Balık Burcu Nasıl Aşk Acısı Çeker?

Aşkın bedenlenmiş haliyle hiç tanışmasa, dünyevi olana tek adım atmasa kendi dünyasının toz pembe hayaller diyarında ideal aşkını yaşar, sevgilisiyle destan yazar Balık! Ama gün gelir karşısına aşkına karşılık bulduğu biri çıkar ve Balık da dünyaya ayak basar! Terk edildiği zaman aşka düşmez olaydım deyip, ağır da bir acı yaşar! Neyse ki çabuk unutur, pembe bulutlarının gölgesinde onu bekleyen huzuru tez bulur!

Gerçeği Kabullenememe!

Nuh der peygamber demez, terk edildiğine mümkünü yok inanmaz! Önce deliye vurur! Giyinir kuşanır hazırlanır, yemekler yapar, evleri toplar, hiç üstüne mal etmediği sorumlulukları yüklenir, jestlere soyunur ama giden çoktan ufukta kaybolmuştur, anlatamazsınız! Sağlam bir tokat atıp, başından aşağı bir kova su dökesiniz gelir, aklı başından giden Balık için endişelenmeye koyulursunuz! Gece biter, sabah olur ne telefonlarına yanıt vardır ne gelen ne de giden! Balık iyiden iyiye anlar bu aşkın bittiğini! Kahır serüveni başlar!

Yazzzııııkkk!

Göz yaşları selinde kürek çeke çeke eski sevgilisinin izini süren Balık, tüm kozlarını ıslanmaz poşetlere doldurup, ajitasyon silahlarını kuşanır! Eski sevgilinin ne yakasını bırakır ne paçasını! Tüm gözyaşları avuçlarında, feryatları dilinde çalar eski sevgilinin kapısını! Bir çatıya çıkar bir ilaç kutusuna sarılır, nefesini tutar, ille de kendimi öldüreceğim diye çıktığı yolda “Dönmezsen bana kıyarım canıma” feryatlarıyla ortalığı inletmekten öteye geçemez! Kaybolurum, dağılırım, nefesim kesilir, elim ayağım kalkmaz sen olmazsan gibi çeşitlenebilecek bir dolu yakarışla sevgilisinin merhametinden faydalanmaya çalışsa da başarılı olamaz!

Terk Eden Sevgiliyi İdolleştirme!

Artık onun için yanındayken kimi zaman kusur bulduğu kaşı gözü mükemmel karakteri erdemler fışkıran bir cevhere dönüşüverir. O ne harika bir insandı, nasıl da müthiş mükemmel kusursuzdu! Adının geçtiği yerde duygu seli dalga yapar, küçücük bir hatıra hikâyeyi baştan yazar! En sevdiği müzik dünyanın en güzel melodisi olur, kulaklarında döner durur, kokusunu bıraktığı tere karışmış tişört misler gibi kokar Balık’ın burnuna! Balık ilahlaştırdığı hayalet sevgilisiyle yeni bir aşk doğurur!

Unuttu!

Böyle bir hafıza kaybı görülmedi. Balık’ı dramı içinde bırakıp soluklanmak zorunda kalan arkadaşları bir yandan canından endişe edip başına koruma dikerken, balık’ın göz yaşlarında boğulmaması için sahil güvenlik de alarmda bekler. Balık’ı teselli seansı için geri dönen arkadaşları bambaşka bir manzarayla karşılaşır! “Daha iyi misin?” sorusuna anlamsız gözlerle bakıp, “Tabi ki iyiyim. Ne oldu ki?” veren Balık herkesi şoka sokar! Balık koca bir sünger çekip büsbütün unuttuğu eski sevgilisinin adını dahi hatırlamaz olur!

Sil Baştan!

Hikayeye herkes hakim! Balık hayallerinde mutlu mesut yaşarken gözüne inen bir perde eşliğinde aşkın girdabına kapılıp, idealize ettiği sevgili kostümünü tanıştığı insana giydirecek! Biten ilişkisinin ardından önce intihara kalkışıp sonra gözyaşlarıyla geçen birkaç saat geçirecek. Dön diyecek, eski sevgili dönmeyecek! Eski sevgili birden gözlerde devleşip Balık’ın hayatını zapt edecek. Balık bir anda tüm bunları unutup yeni bir defter açacak! Ve sil baştan! Bu devran böyle gelmiş böyle gidecek!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.