Balık Burcu Hakkında Fazla Abartılan 4 Klişe

Kabul edelim ki; Balık burcu denildiğinde akla ilk gelen şey zırıl zırıl duygusallıklarıdır. Sanki güne ağlayarak başlayıp gene ağlayarak yatağa giriyorlarmış havası yaratılır. Ha bir de olaya sınır tanımayan hayal güçleri girince bazı art niyetli kimselerce kendilerinin gerçeklerden kaçtığı iddia edilir. Ama biz Balık insanın kimselere anlatamadığını sizin için anlatıyoruz. Balıklar iyidir, Balıklar tatlıdır. Onları sevin!

Zodyak Aleminin Ağlak Çocuğudur

Evet, Balık insanı gerçekten duygusaldır, bunu kimse inkâr edemez. Ama onlar bu duyarlılıklarını sabah akşam ağlayarak, ona buna dert anlatarak heba etmezler, bu yeteneklerini sanat dalları, yazmak ve müzik gibi verimli alanlara yönlendirirler. Yaratıcılıkla zerre alakası olmayan bir işte çalışsalar bile, yaratmaya, ortaya bir şeyler çıkarmaya her zaman hazırdırlar. İçlerindeki sanatçıyı yaşatmak için elinden geleni yaparlar. Ayrıca Balık insanı sürekli ağlayacak bir omuz arayan ağlak bir çocuk olmaktan çok uzaktır. Aksine o kadar duyarlı ve anlayışlıdır ki genelde ağlanmak için seçilen omuz kendisininki olur. Balık insanı ömrü hayatınızda görüp görebileceğiniz en iyi arkadaşınız olabilir. Çünkü hiçbir zaman problemlerinizi görmezden gelmez ve sizi yargılamaz. Aksine bütün varlığıyla sizi dinlemeye hazırdır.

Gerçeklerden Kaçar

Balık insanı bu dünyaya adeta gerçekliği aşmak, ötesine geçmek misyonuyla gelmiştir. Hayal gücü ve bilinçdışı ile iletişime geçmek ve bir şeyleri keşfetmek isterler. Çoğunlukla kimileri için yararlı bir şey yapmıyor gibi görünseler de aslında daha yüksek bir amaca hizmet ediyorlardır. Bununla beraber kendisinin empat olarak doğduğunu hesaba katarsak başkalarının duygularına ve düşüncelerine olan duyarlılıkları nedeniyle çok fazla dinlenmeye ve kendilerini geri çekmeye ihtiyaç duyarlar. Ayrıca hayal dünyaları bu kadar renkliyken yer yer aşırı derecede sıkıcı olan gerçeklikte bu kadar zaman harcamaya ne gerek var ki?

Aşırı Dalgındır

Balık burcunun dalgın hali genelde aynı anda bir sürü şey düşünmesinden kaynaklanır. Aklı hep bir şeylerle meşguldür, bu yüzden sadece tek bir konuya odaklanmakta gerçekten zorlanır. Bu hiçbir şeyi tamamlayamadığı, başaramadığı anlamına gelmez, o sadece aynı anda bir sürü şey yapmaktan hoşlanan biridir. Bu yüzden insanlar ona ne düşündüğünü sorduğunda, düşündüğü onca şeyden hangisini söyleyeceğine karar veremez o kadar.

Akışta Amaçsızca Sürüklenir

Balık burcu genelde bir karar vermesi gerektiğinde ciddi anlamda zorlanır. Her zaman en iyiyi seçmek ister, bazen hiçbirini seçemez bazen de hepsini birden seçer. Her şeyin tadına bakmak ister. Ayrıca tembel diyebileceğimiz bir karaktere sahiptir. Bu yüzden genelde gideceği yere zamanında yetişmekte sıkıntı yaşar. Ama bunu sizi umursamadığını ya da kızdırmak için böyle davrandığını göstermez, o sadece hayatın her anından tat almaya çalışıyordur. Size doğru yola çıkmış gelirken yolda bir kedi yavrusu görüp biraz kendinden geçip, zamanı unuttuysa ne olmuş ki? Bunun amaçsızlıkla, sürüklenip yolunu kaybetmekle ne alakası var?

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.