşı çıkarmak için bir yandan cebelleşir öte yandan hayat denen savaş alanında ayakta kalmak için kendine bir yol tuttururken Balık, tüm bu arbedenin uzağında kendi dünyasını kurar! Ve o dünyada sadece kendi gibilere yer açar!

Aşırı Gerçekçi ve Materyalistler!

Dünyanın dayattığı gereklilikleri görev bilinciyle sırtına yüklenen, eliyle tutup gözüyle görmediğini hayatından peşinen diskalifiye eden, hayal dünyası denen sonsuz evrenin bırakın kapısını aralamayı yolunu bilmeyen, gerçeklikler dünyasının içinde bir ömür sıkışıp kalan insanların Balık’ın hayatından ne alacağı bir keyif olur ne konuşabileceği tek bir lisan! Konuşup anlaşamaz, birbirlerini anlayamazlar! Balık düşleri olmadan gerçek dünyaya tutunamaz, sınırsızca düşünebilme yetisi olmadan bu karmaşanın içinde huzur bulamaz! Hele ki paranın ‘p’si için düş kırıntısından vazgeçmez! Önüne sürekli yapılacaklar listesini süren, umutlarını yerle bir eden insanlar Balık’ı mutsuz etmekten başka bir işe yaramaz! Dolayısıyla Balık’ın hayatında böyle insanlar için müsait yer olmaz! Cümlelerce işlenmiş mantık örgüleri, tutunacak soyut bir inanç olmadan soyutlar gezegeninin sonu gelmez yaptırımları onun için işkence olur!

Cin Olmadan Adam Çarpan Kurnazlar!

Balık kâinatı sever, iyi olanı düşler! Dervişin fikriyle zikri nasıl ki ayrılmazsa birbirinden, Balık’ın niyetiyle düşüncesi de öyle birdir. İnsanların kötü niyetini anlayacak kadar dahi kötülük yoktur içinde. Herkese aynı pozitif önyargıyla yaklaşır, kötülerin hışmından korunmak için, kurnazın ipini pazara çıkarmak için gerekli şüpheyi de taşımaz içinde. Fazla iyi niyetlidir, gözüne kötülük çubuğu soksalar anlamaz! Fedakardır Balık, sevdiği insanların suiistimaline açık hale gelebilir.  Hal böyle olunca bir defa düştüyse tuzağa iyi niyetinden af dileyene ikinci bir şans vermek istese de vermemelidir! Sezgilerine güvenmeli, burnuna kötü kokular geldiği anda zihnindeki kara bulutları dağıtmak yerine, çevresinden böyle insanları dağıtmalıdır.

Merhamet Duygusundan Yoksun, Gaddarlar!

Balık sonsuz bir merhamet duygusunun sahibidir. Kanadı kırık serçeye, annesiz kalmış kedi yavrusuna, kardeşlerinden ayrı düşmüş muhabbet kuşuna, köksüz kalmış meşe ağacına, yavrusu gurbette çalışan anneye, öksüze, yetime… dezavantajlı olan herkese, her şeye üzülür, içlenir! Kuru bir üzüntü değildir bu elinde ne var ne yoksa vermek, kapılarını sonuna dek açmak, tüm imkanlarını ihtiyaç sahipleri için seferber etmek ister! Balık tüm sağduyusuyla yaşarken, onun bir damla göz yaşının sebebini anlamayı bırakın, dolaylı yollardan da olsa üzülmesine yol açan insanların Balık’ın hayatında hiçbir işi yoktur! Bencilden, gaddardan, zalimden uzak durmalı, dertlerine bu insanlar eliyle yeni dertler katmamalıdır Balık!

Sanat Damarları Kopan, Kaba İnsanlar!

Su grubunun derinliğini damarlarında taşıyan, duyguları olmadan yaşayamayan Balık; yaşama karşı beslediği yüce aşkı ifade ediş biçimi olarak türlü sanat dalına ilgi duyar! Bir gün alır eline bir gitar usulca tıngırdar, bir bakmışsınız geçmiş tuvalinin başına renklerle dansa kalkar! yazdığı roman, söylediği destan olur! ruhu naif, sanata yatkınlığı hatırı sayılır ölçüde yüksek olan Balık, romantiktir aynı zamanda! Öyle kuru kuruya romantizm mi olur, Balık romantizm algısını sanat eserleriyle taçlandırır! Tüm bu “Balık olmak” tanımının dışında kalan düz insanlar, sanatı beyhude ve yersiz bir uğraş olarak görenler, duyguları zaten yok sayıp görmezden gelenler, Balık’tan uzak durun! Es kaza yolunuz Balık’ın kapısının önünden geçerse, sessizce uzaklaşın!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.