Balık Burcu Kadınının Stili

Balık burcu kadını tarzıyla insanlarda kırılgan bir izlenim bırakır. İlk bakışta kıyafetleri ile o kadar romantik ve naif görünür ki ince bir camı anımsatır ve her an kırılacakmış gibi durur. Evet, Balık burcu kadınları romantik, hayal gücü yüksek, naif ve duygusaldır ama aynı zamanda yaratıcı tarafları da çok güçlüdür. Oldukça da idealisttir. Hatta bilinenin aksine Balık burcu kadınlarının güçlü tarafları da baskındır ve değişik koşullara kolayca uyum sağlayabilirler. Fakat bu yönlerini göstermezler. Değişik koşullara kolayca uyum sağlamasını yeni bir işe girdiğinde hemen adapte olmasıyla veya farklı mekanlarda hep doğru kıyafet seçimleri ile anlayabilirsin.

Balık kadınlarının %90’ı doğru seçimleri ile asla rüküş olmazlar. Onların stil kodunda iki kelime vardır zarif ve romantik. Bu iki kelimenin yer aldığı tüm kıyafetler onlar için biçilmiş kaftandır. Geride kalan %10 için Yükselen burcunun farklı bir burç olduğunu söylemek gerek. Sen de birazdan anlatacağımız Balık burcu kadınının stili ile uyuşmayan bir Balık kadınıysan hemen Yükselen burcunun stilini incelemeni tavsiye ediyoruz. Eğer henüz bilmiyorsan Yükselen burcunu öğrenmek için hemen tıkla!

Burcun hakkında bilgi sahibi olduğuna göre artık bilgileri görselle ve tek tek desteklemeye geldi sıra. Hazırsan Balık burcu kadınının stili ile karşındayız…

Romantik Bluz Şıklığı

Balık burcu kadını şifon, saten ve dantel bluzlar içinde bambaşka bir zamandan gelmişçesine salınır. Balon kollu saten bir bluz ile onun için gidilmeyecek mekan yoktur. Veyahut fırfırlı her hangi bir gömleği ya da bluzu vitrinde gördüğü anda onu orada asla bırakmayacağını bilir. Puantiye, fiyonk ile güçlendirilmiş bir bluzun ise romantik kıyafetin tanımı olduğunu bilir.

Dantel Zarafeti

Balık burcu kadını için hangi kumaş en doğru seçenektir diye sorsan önce dantel sonra şifon deriz. Çünkü dantelin gizemli ve romantik tarzı özellikle dekoltesiz elbiselerde seni bir anda masal prensesine döndürebilir. İlk buluşma, romantik bir akşam yemeği ve nişanında mutlaka dantel kumaş tercih etmelisin. Her zaman elbise giymek zorunda değilsin elbette. Bluz, dantel yaka, eldiven veya şık bir dantel ayakkabı da aradığın masumiyeti verecektir.

Kısa Elbise Seçimi

Kısa elbise Balık kadınları için asla seksi değildir. Çünkü onların kısa elbise modeli dekolte vermekten ziyade naif bir görünüm sunar. Çoğunlukla bebe yaka diye tabir edilen yakası, dantel ya da şifon kuması ve çoğunlukla etek ucundaki fırfırlar ile seksi olabileceğini düşünen varsa sözlerimiz geri alacağız ama yine de  bu tarz elbiseler ile gizemli ve naif bir stilin olacağını garanti ediyoruz.

Uzun Elbise Seçimi

Kısa elbiseler kadar uzun elbiseleri de gündüz giyecek cesareti vardır Balık kadınlarının. Hatta çoğu zaman şifon kumaştan tasarlanan midi boy veya bilekte biten elbiseleri yazın sandaletler ve espadril ile kışın ise kısa hırka ve kemer ile kombine ederek altına da elbisenin aynı renginde bot ile giyerek romantik moda benim eserim dercesine salınır her yerde.

