Balık Burcu Erkeğinin Stili

Bütün burçların kadınlarının stillerini incelemeyi bitirdik. Stiline önem veren sadece kadınlar mı peki? Bilinenin aksine erkeklerde kadınlar kadar bir tarzı olsun istiyor. Sadece bunu kadınlar gibi ustalıkla yapamıyor. İyi giyinen bir erkeği gördüğünde de onun stil sahibi biri olduğunu biliyoruz. Tıpkı Jude Law’ı ilk gördüğümüzde bu kıyafetleri nereden buluyor dediğimiz gibi. Artık tüm erkeklerin stil sahibi olmasının vakti geldi. Tabii burcuna göre. Çünkü burcun ile stilini belirlersen hata yapmazsın. O halde mart ayının burcu olan Balık burcu erkeği ile yeni bir seriye başlıyoruz. Bundan sonra her ay o ayın burcun erkeğinin stil kodlarını masaya yatıracağız.

Balık burcu erkeği genel tavır itibari ile klasik ama konforlu bir stile sahiptir. Bu seçim onun idealist yönüne hitap eder. Takım elbise olmazsa olmazıdır. Hatta takım elbiseleri ile arasında önlenemez bir bağımlılık vardır. Her zaman giymez ama dolabında mutlaka bulundurur. Romantik bir renk hangisidir diye soracak onun cevabı mavi ve tonları olur. Klasik kesimler, rahat hırkalar Balık burcu erkeğinin romantik ruhuna hitap ettiği için dolabının vazgeçilmezi olur. Fakat en çok önem verdiği şey ayakkabılarıdır. Ayakkabı almak için ihtiyacı olmasını beklemez. Beğenir ve bir anda kasada bulur kendini.

Ön bilgi verdiğimize göre konforlu ama erkekler arasında tarzı ile konuşulan Balık burcu erkeğinin stil kodlarını masaya yatırmaya hazırız. Sen de hazırsan başlıyoruz.

Takım Elbise

Olmazsa olmaz. Üç tip ve renk takım elbisesi dolabında olmayan Balık burcu erkeğine biz Balık burcu demeyiz. Bir tane yelekli takım, bir tane çift düğmeli bir de kruvaze takım elbise dolabında mutlaka bulunur. Renkleri ise mavi, gri ve laciverttir. Siyah mecburiyeti yoksa dolabında takım elbise olarak yer alamaz. Çünkü Balık burcu erkeği bilinenin aksine herkesin giydiğini değil kendine uyan takım elbiseye yatırım yapar.

Mavi Gömlek

Bir erkeğin dolabının yegane parça ne diye soracak olsak hep bir ağızdan gömlek cevabını alırız. Fakat Balık erkeklerinin dolabında gömlek tek başına var olmaz. O gömlek mavi ve mavinin her tonu ile bulunur. Nedeni basittir; mavi onun rengi ve ona dingin bir hava verir her zaman. Bu da hem romantik hem de sakin hissetmesini sağlar. Eğer göbeği varsa gömleğini pantolonun üzerine bırakır. Vücudu elveriyorsa mutlaka pantolonunun içine sokar. Fakat vücut ölçüsü ne olursa olsun o gömlek slim fittir.

Günlük Stili

Balık burcu erkekleri konfora önem verdiği kadar rahat bir stil benimsemez. Hatta sadece rahat olacağım diye salaş ve oversize hiçbir parçaya yatırım yapmaz. Çünkü romantik alt kodunda bir tarz belirler kendine. Jean-gömlek-ceket, jean-gömlek-hırka, jean-tişört-gömlek, jean-polo yaka tişört-ceket, jean-gömlek-kazak üçlülerinden birini tercih eder.

Kot Ceket Aşkı

Kullanmak oldukça cesaret gerektiren kot ceketi layığı ile kullanan tek burç Balık burcu erkeğidir. Kapüşonlu sweatshirtler ile, sadece tişört ile ya da kazak ile giyebilir ve asla rüküş olmaz. Bunu nasıl yapabildiğine biz bile inanamıyoruz.

Vazgeçilmezi Hırkalar

Dinginlik Balık burcunun özelliği ama bu onun salaş kıyafetler giyeceği anlamına gelmiyor. Çünkü Balık burcu erkeği amaçsızmış izlemini veren stillerden hoşlanmıyor. Evet, salaş olan her şey ona amaçsız geliyor ve bu duygusu onun kötü olan özelliklerinden biri olduğu için salaş giyimden hoşlanmıyor. O yüzden salaşlığın vazgeçilmezi hırkaları bile hoş bir stilde giymeyi tercih ediyor. Renkleri ise gri, yeşil ve lacivert.

