Balık Burcunu Rahatlıkla Rahatsız Edebilecek Burçlar

Balık burcu her ne kadar Zodyak içinde en sonda yer alıp, başka burçlar tarafından “ağlak ve duygusal” diye en net biçimde etiketlenmiş olsa da, kendi içinde anlayışlı ve değişken koşullara rahatça uyum sağlayabilen bir burç. Dolayısıyla diğer burçlarla anlaşma konusunda pek bir problem yaşadığını söylemek doğru olmaz. Yine de naifliği ön planda olan Balık burçları için tehlike arz eden bazı burçlar var. Özellikle hayata daha rasyonel bakan, özgür ruhlu, aşırı egolu ve disiplinli burçlar bu özelliklerini Balık burcunun gözüne sokarlarsa şayet, onun dünyasından çok rahat aforoz edilirler. Zira Balık burcu için kendinde neden olmadığına dair hayıflandığı özellikleri başkasında görmesi, kendinin kurban olduğuna inanması için bir kanıttır. Peki hangi burcun hangi özelliği Balık burcunu kolayca rahatsız eder?

OĞLAK

Oğlak burcunun disiplinli ve sorumluluklarının bilincinde yaşadığı dünyası, Balık burcu tarafından bir karşılık bulamaz. Ne disiplini ne de sorumluluk kavramını kendiyle özleştiremediği için aradaki iletişim biraz eksik kalacaktır. Yani bir taraf bir şey söyleyecek, diğer taraf başka anlayacaktır. Ancak bu fark günlük hayatta da kendini gösterecektir. Zira Balık burcu, sorumluluklarından kaçan ve daha teslimiyetçi bir hayat görüşüne sahiptir. Dolayısıyla buluşacakları zaman, Oğlak burcunun hiç geç kalmaması bile Balık burcunu rahatsız edecek çok saçma ama gerçekçi bir nedendir.

KOVA

Karşımızda ayrı dünyaların bir araya gelmesi meselesi var. Kova burcunun özgür ve bağlanmaktan kaçan yapısı başlı başına Balık burcunu rahatsız edecek bir olaydır. Şefkatle bağlanmak için dünyaya gelmiş Balık burcunun tam zıttı karakterde yaşam mücadelesi veren Kova burcunun varlığı bile Balık burcunu rahatsız etmeye yetecektir. Tabii Kova’nın hayata bakış açısının tuhaflığının Balık’ın dünyasındaki karşılığının olmamasından hiç bahsetmiyoruz bile…

ASLAN

Ego patlaması Aslan burcunun liderlik özelliği de Balık burcu için son derece rahatsız edicidir. Hayatı teslimiyetçiliğiyle özdeşleşmiş olan Balık burcu için, lider vasfıyla böbürlene böbürlene gezen Aslan’ın attığı her adım sinirlenme nedeni olabilir. Ne kadar insanlara anlayış ve iyilikle yaklaşmayı seçen bir yapısı olsa da Balık burcunun Aslan’ı pohpohlamak ve egosunu parlatmak gibi bir gayesi olmaması Aslan için de sinir bozu olacaktır. Haliyle bu iletişim bir süre sonra içinden çıkılmaz bir girdaba dönüşebilir.

BAŞAK

Başak’ın mükemmeliyetçi yapısı ve rasyonel bakış açısı Balık için anlaşılması gerçekten güç özelliklerdir. Akışta sürüklenmeyi tercih eden ve hayalleriyle bir bütün olarak yaşayan Balık burcu için Başak burcunun çok rahatsız edici olması kuvvetle muhtemeldir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.