Balık Burcu Kadınına Asla Yapılmaması Gerekenler

Su grubunun masum ve mistik çekiciliğiyle dikkat çeken Balık burcu kadınları, kendini sürreal dünyaya daha yakın hisseder ve böylelikle sıra dışı özellikler kazandıklarına inanırlar. Bu farklı nitelikler  arasında yaratıcılık, idealizm, zengin bir hayal gücü ve kuvvetli hisler sıralanabilir. Öte yandan onların da herkes gibi olumsuz özellikleri var. Zodyak’ta son burç oldukları için diğer tüm burçlardan içinde bir parça barındırırlar ve karmaşık bir kişilik kazanmışlardır. Her ne kadar çekingen ve hoşgörülü olarak bilinseler de onların da tahammül edemediği şeyler vardır.

Hayallerini Küçümsemeyin

Zamanlarının büyük bir kısmını dolduran hayal kurma eylemi onlar için bir nevi hobi sayılır. Balık burçları belli aralıklarla bu dünyada gezinerek kısa ve uzun vadeli düşler tasarlamaya bayılırlar. Bu sadece gelecekle ilgili gerçekleştirmek istedikleri planlardan ibaret değildir. Güncel hadiseler sonrası olabileceklere ilişkin güçlü hislerini de ortaya katarak büyük hayaller kurabilirler. Gerçek yaşamla düş dünyası arasında ince bir çizgi oluşturmuşlardır. Onların bu kadar düş dünyasında gezinmeleri kimilerine tuhaf ve gülünç gelebilir ancak onlar bu tarz tepkilere tahammül edemezler. Başkalarının küçümsediği bu yaşam biçiminin onlara yaratıcılık anlamında eşsiz bir malzeme kazandırdığını iyi bilirler. Siz siz olun Balıkların hayalleriyle dalga geçmeyin. Unutmamak gerekir ki tarihte büyük dönüşümler önce hayallerle başlamıştır.

Duygusallığını Eleştirmeyin

Derin bir iç dünyası olan Balıklar bir hayli duygusaldır. Onları vicdanlarından ve kalplerinden vuran hadiseler ister istemez duygusal tepkiler vermelerine sebep olur. Gözyaşlarını akıtarak deşarj olur ve rahatlarlar. Bu yaklaşım özellikle iş dünyasında eleştiri konusu olabilir. Para kazanılan bir yerde duygusal davranmanın stratejik olmadığı düşünülür ancak onlar sadece mantığıyla hareket ettiği takdirde başlarını yastığa rahat koyamazlar. Aldıkları kararların duyguları tarafından da onaylanması gerektiğini düşünürler. Bu özelliklerini eleştirmeye kalkarsanız beklenmedik şekilde tırnaklarını çıkarabilirler. Balıklar sizin kusurlarınızı görmezden gelip nasıl hoşgörülü davranıyorsa siz de onların duygusal yönlerini kabullenmelisiniz. Zaten herkes birbirine paralel özellikler taşısaydı yaşam çok sıkıcı olmaz mıydı?

İlgisiz Davranmayın

Sevdiklerine karşı oldukça şefkatli olan Balık kadınları, aynı ilgiyi karşı taraftan da beklerler. Bu sadece ikili ilişkiler için geçerli değil. Aile ve dostluk ortamları için de geçerlidir. Balıklar sevdiklerini bağırlarına basmayı çok severler. Eğer dengesiz ve zaman zaman soğuk bir yapınız varsa Balık kadınlarından uzak durun. Aşkları için her şeyi yapan Balıklar ilgisizliğe gelemezler. Onlarla ciddi bir birliktelik düşünüyorsanız düzenli olarak aramalı, sıkıntıları olduğunda yardımcı olmalı, her konuda arkalarında olduğunuzu belli etmelisiniz. Bir Balık kadınıyla evliyseniz bazı akşamlar eve elinizde güllerle gelerek onu sevindirebilirsiniz. İlgili bir eş ve anne olan Balık kadınları; evliliklerinde karşılıklı sevgi olduğu sürece çok daha iyi bir hayat arkadaşı olurlar.

