Balık Burcunun Hayat Mottosu: Plan Yapma, Hayal Et!

Çocuğu doğuracağı günü bile yıllar öncesinden planlayan insanlar var. Hatta eşiyle sevişeceği tarihleri buna göre ayarlayanlar. Aman Koç burcu olmasın, inat etmesin, Kova burcu olmasın karşı çıkmasın, Balık olmasın, ağlamasın diye düşünenler. Acaba çocukları için mi tüm bu çabalar? Yoksa daha rahat bir kafa için mi tüm detaylar? Gel gelelim iş sadece burcunla bitmiyor. Haritadaki birçok etki burç özelliklerinin yanına farklı özellikler getirebiliyor. Tabii erken doğum ihtimalini de unutmayalım değil mi? Evdeki hesap bazen çarşıya uymayabiliyor.

İşte olay tam da buradan başlıyor. Yaşadığın kentin, beslendiğin kültürün etkisiyle karakterinin üzerinde farklı farklı etkileri bulunuyor. Aileden gelen genler pastadaki payını alıyor. Deneyimler, travmalar tuz biber oluyor. Gezegenler, haritandaki açılar hislerine ışık tutuyor, seni sen yapan özelliklerin nedenini açıklıyor. Dananın kuyruğu aslında tam da burada kopuyor. Olaylara verdiğin tepkiler, sıradan bir günde yaşadığın tesadüfler, aklından geçen düşünceler, hepsi bu karmaşık oyunun içinde yer alıyor.

Diyeceğimiz o ki bazen ne kadar plan yapsan da işler istediğin gibi gitmeyebiliyor. Gözden kaçırdığın bir şey seni on adım geriye götürebiliyor. Ya da yüzde yüz emin olduğun bir fikir seni yanıltabiliyor. Belki de biraz Balıklar gibi yarını düşünmeden yaşamak gerekiyor. Evren bizden, önce kendimizi bulmamızı, biraz olsun hayallere dalmamızı, belki de plan yapmadan yaşamamızı istiyor. Çünkü hayatın karşına neler çıkaracağı hiç de belli olmuyor. Bazen sen dimdik ayakta dursan da karşı çıksan da verdiğin tepkiler hiçbir şeyi değiştirmiyor. Direnmek yerine, kabullenmek, o anın tadına varmak, yarını düşünmeden düşlere dalmak herkes için bir seçenek olarak elinin altında duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.