Şıklığın Kumaşı Süet Ceketler

İşte Balık burcu erkeğinin imza kumaşı: süet olan her şey. Süeti birçok insan ayakkabıda tercih ediyor ama Balık burcu erkeği ceket olarak satın almaktan çekinmiyor. Özellikle toprak rengi tonlarında ve yeşil renkte tercih ederek casual giyinmesi gerektiği günlerin kurtarıcısı olarak görüyor.

Kruvazenin Gücü

Balık burcu kadını gibi Balık burcu erkekleri de palto tercihinde kruvaze ceketlerin romantik ve sakin ama klas duruşundan etkileniyor ve karşı cinsi etkilemek için en fazla bu modelden alışveriş yapıyor. Diz üzeri, kalça bitimi ve kalça ortası boylarının hepsini dolabında bulabilirsin. Unutmadan eklemek isteriz ki evlenirken herkes tek düğmeli smokin satın alırken birçok Balık burcu erkeği kruvaze ceketli smokinleri tercih ediyor.

Aksesuar Tercihi   

                                                                                                      

Kim demiş erkekler aksesuara düşkün olmaz diye. Bunu söyleyenlerin son dönem erkekleri ile henüz tanışmadığını düşünüyoruz. Çünkü neredeyse artık her erkeğin dolabında en az bir tane aksesuar var. Balık burcu erkeklerinin ise birden çok. Atkı  ve şalları saymıyoruz ama onun dışında özellikle deri bileklikler, cep saatleri ve yuvarlak gözlükler olmazsa olmazları. Arada bir de olsa papyon ve askıya da şans verenleri var.

Ayakkabı Tercihi

Balık burcu erkeklerinin lacivert, mavi, açık mavi başta olmak üzere bej, kahverengi ve gri renkler ayakkabı renkleridir. Model olarak genellikle rahat ayakkabıları tercih etseler de kösele ayakkabı giymek zorunda olduklarında çift tokalı ve çift renkli olan modellere bayılıyorlar. Loafer ve spor ayakkabı da günlük stillerinin vazgeçilmezi olarak dolaplarına yansıyor.

Saç Stili

Balık burcu erkeklerinin o romantik tavrı aslında saçlarından ileri gelir. Genelde orta boyda tercih ettikleri saçları dağınık olarak kullanırlar. Hani kadınların uğraşılmamış gibi duran saç modeli vardır ya, erkeklerin uğraşılmamış saç modeli de Balık burcu erkeklerinkidir. Hafif karıştırılmış ve yeni yataktan kalmış gibi görünür. Fakat oldukça çekici ve hoştur.

Ünlü Balık Burcu Erkekleri

Balık burcu erkekleri denince aklımıza hep çekici erkekler geliyor. Birçoğu yakışıklı bile değil ama hepsinin kendilerine özgü bir çekicilikleri var. Örneğin Javier Bardem belki de dünyanın en çirkin adamlarından olsa da her filmindeki çekiciliği ile kadınların beğendiği erkeklerinden biri. Hatta her yıl ilk 100 içerisinde olduğunu da söyleyebiliriz. Adam Levine ve Daniel Craig’de bu kategoriye girer. Diğer Balık burcu erkekleri arasında ise Beyazıt Öztürk, Justin Bieber, Tim Burton, Hayko Cepkin, Engin Hepileri, Buğra Gülsoy, Bruce Willis, Hüsnü Şenlendirici, Cem Davran, Emre Kınay, Kutsi, Murat Boz, Nikolas Anelka, Sinan Çetin, Gary Sinise, Hidayet Türkoğlu, Sinan Özen, Kellan Lutz ve Nejat İşler bulunur.

Balık burcu ünlü erkeklerinden burcunun stiline en uygun giyinen kesinlikle Daniel Craig. Özellikle özel hayatında tercih ettiği gri kazakları, kot ve süet ceket tercihi, jean üzerine giydiği hırkaları ile ben tam bir Balık burcu erkeğiyim diyor bize.

Özel davetlerde ise tercih ettiği takım elbiseler James Bond’un stilinden arak olsa da alkışımız alıyor. Genellikle yelekli tercih ettiği takım elbiseleri gri, lacivert ve kahverengi tonlarında. Ünlü oyuncuda Balık burcuna uymayan tek şey hiç kruvaze takım elbise giymiyor olması. Oysa ki James Bond karakteri ile bol bol giyerdi.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.