Balık Burcunda Yeni Ay! Sözlerimize ve Planlamalarımıza Dikkat Edelim!

Gökyüzü son günlerde oldukça hareketli! İstanbul’a göre çıkartılmış haritada 18:30’da Balık burcunun 4 derecesinde bir Yeni Ay meydana geliyor. Balık burcu genel olarak evrenselliği, kalabalıkları, ruhsallığı, duyguları, iç dünyamızı, kabullenmeyi, hayalleri anlattığı gibi birtakım dağılmaları, fedakarlığı, vazgeçişleri ve belirsiz koşulları da ifade eder. Önümüzdeki günlerde çoğunluğu ilgilendiren bazı konularda yardımseverlik duygularımız harekete geçebilir, fedakarlıkta bulunmamız gereken koşullar oluşabilir veya birtakım hassasiyetlerimiz ön plana çıkabilir. Bunların yanı sıra sanatsal alanlarda oldukça hareketli günler geçirebilir, yaratıcılığımızı kullanarak yeni düzenlemelere ve başlangıçlara imza atabiliriz…

Ayrıca Yeni Ay haritasında Başak burcunun yükseldiğini görüyoruz. Yani önümüzdeki yaklaşık 15 günlük süre boyunca tertip, düzen ve detaylı araştırma gerektiren bazı konuların gündeme gelebileceğini ön görebiliriz. Planlı programlı hareket etmek, daha ince eleyip sık dokumak, üretmek isterken koşulların tamamen bizim elimizde olmadığını, karşımızdaki kişilere de bağımlı kalabileceğimizi görebiliriz. Ancak bu noktada haritanın yükselen yöneticisi olan Merkür’ün hiç de rahat etmediği Balık burcunda yerleşmekte ve üstelik Retro hareketine devam etmekte olduğunu belirtmeliyiz. Kısacası yanlış anlaşılmalara oldukça müsait bir dönemdeyiz. Gözden kaçan detaylar ve bilgide hatalar olabileceği gibi, iletişim eksiklikleri ve dalgınlıklar yaşanabilir. Bu sebeple önümüzdeki yaklaşık 15 günlük süreçte yeni başlangıçlar için adım atmak yerine planlarımızı gözden geçirmeli ve varsa eksiklikleri tamamlamak için efor sarf etmeliyiz…

Yeni Ay, anilikleri ve uyanışları sembolize eden Uranüs ile ılımlı açılar içerisinde olacak. Önümüzdeki günlerde beklenmedik olaylar kapımızı çalabileceği gibi yeniliklere de açık olacağız. Herkesi ilgilendiren konularda ön göremeyeceğimiz olayların gerçekleştiğini duyabiliriz. Ayrıca bu Yeni Ay, mücadele ve savaş gezegeni olan Mars’la da yumuşak açı içerisinde olacak. Mars, Oğlak burcunda kuvvetini oldukça rahat bir şekilde sergiler. Dolayısıyla hırs veya öfke yapabileceğimiz, tartışma ve gerginlik içeren koşulların gelişmesi ihtimal dahilinde. Ancak hedeflerimiz doğrultusunda hırsa kapılmadan, sakin planlı bir şekilde efor sarf eder ve harekete geçersek Yeni Ayı olumlu şekilde değerlendirebilir, amaçladığımız yenilikleri başarılı bir şekilde başlatabiliriz.

Balık Yeni Ayının yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelirsek;

Koç: Balık burcundaki Yeni Ay seni bilinçaltındaki bazı kalmış konular veya korkularınla karşı karşıya getirebilir. Karmaşık bir ruh hali içinde olabilir, kendi içine çekilmek isteyebilirsin. Rüyalarının oldukça hareketlendiği gözlemleyebilirsin. Sağlığın, iş ve çalışma ortamın veya günlük rutinlerinle ilgili bazı karışıklıklar yaşayabilirsin. Başkaları için fedakarlıkta bulunman gerekebilir, elinde olmayan koşullarla yüzleşebilirsin. Ruhsal çalışmalar yapmak için oldukça uygun bir dönemdesin.