İyi Niyetini Suistimal Etmeyin

En merhametli burçlardan biri olan Balıklar insanlara ve diğer canlılara yardım etmeyi çok severler. Hatta bununla yetinmez birçok konuda fedakârlık yapmaktan kendilerini alamazlar. Bu yumuşak tavırlarını görenler bazen iyi niyetlerini suistimal etmeye kalkar. Bunu fark eden bir Balık kadınının gözünden hemen düşersiniz. Sonuçta hoşgörülü de olsalar enayi muamelesi görmekten hoşlanmazlar. Kendi çıkarlarınız için onları kurban etmemelisiniz. Aksi takdirde sizinle ilişkilerini bitirirler ve böylesine güvenilir bir insanı kaybetmiş olursunuz. Eğer aşk konusunda onların iyi niyetlerini sömürmüşseniz sizi üzülerek de olsa hayatlarından çıkarırlar ve onların gözünde eski değerinizi kaybedersiniz.

Zor Zamanında Sırt Çevirmeyin

Balıkların empati yeteneği çok gelişmiştir. Kötü olaylardan etkilenip zor günler geçirebilirler. Bu durumda yaşamlarına konsantre olamayıp işlerini aksatabilirler. Dalgın yapıları böyle zamanlarda yükselişe geçerek istenmeyen kazalara sebep olabilir. Herkesin yaşamında böyle günler olabileceğini göz önünde bulundurarak bu geçici döneminde üzerlerine gitmeyin. Bu işleri daha da zorlaştırır. Aksine onlara destek olursanız sıkıntılarını kolay atlatırlar. Kötü günlerinde anlayış göstermenizi bekler, sabırlı davrandığınız takdirde size minnet duyarlar. Sıkıntılarını aştıklarında uyumlu ve hoşsohbet olacaklardır.

Saf Muamelesi Yapmayın

İyi niyetiyle insanların takdirini kazanan Balıklar çevrelerindekileri insanları da kendisi gibi sanar. Merhametli yapıları nedeniyle onlara kazık atanlardan intikam almaya vicdanları elvermez. İhtiyaç sahiplerine yardım etmeyi severler. Kendilerine anlatılanlara çabuk inanırlar. Onların bu özellikleri dışarıdan farklı yorumlanabilir. İnsanlara kolay inanmalarını zayıflık olarak görüp onlara saf muamelesi yapmamalısınız. Sadece kötü düşünceli olmadıkları için böyle davranmaları saf olduklarını göstermez. Aksine dışarıdan anlaşılmasa da birçok insanda olmayan üstün özelliklerle donanmıştırlar. Karmaşık bir kişiliğe sahip oldukları için bu meziyetlerini kolay kolay keşfedemezsiniz. Zaten mütevazı oldukları için kendilerini kanıtlama derdine düşmezler.

Gereksiz Sorumluluklar Yüklemeyin

Herkesin taşıyabileceği sorumluluklar kişiliğiyle paraleldir. İnsanlar genelde hoşlanmadıkları konularla ilgili görev almayı sevmezler. Balık burcu kadınları ise genel olarak büyük sorumluluklar almak istemezler. Bunun sebebi herhangi bir problem yaşanacağına ilişkin duydukları kaygılarıdır. Dürüst oldukları için insanlara yerine getirmeyecekleri sözleri vermez, altından kalkamayacakları işleri üstlenmezler. Bu durumda onlara gereksiz sorumluluklar yüklememelisiniz. İsteksiz oldukları bir şeyde başarılı olmalarını beklemeniz zaman kaybı olur. Balıklar sıkboğaz edilmeye gelemezler, huzur onlar için önemlidir ve onları geren bir işte ve ortamda yer almak istemezler.

Negatif Yaklaşmayın

Bu burcun ilginç bir özelliği de çevresinde olup bitenleri kendisine mıknatıs gibi çekmesidir. Etrafında gelişen olaylara duyarsız kalamazlar. Olumsuz bir olaya şahit olduklarında hemen bunun etkisine girebilirler. Hal böyleyken sizin de onlara negatif bir tutumla yaklaşmanız onları iyice gerer. Mümkünse kötü enerjinizi Balıklara bulaştırmayın. Aksine böyle durumlarda pozitif ve güçlü insanlara ihtiyaç duyarlar. Olaylara iyimser bakan kişilerin tutumlarından da etkilenip geleceğe iyimser bakabilirler. Ruh halleri çok iyiyken anında bozulabileceği için zevk aldıkları ortamlarda gezip, onlara negatif haberler taşımayacak insanların arasında mutlu olurlar.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.