Balık Burcuna En Uygun Meslekler

Su grubu burçlarından olan Balıklar; duygusal, merhametli, yardımsever ve kucaklayıcı karakterleriyle bilinirler. Bir balık burcu insanı, yardıma muhtaç veya morale ihtiyacı olanlar için her türlü desteği verir. İnsanlara yardımda bulunup sosyal fayda sağlayabilecekleri veya duygusal yönlerini öne çıkarabilecekleri meslekler Balık burçları için çok idealdir. Balık burçları; doktor, öğretmen, sosyal hizmet uzmanı, eczacı, şair veya yazar mesleklerinde çok başarılı ve mutlu olabilirler. İşte Balık burçlarının kendilerine en uygun olan bu mesleklerde başarılı olma nedenleri…

Doktor

Yardımsever, anlayışlı ve sezgileri güçlü bir Balık burcu insanı, doktorluk mesleğinde çok başarılı, sevilen ve güvenilen bir isim olabilir. Yaşama amaçlarından biri insanlara yardım etmek, onların her derdine çare bulmak için elinden gelen her türlü fedakârlığı yapmak olan Balıklar, doktorluk mesleğinde hastalarının her türlü şikâyetini, endişesini, meraklı sorularını hoşgörüyle karşılayıp sabırla dinler ve güçlü sezgilerini de kullanarak doğru teşhisi koyabilirler. Ayrıca, merhametli ve yardımsever Balık burcu bir doktor, dünyanın bir başka ucunda yaşayan, tedaviye ihtiyacı olan ve maddi imkânı olmayan hastaları iyileştirmek için gerektiğinde oralara kadar gönüllü olarak giderler.

Öğretmen

Balıklar; idealist, şefkatli ve yargılamayan özelliklere sahip oldukları için çok iyi bir öğretmen olabilirler. Öğrencilerine sevgi ve hoşgörüyle yaklaşan Balık burcu bir öğretmen, idealist olduğu için öğrencilerinin iyi insan ve başarılı bireyler olmaları için çabalar. Balıklar öğretmenlik mesleğini para için değil, özellikle kendileri gibi araştıran, merhametli ve idealist insanlar yetiştirmek için seçerler. Kendilerine sunulan imkânlar elverişsiz olduğunda ise Balık burcu öğretmenler, ellerinden gelenin en iyisini yapmak ve imkân yaratmak için çok fedakârlıkta bulunabilirler.

Sosyal Hizmet Uzmanı

Yardımsever, kucaklayıcı ve anlayışlı karaktere sahip Balıklar, iyi bir sosyal hizmet uzmanı olabilirler. Örneğin çocuk esirgeme kurumlarında veya huzur evlerinde çalışarak, başkalarına yardım ederek ve şefkatle yaklaşarak huzurlu bir hayat yaşayabilirler. Çocukların veya yaşlıların ihtiyaçlarını, sorunlarını, üzüntülerini ve neşelerini paylaşarak onların adeta bir dert ortağı olabilirler. Bunu yaparken, onların sorunlarının çözülmesi ve şartlarının iyileştirilmesi için fedakâr davranır ve çok çalışırlar.

Eczacı

Hoşgörülü ve yardımsever Balık burçları için insanlara yardım etmek ve dertlerine deva bulmak mutluluk sebebi olabilir. Bu nedenle eczacı olup, insanlara hoşgörüyle ve güler yüzle yaklaşarak pozitif enerji verebilirler. Merhametli bir Balık burcu insanı, hastaların endişelerini giderebilir ve ihtiyaç olduğunda hastalar için en uygun ilacı verebilir. Onların sıkıntılarını geçici de olsa giderebilir.

Şair-Yazar

Duygusal ve romantik Balık burçları, iç dünyalarını yazıya dökerek veya şiirler yazarak huzurlu olabilirler. Bir Balık burcu insanının hayal gücü de yüksektir. Bu yeteneğini de kullanarak, romantik romanlar, masallar ve mizah içerikli yazılar yazarak para kazanabilir ve insanların bu kitapları okuyarak keyifli vakit geçirmelerini, farklı bakış açısı kazanmalarını, iç dünyalarının zenginleşmesini sağlayabilirler. Balık burçları, romantik şiirler yazarak, insanların birbirlerine olan duygularını bu şiirlerle anlatmalarına vesile olabilirler. Bu nedenle Balıklar, kitapları çok okunan yazar veya duygusal-romantik şair olup mutlu bir hayat yaşayabilirler.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.