Balık Burcu Erkeğini Çıldırtmanın 7 Yolu

Hayali bol, gerçeği uzak, böyle sevgili dost başına dedik, fena mı ettik! Çapkınlığından bahsetmeyi, platonikleriyle baş etmenin zor olduğunu da bilirdik de başına gelince daha iyi anladık. Madem gün düşler aleminde renkli balonları elinde uçuşan Balık erkeğini bir çırpıda al aşağı etme günü, taktiklere başlıyoruz, içinizi ferah tutun. Gerçek dünya neymiş, buralarda kimin kuralları geçermiş, güzelce öğretelim de içiniz bari soğusun. Başlıyoruz!

Romantizmi Unut!

Düşlerinde kurguladığı romantik dünyasını çabuk anlamış, canın gibi sevmiş ne de güzel ayak uydurmuştun üstelik. Romantik tanımlarını yeniden yapmış, duygularını yenilemiştin. Madem vakit intikam vakti, hemen en bilindik romantiklik girişimleriyle şaşkına çevir! Yüzeylerde dolaştığın, günlük yaşamından bir türlü uzaklaşamadığın, bolca geleneklerinden ve arkadaşlarından söz ettiğin, soğuk konuşmalarına es verme, dur, durak bilme. Sinirden çatlatana, sıkıntıdan patlatana kadar susma! Sıra sana geldi!

Hayallerini Suya Düşür!

Masal kahramanı mı, düşsel evreninin sade bir vatandaşı mı bilinmez, gerçek dünyayla arasına toz bulutları, rüya perdeleri çeken Balık, elini bırakmadığı hayallerinden birkaç adım uzaklaştırılsa başlar çırpınmaya! Onun dünyasını açıkça anladığına, yuvanın onun yanı olduğuna yeterince inandıysa uykuyla uyanıklık arası o en mahmur anında, aniden kaldır şartelleri yansın ışıklar, gerçekliğin göz kamaştırıcı ışığında, yüzüne flash patlamış tavşana dönsün, apansız uyansın hayallerinden dayanabilirsen tabi. Zira sudan çıkmış Balık’a dönecek!

Maskülen Ol!

En çok uzun ipek elbiselerini, salına salına aheste yürüyüşünü, nazını niyazını mı severdi, kendi istedi! Kim daha erkek göster ona! Kolları dirseklerden hafif kır, göğüs geri, kalça içeri! Beden dilinle büyüle ama kara büyüyle! Diksiyonunu sağa sola çekiştir, kot pantolonunu da çek ayağına başla sohbete. Biladerler, amcaoğlular havada uçuşsun! Seninki belermiş gözleriyle dehşet saçarken aman bozuntuya verme, vur argonun beline!

Ruh Değişimlerine Ayak Dire!

Zodyak’ın çıkış kapısı Balık, dünyayla gökyüzü arasında bir yerde kalır, ne yardan geçebilir ne serden. Kimi zaman bir dünyalı, kimi zaman buraların talihsiz yabancısı oluverir! Gelgiti bol, aidiyeti olabildiğince zayıf Balık, hislerini takip edilmez bir hızda yaşar. Bazen kader mahkumu olduğu salt inancında, kendini geri dönülmez bir kurban etme töreninin içinde hissedercesine korkar, kahrolur. Saniyeler geçmez, keyiften dört köşeye yayılır, delicesine eğlenir. Balık’ı az sonra değişeceğine emin olduğun, geçiş hallerine zımbala, tümüne yüksek eleştirilerle katıl, fazla duygularınla konuları abart. Gör bak neler olacak!

Sevgisiz Bırak!

Üst düzey sevme biçimine her gün methiyeler duymayı umarak yaşayan Balık, sevdiği kadar sevilmek, şefkate boğulmak, ruhunun derinlemesine okşanmasını ister. Onu umursamadığın, varlığınla yaşamına aşk katmadığın zaman yokluğunla eksiltirsin. Platonik aşklarında ayyuka çıkan Balık, gerçek bir birliktelik yaşamaya bu denli ayak diremişken, hazır bulutların üstündeyken bahsedeceğin dünyevi gerçeklerle dehşete düşer, suyu çekilir, kuyruğu titrer. Sevgisiz bir Balık, idare edemez! Ölür!

Gerçek Dünyaya Hapset!

Galaksisinde, tüm insanlığın bilindik ilişkilerinden uzaklara yerleşmeyi kabul ettiğin, tam da istediği gibi rüyalarına girdiğin Balık, günlük yaşamına sıkışır kalırsa, oksijeni biter! Özgür uçuşlarını kısıtlamak, yalnız kalışlarını engellemek, irtifasını deniz seviyesine düşürmek, kalabalıklar içinde günlerini çalmak Balık’ı koşarak uzaklaşmaya zorlayacak, izin vermeyeceksin. Aman dikkat, sıyrılıp yalnızlığına dönüp deşarj olmasına asla müsaade etme, günlerce kendi evreninin yüzünü görmemeli, bir türlü rüyalara dalamamalı!

Maskenle Yaşa!

Şimdiye kadar indiğin yer altlarında, çıktığın asma katlarında hep kendin olduğun, derinlerinde keşif dalışları yapmasına müsaade ettiğin ve iyice kendine alıştırdığın Balık’ı zor olsa da ters köşelere yatırman gerek!  Aslında bu kişiliği sadece o istesin diye en yakın kabinde giydiğine, koca bir maskeyle asıl yüzünü gizliliğine onu ikna etmeli ve en büyük yıkımı gerçekleştirmelisin. Gerçek olmadığını düşünmek, Balık’ın düş kapılarını yüzüne çarpar!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.