Pililerin Gücü Adına

Uçuş uçuş eteklerin sınırsız gücüne inananlara bir de pililerin yarattığı auraya bakın demek istiyoruz. Her ne kadar pilili eteği giymek iyi ve kusursuz bir vücut vaat etse de doğru pili ile ne kadar havalı olacağına sen bile inanamayacaksın. Genelde aynı tonda bluz veya gömlek tercih etmeni öneriyoruz. Bir de pili giydiğinde stilinin odağı eteğin olmalı. Öne çıkan başka bir parçayı asla tercih etme ki görüntün karmaşık olmasın.

Fiyonk Meselesi

Kurdele sadece hediye paketinde var olmaz. Hatta Balık burcu kadınları fiyongu o kadar sever ki ona hediye gelen bir paketin kurdelesini bile gömleğine bağlayabilir. Bu onun fiyonklara karşı koyamamasından ileri gelir. Yakasında, eteğinin kenarında, sırt dekoltesinde, kolunda, çantasında, eldiveninde, gömlek yakasında ya da gömleğinin tamamında fiyonk kullanabilir. Balık kadınları fiyongu adete bir sanat eseri gibi kondururlar üzerlerine. Sen sevmesen bile onda gördüğünde “vay be!” dersin istemsizce…

Rahatlığının Sembolü Hırkalar

Balık kadınları da hep şık ve zarif giyinecek değil ya, arada bir onlarda rahatlığın sembolü olan hırkalara şans verebilir. Tabii kendi stilinde. Elbiseler ile uzun, jean pantolonlar ile kısa hırka tercih eder. Bazen gömlek ile bazen de tek başına hırka giydiğini söyleyebiliriz. Fakat üzerine bir kurdele ya da broş kondurmazsa o kadın Balık kadını değildir.

Yaka Dünyası

Balık kadınların için elbiselerin ya da bluzların yakaları Chanel’in tüvit ceketi gibi olmazsa olmazdır. Sadece yakasına vurulduğu bir bluzu ya da elbiseyi hiç giymeyecek olsa bile satın alabilir. Çünkü yakasını değerlendirecektir. Bebe yaka en favori yaka modelidir.

Puantiye Deseni

Bu konuda fazla bir kelam etmek istemiyoruz çünkü puantiye Balık kadınlarının deseni. Nasıl ki çizgili deseni gördüğünde bu kadın Kova burcu diyorsan puantiye gördüğümüzde de o kadın ya Balık burcudur ya da puantiyeye aşıktır. Asla yanlış kullanma olasılığı da yoktur. Her renk ve modelde, büyük ve küçük olarak en doğru şekilde kullanır.

Kruvaze Palto Aşkı

Balık burcu paltolarını genelde panço, pelerin ya da diz üzeri olan modellerde tercih eder. Düğmeleri ise çoğunlukla kruvaze modeldir. Çünkü kruvazenin romantik havasını ve hafif dönemsel duruşunu severler. Palto renkleri ise gri, mavi ve sarı ile kahverengi tonlarında küçük kareli desende olur.

Aksesuar Tercihi 

                                                                                                                    

İşte geldik aksesuar cennetine. Her ne kadar çoğunlukla Balık kadınları aksesuar kullanmaz diye bilsek bile o Balık kadınlarının her bir aksesuarı doğru yerde kullanmasından kaynaklanır. Gömlek yakalarında broş onunla özdeşleşmiştir. İnciyle aşk yaşar. Üstelik sadece kolye olarak değil, yüzük, broş ve tokası bile incilerden oluşur. Favori bilekliği ise charm bilekliklerdir. Çünkü anısı olan her gün için bir tane uç alarak o günü ölümsüzleştirir.

Ayakkabı Tercihi

Ayakkabı tercihi hem artistik hem de romantiktir. Artistik tarafı tüm ayakkabılarının seksi ve bantlı olmasını öngörür. Hatta Mary Jane ayakkabı modelinin kendi için tasarlandığını düşünür. Fakat en çok tercih ettiği modeller ise fiyonklu, mavi ve bantlı ayakkabı modellerinden biridir.

Çanta Tercihi

Çanta seçiminde ise moda ne olursa olsun Balık burcu kadınları geometrik formlu çantaları tercih eder. Genelde yuvarlak formlu çantaları tercih ederken en az onlar kadar dikdörtgen, kare ya da büzgülü modelleri de tercih etmektedir.