Boğa: Balık burcundaki Yeni Ay, sosyal çevren, gruplar ve gelecek beklentilerine dair gündemin olacağına işaret ediyor. İçinde bulunduğun arkadaş grupları, mesleki gruplarda yaratıcılığını sergileyebilir veya sosyal çevrende bir takım yardım çalışmaları için boy gösterebilirsin. İleriye dair hayallerin ve planlarında bazı ikilemler içerisinde kalabilir, yeniden düzenlemek ve gözden geçirmek isteyebilirsin. Ayrıca sanatsal bazı aktiviteler için hazırlıklar yapıyor olabilirsin.

İkizler: Balık burcundaki Yeni Ay, kariyerin ve sosyal statünle ilgili gelişmeleri ön plana çıkarıyor. İş hayatında yeni bir başlangıç yapmak istesen de bir takım ikili durumlar içinde kalabilirsin. Hedeflerinde bazı değişiklikler yapman gerekebilir. Plan ve projelerini yeniden gözden geçirmek ve varsa eksiklikleri tamamlamak bu süreçte daha sağlıklı olacaktır. Eve veya aidiyetlere dair bazı konular gündeme gelebilir. Aile ve iş hayatı arasında bir denge oturtmak için uygun günlerdesin.

Yengeç: Balık burcundaki Yeni Ay, akademik hayatın, yabancılar veya uluslararası konularla ilgili gündemin olacağına işaret ediyor. Görüşlerini ifade ederken bazı karışıklar ya da yanlış anlaşılmalar yaşayabilir, fikirlerini aktarmakta zorlanabilirsin. Yeni bir eğitime başlamak istiyorsan seçenekleri gözden geçirebilir veya kişisel gelişim çalışmalarına katılabilirsin. İnanç ve felsefeler üzerine derinlemesine araştırma yapabilirsin. Yakın çevren veya akrabalarınla ilgili bazı belirsizlik veya hassasiyetler gündemine gelebilir.

Aslan: Balık burcundaki Yeni Ay, ortaklı paylaşımlar, eşten gelen gelir, miras, vergi, sigorta, borç, kredi gibi konuları gündemine getiriyor. Para çıkışlarıyla ilgili bir takım değişken koşullar oluşabilir. Mali durumundaki belirsizlikler, içsel bir baskı hissetmene neden olabilir. Gelir gider dengeni sağlamak için yeni bir düzen oluşturmak isteyebilirsin. Planlı harcama yapman gereken bir dönemdesin. Psikolojik hassasiyetlerin veya derinlerde kalmış korkularınla yüzleşebilir, okült konulara merak salabilirsin.

Başak: Balık burcundaki Yeni Ay, ikili ilişkileri ve ortaklıkları odağın haline getiriyor. Evliliğinle ilgili gözden geçirmen gereken konular olduğunu hissedebilirsin. Eşinle iletişiminde eksiklikler yaşayabilir, ben-biz dengesini sağlayabilmek adına hassasiyetle konuya yaklaşmak, yeni bir düzen getirmek isteyebilirsin. Eğer evli değilsen ciddiyete adım atmak için Merkür Retro’sunun bitmesini beklemek en doğrusu olacaktır. Ayrıca varsa ortaklığınla ilgili konularda karışıklıklar veya belirsizlikler yaşayabilir, gündemini yeniden organize etmen gerekebilir.

Terazi: Balık burcundaki Yeni Ay, çalışma ortamı ve sağlık konularına dikkat çekiyor. İş ve çalışma koşullarında bazı belirsizlikler oluşabilir. İş akışında; iletişim hatalarına ve bilgi eksikliklerine özellikle dikkat etmen gereken bir dönem. Günlük rutinlerine yeni bir düzen getirmek isterken fedakarlık etmek zorunda kalabilir, kontrolün dışında gelişen bazı olayların olduğunu fark edebilirsin. Sağlığına, özellikle de bağışıklık sistemine önem vermelisin. Yediklerine dikkat etmeli, zehirlenme olaylarına karşı temkinli olmalısın.

