Balık Burçlarının Ölmeden Önce Yapması Gerekenler

Yaşamın dışında bir havası olan Balık burçlarının sıra dışı bir bakış açısı vardır. Çok fazla hayal kurdukları için günlük yaşamda tanık olunan alışkanlıkların dışına çıkarlar. Ölmeden önce yapmaları gereken işler sanatsal, duygu yüklü ve mistik öğeler barındırır. Ayrıca derin vicdan duygusuyla örtüşen çalışmalarda da yer alabilirler.

Kitap Yazmak

Su grubunun diğer üyeleri gibi yazma kabiliyeti olan Balıkların edebiyatta başarılı olması tesadüf değildir. Gelişmiş yaratıcılık yeteneğiyle çok başarılı yapıtlar üretebilirler. Birçoğu işe kitap okumakla başlar. Zaten başarılı bir yazar olmanın yolu bol bol okumaktan geçer. Balık burcu olup da halen bir şeyler yazmamış olanlar varsa kesinlikle işe koyulmalılar. İlla uzun romanlara gerek yok. Şiir veya öykü de kaleme alabilirler.

Piramitleri Gezmek

Akrepler kadar olmasa da esrarengiz mekanlara ilgisi olan Balıklar, bu tarz yerleri mutlaka gezmelidir. Yaşamının bir döneminde piramitleri keşfetmek onlar için büyüleyici bir deneyim olacaktır.  M.Ö 2630 ile 1640 yılları arasında inşa edilen bu eşsiz yapılar, Dünyanın 7 harikası arasında yer alıyor. Piramitler, Firavun diye adlandırılan Mısır krallarının mezarları üstüne anıt olarak kurulmuş.

Kısa Film Çekmek

Görsel sanatlara kabiliyeti olan bu kişilerin artistik bir yönü vardır. Zengin hayal gücüyle iyi birer sinemacı olabilirler. Özellikle dram türü tam da Balıklara göredir. Estetik yönü gelişmiş burçlar olarak büyük prodüksiyonlara imza atamasalar bile kısa film çekebilirler. Birkaç sayfalık senaryoyla düşük bir bütçe yeterli olacaktır. Bu filmlerle, içindeki yaratıcı hevesi kanalize edecek bir platform bulmuş olurlar.

Disneyland Turu

Balıkların içinde her zaman masum bir çocuk yatar. Hayal dünyasında gezinmeyi çok severler. Yetişkinlik dönemlerinde bile masallar ilgisini çeker. Bu tarz objeler içeren ürünlere bayılırlar. Tüm dünyadan turistlerin rağbet gösterdiği Disneyland en fazla onların ilgisini çekecek bir turizm parkıdır. Bu büyülü ve eğlenceli atmosferde, gerçek dünyanın stresinden uzaklaşacaklar. Masallardaki mekanların ve çizgi kahramanlarının da olduğu Disneyland, her yaştan insanın ruhuna hitap ediyor.

Huzurevi / Yetimhane Ziyareti

Astroloji dünyasının en vicdanlı burçlarıdır. Yüreğinde eşsiz bir merhamet duygusu yatar. Empati yönü gelişmiş olup karşısındakinin sıkıntısını yüreğinin derinliklerinde hisseder. Hayattayken sık sık birilerine yardım etme gereği duyarlar. Mesela bir huzurevi veya yetimhane ziyaretiyle sevgi ve ilgi ihtiyacı duyan bu insanlara destek olabilirler. Yaşlılar yalnızlığını dağıtan, çocuklarda ebeveyn şefkati gösteren birilerini görünce mutlu olacaklardır.

Eski Aşkını Aramak

Romantizmi iliklerine kadar yaşayan bu kişiler, aşık olduğunda çok pozitif olur. Yaşamış olduğu birçok ilişki değerlidir. Geçmişteki aşklarını da özlemle anımsarlar. Eski sevgilisinin sesini duymak için elleri bazen telefona gider ama arayacak cesareti bulamazlar. Kırılmak, reddedilmekten korkarlar. Ölmeden önce hasretini, merakını gidermek belki de eski aşkını küllendirmek soru işaretlerini sonlandırmış olur.

Kostüm Partisine Katılmak

Genelde sessiz insanlar olan Balıklar sıra dışı partilerde canlanırlar. Artistik yönünden ötürü hayal gücünün konuştuğu yaratıcı kostüm partilerini seveceklerdir. Bu tarz partiler insanlara marjinal gelse de çok eğlenceli geçer. Sinema ve çizgi roman dünyasından çok sayıda karakteri bu etkinlikte görmek keyiflidir. Balıklar hayattayken bir defacık da olsa kostüm partilerine katılıp dans etmeliler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.