Balık Burcunun Hassas Ünlüleri!

Balık insanları sanatçı bir ruhla doğarlar ya yazarlar ya çizer, bazen çalarlar bazen ise söyler! Konuşmaları şairane, bakışları pusludur. Altıncı his denen şeyi tanımlayamazken çokları Balık her adımında o yüksek görüyle yaşar! Nezaketi doğuştan, asaleti su gibi akışından gelir. Merhameti kendini herkes için feda edebilme ihtimalinde saklıdır. Madde gelip geçici, düşler bakidir Balık için. Düşlerinin kıymetini bilir, rüyalar aleminde bir dünya kurar! Hayal gücünün sınırsızlığı onu tüm diğer insanlardan ayırır! Balıklar şahsına münhasır, hassas insanlardır.

Beren Saat

Ne oyunculuğuna ne de insanlığına diyecek yok! Oynadığı her rolün hakkını verir. Sahne sanatlarında yıldızı bir anda parlayan, şarkı da söyleyen gerektiğinde dansın da hakkını veren Beren; Balık ruhunun ışığında yaşar. Canlıya karşı hassas duruşunu, sonsuz merhametini bir an olsun elden bırakmaz, çıkarları uğruna sözüne de yüreğine de kilit vurmaz! Balık burcu faydası için değil feda için yaşar. Sağduyusunu hiçbir koşulda kaybetmeyen, dezavantajlının her an yanında olan, kadına yönelik şiddete karşı sesini tok çıkaran bir duyarlılık emsalidir Beren!

Beyazıt Öztürk

Sinirli olabileceğine pek inanılmayan, pamuk kalpli, şakacı ünlümüz Beyaz’da Balık burcuna mensup. Radyoculukla başladı kariyerine ve ekranlarda sürdürdü şovlarını. Şiirini güzel okur, şarkısını yüreğiyle söyler, güldürmeyi pek sevse de anasının kuzusu Beyaz, hep biraz romantik azıcık da duygusal oluşlarıyla bilinir. İnsanlar gülsün diye konuklarının zaaflarını bulup onlarla oynamaz, aşağılamak üzerine sohbet kurmaz, alay etmeyi sevmez, tatlı küçük takılmalarıyla kimselerin kalbini kırmaz, hep biraz mahcup ve hassastır! Nezaketi doğuştan olan, kibarlığı doğası gereği yapan Balık’lar tevazu sahibidirler, Beyaz yıllardır konuklarına selam ederken ceketini ilikler, olmadık insanlarla da karşılaşsa kibarlığı elden bırakmaz.

Hayko Cepkin

İşte anlayamazsınız! Derinlerine inseniz, günlerce dinleseniz, “Heee! Demek ondanmış!” deyip aydınlandığınızı sansanız ne haykırışının tek bir tonunu ne gözyaşının damlasını Balık’ın ruhunda bir nefes olmadan anlayamazsınız! Denizin köpürüşünü zaten hiçbirimiz anlayamayız ? Hayko da anlayamadıklarınızdan, sanatına hayran olmalardan geri duramadıklarınızdan, namesi ayrı öfkesi ayrı sesiyle fark yaratan hayal ötesi Balık burçlarından biridir! Kendiyle baş başa kurduğu dışardan karanlık içerisi renkli baloncuklu hayatına, peşin hükümlüyü, hayal tanımaz, ruhtan anlamazı kabul etmez. Edip de ne yapsın zaten? Söyleyeceklerini kapı arasından, karanlığın ardından seslendirip, anlayabilenin kulaklarında soluk olur.

Gülse Birsel

Güldürmek hem zekâ hem de hayal gücü işidir! Ne okulda öğretilir ne milyar dolarlarla satın alınır ne üç kuruşla! Mizah doğuştan gelen bir lütuftur ve her Balık’ta muhakkak fazlaca bulunur. Gülse Birsel pek tatlı dokunur çağın popüler kültür kanserlerine, kimseye iğneler batırmaz, insanları taraflara bölmez, keskin fikir ayrılıklarına sebep olmaz! Ancak fikirlerine dogmayla bağlı olan, ötelenen, ötekileştirilen insanlar tartışmaya açmazlar doğru bildiklerini. Ama saygı varsa taraflarda her türlü konu masaya yatırılabilir. Gülse’nin barışçıl, birleştirici bir etkisi vardır. Kimseyi kendi köşesine itmez, şakayla yazdığı tiplemelerinde sohbeti ballandırır. Balık olmak merhameti elden bırakmadan, sağduyu zemininde sanat yapmayı gerektirir.

Murat Boz

Balık’ın hayali; uçuk da olsa fikirlerin özgürce ifade zemini bulabilen, çatışmadan dans edilebilen bir dünyadır! Çoğu zaman anlaşılmaz, anlaşılmaz olmayı da kendinden bilir pek ötelere koymaz! Herkesin zihni kendine has bir dünya, söylemi fikrinin onda biri ya var ya yoktur! Birleşilecek o kadar payda varken insan neden kırar birbirini! Görülmüş müdür Murat Boz’un şakasız gün geçirdiği, sağduyusunu elden bırakıp gaddarlık hırkası giydiği, üçe katlanıp beşe bükülmeden göğsünü gere gere hayır dediği? Görülmemiştir! Halden anlar Balık; sahip olduğu ister dev bir şöhret ister ceplerden taşan para, insani değerlerin önüne geçemez ve nezaket hiçbir koşulda kaybedilemez! Aşkı da romantiktir Murat’ın kavgası da!

Nejat İşler

Balık’ın sağı solu, gel giti belli olmaz demiş miydik? Demediysek Nejat İşler’e bakıp feyz alalım. Sesinde şiir, bakışında büyü var dedik ama vakit örnekleme vakti; bakınız Nejat İşler! Hem aşk adamı hem ayrılık; tıpkı Balık gibi! Yaşamı boyu salt bir mutluluğun içinde kelebekler gibi uçuşması, düştüğü aşktan yara almadan çıkması beklenmez. Şöhreti ayyuka çıksa ışık saçmaz, hiçbiri emlak zengini olmaz! Neden? Çünkü dünyaya önem verip, dünyevi olana yatırım yapmaz, kendi heybelerini doldurup sırtına yük etmezler! Onun yerine yokluk giderir, açlık azaltır, el olur uzanır, merhem olur yara sararlar! Yolda üstünde bir yırtık tişörtle rastlayan çoktur Nejat İşler’e! Ne gösteriş sever ne dünya malı, ruhuyla türlü canlıyı sevip merhamet eder Balık’lar. İşler de aşkın her halini ruhunda hisseder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.