Akrep: Balık burcundaki Yeni Ay, aşk hayatını, çocuklarını, hobilerini ve sosyal hayatını gündeme getiriyor. İlişkinde revize etmen gereken konuların olduğunu fark edebilirsin. Duygusal olarak kendini oldukça yoğun hissedebilir, bazı iletişim eksikliklerinden dolayı dağılıyormuş hissine kapılabilirsin. Sanatsal ve yaratıcılık gerektiren konulara odaklanmakta zorluk yaşayabilir, revize etmen gereken detaylar olduğunu fark edebilirsin. Sosyal çevren veya arkadaş gruplarınla ilgili organizasyonlar için harekete geçmek isteyebileceğin bir dönemdesin.

Yay: Balık burcundaki Yeni Ay, ev, aile ve aidiyetlerle ilgili konuları gündemine taşıyor. Aile bireyleriyle ilgili yapman gereken bazı fedakarlıklar olduğunu fark edebilir, bunun ağırlığıyla dağıldığını hissedebilirsin. Gayrimenkul alım satımıyla ilgili gelişen koşullar olabilir. Taşınmaz mal-mülk konularında anlaşma imzalamak için Merkür Retro’sunun bitmesini beklemek en doğrusu olacaktır. Ev içinde bazı onarım işleri yapmak için harekete geçebilirsin. Aile ve iş hayatın arasında denge kurabilmek için bazı konuları gözden geçirebilir, yeni bir düzenleme yapabilirsin.

Oğlak: Balık burcundaki Yeni Ay, yakın çevre, kardeşler ve eğitim konularını gündemine getiriyor. İletişim trafiğinde dağılmalar veya sorunlar yaşanabilir. Arkadaşlarınla olan sohbetlerinde kendini ifade etmekte zorlanabilirsin. Eğitim veya ticari konularda düzenleme gerektiren eksikliklerin olduğunu fark edebilir, yeniden organize etmen gereken olaylarla karşılaşabilirsin. Anlaşma ve sözleşmelerde dikkatli olman gereken bir dönemdesin. Bu süreçte uzaklar veya yabancılarla ilgili yeni planlar geliştirebilir, farklı felsefe ve inançları detaylı araştırmak isteyebilirsin.

Kova: Balık burcundaki Yeni Ay, gelir kaynaklarına dikkat çekiyor. Kazançlarını, gelir-gider dengeni yeniden düzenlemek isterken çok dikkatli olmalısın. Zira harcamalarında aşırıya kaçabilir veya yanlış hesap yaparak kendini sıkıntıya sokabilirsin. Bir yandan borç, vergi, miras, eş parası gibi konularda yeniden düzenlemeye gitmek isterken bir yandan da içsel olarak endişe hissedebilirsin.

Balık: Burcunda gerçekleşen Yeni Ay, kimliğini, dış dünyaya yansıttığın imajını ve ilişkilerini ön plana çıkarıyor. Kendin, ikili ilişkilerin, ev ve iş hayatın arasında yeni başlangıç ve düzenlemeler yapmak isteyeceğin bir sürece giriyorsun. Ancak Merkür’ün burcunda Retro harekette olduğunu unutmamalısın. Bu yüzden hayallerini hayata geçirmek için bu geri hareketin bitmesini beklemek ve bu zaman zarfı içerisinde planlarını yeniden gözden geçirmek, varsa eksiklikleri tamamlamak en doğrusu olacaktır. Öte yandan koşulların tamamen senin elinde olmadığını, eşe veya ortağa bağlı kalman gerektiğini de gözlemleyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.