Pembe ve Mavi Makyajı

Hayal gücü yüksek olan Balık burcu kadınları yüzlerine pembe bir ton tutturarak peri masalı hikayelerindeki prensesler gibi bir izlenim yaratmak isterler. O nedenle makyaj seçimleri hep pembe ve mavi tonlarındadır. Pembenin her rengini ruj ve farda kullanabilir ve bazen mavi göz makyajı da yapabilir. Ten makyajı ise genelde ya kendi renginde ya da kendi yüz rengini tonunun bir açığı olacak şekildedir. Balık burcu kadını için  2019 yılının makyaj trendlerinden hangisini önerdiğimizi incelemek için istersen hemen tıkla! 

Saç Stili

Balık burcu demek romantikliği ve naifliği tüm hayatına yansıtmış kadın demektir. Bu baştan aşağı tüm stiline yansır. Saç stilinde ise romantik olmak bir numaralı önceliği olduğu için birden fazla saç kesimi Balık burcu kadını için uygundur. Uzun kâküller, ortadan ikiye ayrılarak toplanmış ense topuzu, uçları bukleli ve açık bırakılmış saçlar ile kısa ve uzun bob modeli kesimler Balık burcu kadınların hitap eder. Eğer sen de 2019 yılının Balık burcu kadını için hangi trendi önerdiğimizi merak ediyorsan “2018-2019 Sonbahar Kış Sezonunun Saç Trendleri Nelerdir?” adlı içeriği hemen incelemelisin.

Ünlü Balık Burcu Kadınları

Balık burcu kadınlarını incelediğimizde karşımıza genelde oyuncu ya da müzisyenler çıkıyor, hem de en başarılılarından. Rihanna, Işın Karaca, Kesha, Lenka başlıca müzisyenler ama sinema dünyasından ünlüler daha çok. Beren Saat, Emily Blunt, Lily Collins, Burçin Terzioğlu, Nebahat Çehre, Jennifer Love Hewitt, Ali Larter, Ashley Greene, Rachel Weisz, Dakota Fanning ve hem yazar hem de oyuncu olan Gülse Birsel en başı çekenler. Natalya Vodyanova, Karolina Kurkova, Eva Longoria, Defne Joy Foster, Ellen Page, Canan Hindistan diğer Oğlak burcu ünlüleri arasında.

Her zaman olduğu gibi Balık burcu ünlüleri arasından bir tercih yaparak stili ile ilham vermek istiyoruz. Gönlümüz Rihanna’dan yana olsa da fazla aykırı seçimleri ile Balık kadınından çok Kova burcu kadınıymış gibi hareket ettiği için Rihanna yerine ünlü müzisyen Phil Collins’in kızı Lily Collins’i seçtik.

Balık kadınlarının romantiklikteki gücünü aldığı dantel kumaş, şık bluz ve fiyonk üçlüsünü Lily’de fazlasıyla görmek mümkün. Tabii bu seçimleri yaparken en çok dikkat ettiği şeyi dozunda ve abartmadan seçmek. Şık bir bluz ile şortu kombine etmesi, dantel detaylı turkuaz tulum tercih etmesi hep içindeki romantikten ileri geliyor.

Ünlü oyuncu özel gecelerde ise uzun pilili elbiseleri, diz hizasında biten panço ve pelerinleri ve dantel ile şifonun muhteşem birleşimindeki uzun kollu elbiseleri tercih ediyor. Her daim dozunda makyajı ve abartısız saçı ile Lily Collins tam bir Balık burcu kadını…

Stilini belirlerken Venüs burcundan da yararlanmak istersen hiç durma! Çünkü Venüs burcun ilişkilerinle ve keyifli alanlarınla da ilgilidir. Mutlu olduğun alanları öğrenerek hem Balık burcunla hem de Venüs burcun ile bir stil oluşturman seni mükemmel kılar. O halde yapılacak şey belli. Bu yazıyı okuduğuna göre stil kodlarını belirliyorsun sonra da Venüs burcunu öğrenerek onun stil kodları ile birlikte bir tarz oluşturuyorsun. Henüz Venüs burcunu bilmiyorsan burayı tıklayarak öğrenebilirsin.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.