Balık Burcu Çocuğunuzun Odasını Nasıl Dekore Edebilirsiniz?

Her anne-baba çocuğunu mutlu etmek ister. Onlar için alışveriş yapacakları zaman çocuklarının da içine sinen eşyaları temin etmeye çalışırlar. Çocuklarınızın odasını dekore edecekseniz burcuna göre bir hazırlık yapabilirsiniz. Eğer çocuğunuz Balık burcu ise hayal gücüne hitap eden, masalsı atmosferi olan eğlenceli bir oda tasarlayabilirsiniz. O halde çocuğunuzun burcuna uygun dekorasyon önerilerimizi inceleyin.

Konsept Oda Takımı

Hayal gücü yüksek olan Balık burcu çocukları düşledikleri dünya; oyuncak ve masallardan oluşur. Çizgi filmlerden, dünya klasiklerinden, fantastik karakterlerden çok hoşlanırlar. Dolayısıyla kullandıkları eşyaların bu tarz objelerden tasarlanması onları mutlu eder ve kendilerini o eğlenceli dünyanın atmosferinde hissederler. Odaları için dekorasyon malzemesi seçerken bu beğenileri göz önünde bulundurun. Mesela onlara oda takımı alırken oyuncak tasarımı şeklinde bazalar alabilirsiniz. Erkek çocuğuysa kamyon, gemi, yarış otomobili şeklinde modeller seçebilirsiniz. Kız çocukları içinse daha süslü Külkedisi arabası, pembe Barbie odası gibi hayal dünyalarını gerçeğe yansıtan ürünler alabilirsiniz. Konsept biçiminde satılan bu eşyaların yatak, çekmece, komodin ve gardıropları takım halinde satılıyor.

Fantastik Baskılı Halılar

Balık çocuklarına sıradanlıktan uzak yaratıcı objelerden oluşan halılar alın. Mesela Spider Man, Batman, Superman gibi fantastik kahramanların veya hayvanların süslediği halılar alabilirsiniz. Çocuğunuz odaya her geldiğinde bu hayran olduğu figürleri görüp büyülenecektir. Halıları kalın ve ayaktan kaymayacak niteliklerde seçin. Çocuklar hareketli olduğu için ince ve kaygan kilimlerin üzerinde düşüp yaralanabilirler. Renk olarak genelde koyu tonları seçmek yerinde olur. Yaramazlık yaparken yemek kırıntısı, boya, içecek gibi maddelerle halıları çok fazla kirletecektir. En azından lekelerin görünmesini engellemiş olursunuz.

Perdeler

Çocuğunuzun oda dekorasyonu için sırada perdeler var. Perde seçiminde koyu renklerden kaçının. Çocuklar koyu objeleri kasvetli ve sıkıcı bulurlar. Ayrıca estetik algısı yüksek olan Balıklar; zarif, renkli ve süslü eşyalardan etkilenirler. Perde tercihinizin odadaki eşyalarla uyumuna dikkat edin. Tül perdeyi beyaz renkte alabilirsiniz. Gece perdesi için erkek çocuklarına kırmızı, mavi, yeşil renk; kız çocuklarına ise krem rengi, pudra pembesi, sütlü kahve tonlarını seçin.

Çizgi Film Tasarımlı Duvarlar

Çocuğunuzun eşyalarının büyük kısmını sipariş verdikten sonra duvar tasarımını unutmayın. Su grubu burcu olan çocuğunuzun denizle ve suyla arası iyi olduğu için mavi ve benzeri renklerden hoşlanırlar. İçinde balıkların, gemilerin, korsanların olduğu deniz konseptli duvar boyaması yaptırabilirsiniz. Bunun dışında özellikle kız çocukları için çiçek veya hayvan desenli badanalar da deneyebilirsiniz. Duvarları masallardaki karakterlerden oluşan objelerle de boyatmanız mümkün. Çocuklarınızın duvar karalama alışkanlığı var ise çizildiğinde temizlemesi kolay olan boya türlerini seçin. Ayrıca duvar kâğıdı kullanmak isterseniz yine çok sayıda çocuk odasına uygun desenli modellerle kâğıt döşetebilirsiniz.

