Balık Burcunu Elde Etmenin Yolları!

İçine kapanık görünen ama oldukça sevecen, dilini bilirsen sohbeti tatlı, birlikte hayaller kurup türlü gezegenler kurup, yıkıp, yenilerini inşa etmen çok heyecanlıdır! Balık’ı elde etmenin yolu, sadece onun gezegenine açılan kapının yerini bulup, nazikçe hayatına süzülmekten geçer! Balık’ın saklandığı yeri bulmak sizden, yolun tarifi bizden!

En Önemlisi Romantizm!

Ya uçuşarak gel yanına ya dans eder adımlarla. Edebi bir zat ol önce. Serenatlar yap gönlünce. Işıkları söndür, galaksinin tüm yıldızlarıyla geceleri ateş böceklerinin şölenine çevir, ayın aksı hangi suya vuruyorsa hemen Balık’ı usulca davet et oralara. İki kadeh olsun cebinde saklı, kristal yansılı! Duygularının en güzelleri kelimelerinde yeni anlamlar kazansın. Balık ortamın ambiyansı, sözcüklerinin ahengi, duygularının girdabı derken aşkına kapılıp pembe hülyalara dalsın. Şimdi var git yanına, kesilsin ayaklarınız yer yüzünden, birlikte uçun rüyalara!

Biraz Hayalci, Çokça Nezaketli Ol!

Aralık bulduğun ilk kapıdan zarif bir adımla süzül Balık’ın düşlerine, dişlerinin arasına sıkıştırdığın dikensiz gülünle selamla dünyanın ötelerinde kendine özgü bir yaşam kuran Balık’ı! Ve başla bulduğun edebiyatı nazikçe parçalayıp, dilini olabildiğince ağdalamaya. Kibar ol öncelikle, puslu gözlerinin ardında galaksiler sakla! Rüyalara dalsın Balık aşk dolu bakışınla! Şairane bir dil kullan tüm iltifatlarında, bazen duygularına kapılıp ağla, sonra şefkatle sar, sarmala! Balık’ın gözlerindeki sıcaklığı fark ettiğinde oldu bu iş deyip hız kesme, tam sürat devam et elde etme yolunda!

Fedakârlık Yapmaktan Çekinme!

Balık kalbinin misafirine, koşulsuzca ruhunu teslim ediverir. Çok severse kendini feda etmeye yeltenmesi an meselesidir ve sevgisini bu yolla gösterir. Karşısındakinin ona ne kadar kıymet verdiğini de kendi ve insanlar için yapabileceklerinden ölçer. Herkesin iyiliğini düşünen, güzelliklerle bezediği yaşamında yardımını kimselerden esirgemeyen Balık, onun için feda edebildiğin hayatınla aidiyetini katlar, sonsuza dek kapılarını aşkı için açar.

Yüreğin Yufkadan, Kalbin Pamuktan Olsun!

Gözünün pınarı tetikte, yaşı kirpiğinin ucunda sallansın, burnunun kemiği azıcık sızlasın, yüreğin tez elden burkulsun! Duyarlı ol kısacası dünyada olan biten her şeye karşı. Hanem temiz, bahçem güllük gülistanlık deyip komşunu aç yatırma mesela! Kapının önüne kışın soğuğunda gelen kediyi, tüy döker, çamur bulaştırır diye sokaklara terk etme. Kanadı kırık bir kuş gördüğünde veterinere götürmeye erinme! Vicdanının sesi her an kulaklarında, yastığa koyduğun başın rahat olsun. Balık kendi yufka yüreğine eşlik, merhamet duygusu engin bir sevgili ister.

Kendi Ütopyanı Kur!

Dünyanın içinde, sitenin birinde yaşadığın evde ve düşüncesizce bir ömür somut dünyanın sana verdikleriyle yetinmeye niyetliysen işin zor. Ama gerçekleşmesi mümkün olmayan, biraz dünyanın ötelerinde de kurgulanan ideallerin varsa Balık hemen sohbetine ortak olur. Vizyon sahibi olmalısın bir defa, hayallerini uç uca ekleyip olmadık galaksiler, fantastik evrenler kurgulamalı, boş zamanlarında düşlerinin içini doldurmalı, zihinsel yolculuklara çıkmalısın. Ayakların biraz yerden yüksekte, aklın da havada olmalı ki Balık sularında yüzebilmek için algın açık olsun. Gerçeklikten de biraz uzaklaşıp, mantığını hep açık tutmasan iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir