Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu özelliklerini tam anlamıyla biliyor musun?

Su grubuna bağlı olan Balık burcu sezgilerle ilgilidir. Değişken olduğu için de esnektir. Sembolü, birbirine bağlı ters yönde hareket eden iki balıktır. Bu, maddi dünya ile manevi dünya arasındaki ikilemi anlatır. Biri manevi aydınlanmanın peşine düşerken, diğeri maddi dünya ile ilişkilidir. Toplum içinde Balık burcu hayır işlerine yönelenleri ve merhameti temsil eder. Hayata karşı olan aşırı hassasiyeti onu kırılganlığa ve düş kırıklığına açık bir duruma sokar. Bu durumdan korunmak için kendisine görünmez sınırlar çizebilir. Sınırı olmadığı için birilerine yardım etme isteğiyle çevresindeki kişilerin hayatlarına aşırı müdahale edebilir. Bukalemun gibi her ortamın rengine bürünebilir, unutkan ve dalgın olabilir. Bazen aşırı gerçekçi ve endişeli olabilir.Yaşadığı bir olaya kırılgan, belirsiz, hassasiyet içinde ve kurban bir şekilde tepki verebilir. Duygusal olarak etkilenmeye çok açıktır. Geçici ve zamanla yok olan duygulara sahip olabilir. Bunları yaşamamak adına duygularıyla iletişimini kesmek isteyebilir. Balık burcu acı çekmekten çok korkar ve sınır koyamadığı için kendini kaybetmek istemez. Mesafeli tavrından dolayı soğuk ve antipatik duygular sergileyebilir. Acı çekmek istemediği için duygusuzmuş izlenimi vermek isteyebilir. Hayatında yaşadığı hiçbir duyguyla yüzleşemediği için duygusal anlamda olgunlaşması çok zordur. Gerçeklerle yüzleşmek yerine gerçeklerden kaçmak ister. Fedakârlık ve özveri duyguları yoğundur. Yaşadığı dünyada duygularıyla iletişimini kesmek ister. Sevgiye ve şefkate doyumsuz bir istek duyar. Ailesinden yavaş yavaş kopabilir.
Balık, sezgisel bir düşünce yapısına sahiptir. Dolayısıyla da hayaller onun için çok önemlidir. Gördüğü rüyalar, onun için bilinç dışı gelen iletileri temsil eder. Analitik düşünmekte oldukça zorlanabilir. Telepati ile iletişim kurmaya eğilimlidir.

İlişkilerinde sevgi alma ve verme konusunda karmaşa söz konusu olabilir. Platonik ilişkiler sık görülebilir. İlişki içinde olduğu kişilere ve isteklerine sınır koymakta zorlanabilir. Bu sebepten dolayı ilişkilerinde kurban rolüne düşebilir. Gerçek bir ilişkinin ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilir. İlişkisinde gerçekleri göremiyor olması ve kendi isteklerine göre ilişkisini yaşıyor olması onu aldanmaya açık bir hale getirebilir. Arkadaş ilişkilerinde de oldukça hassas ve duygusal bir ruh halinde olabilir. Finansal konularda bilinçsizdir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.