Rengarenk Tablolar

Sıra geldi evin süsleme aşamasına. Duvarlar için çocuk zevkine uygun tablolar alabilirsiniz. Bunların içeriğinde Küçük Prens gibi Dünya çocuk klasiklerinin kahramanları ya da başka figürler bulunabilir. Çocuklar oyuncak stilli oda süslerinden hoşlanırlar. Odanın herhangi bir köşesine süs amaçlı dekoratif eşya koyabilirsiniz ancak kırılacak nitelikte olmaması lazım, çocuğunuz oyun oynarken süsü kırarsa kendi de yaralanabilir.

Avizeler

Avize için yine şirin, renkli, onun dünyasını yansıtacak modeller seçin. Lamba ışıklarının onun hassas gözlerine zarar vermeyecek yükseklikte bir voltta olmasına dikkat edin. Avizeyi odanın genel konseptiyle uyumlu bir tasarım da seçebilirsiniz. Yere fazla alçalmayacak derecede yukarıdan asılan ürünleri tercih etmelisiniz. Çocuğunuz odada top veya başka bir oyuncakla oynarken avize yere yakınsa kırılabilir.  Tavanlara, yansımaları tam yatağının üstüne gelecek şekilde minik ışıklar taktırabilirsiniz. Özellikle yıldız ve ay desenli ışıklar onun geceleri kabus gördüğünde veya uykusu kaçtığında içini ferahlatacak bir objedir. Ayrıca zifiri karanlığı sevmeyen çocuklar için gece lambası da rahatlatıcı olabilir.

Desenli Nevresimler

Nevresim takımını ve yatak örtülerini yine fantastik objelerden seçin. Özellikle takip ettiği popüler bir çizgi film karakteri varsa onun desenlerinin olduğu çarşaf ve yastık kılıflarını seçebilirsiniz. Futbola ilgisi varsa tuttuğu takımın renklerini içeren modelleri alın. İnternetteki farklı e-ticaret sitelerinde bununla ilgili çok sayıda alternatif ürün bulabilirsiniz. Doğal yaşamla ilgili bilinç arttığı için kimyasal içermeyen hammaddeden imal edilen yorganları tercih ederek onun sağlığını koruyabilirsiniz. Yorganlarınızı yıkanabilir özellikteki ürünlerden seçmelisiniz. Çocuklar üzerini ve çevresini çok çabuk kirlettiği için bu eşyaları sık sık yıkama ihtiyacı duyacaksınız. Alerji veya astım gibi bir rahatsızlığı varsa elyaf hammaddeli yorganları alın. Yastıklarını seçerken boynunun rahat edeceği modelleri seçin. Boğazında akıntı gibi bir rahatsızlığı varsa kafasını biraz yüksekte tutacak reflü yastığı denen eğimli modelleri alabilirsiniz.

Nasıl Oyuncak Seçmeli?

Çocuklarınızın odalarında en sevdiği nesneler oyuncaklarıdır. Onlara öylesine düşkünler ki cansız nesne olduğunu görmezden gelip oyuncaklarla duygusal bir bağ kurarlar. Çocuklarınıza oyuncak seçerken kırılmayacak nitelikte ve boğazına kaçmayacak boyutlarda ürünler seçin. Balık çocukları için oyuncak olarak popüler bebekler, uzaktan kumandalı araba, oda bisikleti gibi ürünler alabilirsiniz. Eğer panda, köpek, cadı, kedi gibi pelüş oyuncaklar alacaksanız bunları sık sık 65 derecede yıkamanız gerekir. Bu kumaşlar görünmeyen bakterilerin oluşumuna elverişlidir ve çocuğunuz bu yumuşak oyuncakları her ağzına aldığında o bakterilere maruz kalır.

Oyun Çadırları

Günümüzün en popüler çocuk eşyalarından biri oyun çadırları. Balık çocukları bu çadırlarda uzun süre vakit geçirerek orada yeni bir dünya yaratırlar. Hayal güçleri doğrultusunda çadırlarında evcilik oynarlar. Çadırların içini yastıklarla doldurup akşamları da ışıklandırma yaparak mistik ve macera dolu bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bunun dışında ona sevdiği fantastik karakterlerin kostümlerini alabilirsiniz. Çadırında hayallerini süsleyen kahramanların kılığıyla çizgi film dünyasında gezinecektir. Bu dekorasyon önerilerini uygularsanız Balık burcu çocuğunuzun zevkiyle örtüşecek fantastik bir oda konsepti yaratmış olursunuz. Böylelikle odasında sıkılmadan keyifle zaman geçirecek, geleceğe saklayacak çok güzel hatıralar biriktirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.