Balık Burçlarını Hayata Bağlayan 5 Öğe

Sürreal kişilikli Balıklar, kendilerinin kurguladıkları bir düş dünyasında yaşar adeta. Belki de reel yaşamın sorunlarından uzaklaşmak için böyle bir yöntemi seçerler. Hayatın dramatik yönünü taşıyamayan duygusal karakterleri, onlara depresif bir nitelik verir. Ayrıca ömrün bir sonu olduğu düşüncesiyle hırslarından arınırlar. Tüm bu detaylar birleştiğinde yaşamla olan bağları cılızlaşır. Sürekli içlerine kapanık olmasalar da onları hayata bağlayan birkaç öğe vardır. Bunların verdiği güçle dünyalarını anlamlandırmaya çalışırlar.

Aşkın Büyüsü

Zodyak’ın aşka en düşkün burcudur Balıklar. Sevdikleri zaman son derece pozitif bir ruh haline bürünürler. Kalplerinin derinliklerinden rengarenk kelebekler uçuşur. Flörtlerini gün içinde sık sık arar, saatlerce romantizm konseptli sohbetler çevirirler. Yüzlerinde güller açar ve aşkın büyüsü onlara ayrı bir heyecan katar. Balıklar için yaşadıkları hisler, kelimelerle tarif edilemeyecek kadar mükemmeldir. Asla uyanmak istemedikleri bir rüyadaymışçasına flörtün büyüsüne kendilerini kaptırırlar. Melankolik kişiliklerine rağmen yaşadıkları ilişkiyle hayata daha sıkı sarılırlar. Sırf aşk için bile reel dünyanın yaşamaya değer olduğunu düşünürler.

Romantik Komedi

Sinema, sanatçı ruhlu Balık burçlarının yaşamında hatırı sayılır bir yer kaplar. Hayal dünyalarının bir yansıması gibi görürler sinemayı. Sıkıldıklarında, ruh halleri bozuk olduğunda, günlük yaşamın sorunlarından uzaklaşmak istediklerinde açar bir film izlerler hemen. Sinema salonlarını da sık sık aşındırır, film festivallerini de düzenli olarak takip ederler. En fazla ilgilerini çeken tür ise romantik-komedidir. Eğlenceli sahnelerde moralleri düzelirken, aşk sahnelerinde kendilerini bulurlar. Karakterlerle kendilerini özdeşleştirince filmlerden aldıkları keyif katlanır. Kurgudan ibaret de olsa sinema, Balık burçlarının hayatla temaslarını güçlendiren önemli bir köprüdür.

Aile Desteği

Balıklar, Yengeçler kadar olmasa da ailelerine düşkündür. Onlar için ömürleri boyunca fedakarlıklar yaparlar. Kendi mutluluklarından vazgeçip ailelerini gülümsetmeye çalışırlar. Öte yandan onların varlığından güç alır, geleceğe daha umutlu bakarlar. Melankolik dünyalarını yakınlarının desteğiyle renklendirirler. Kalabalık bir aile ortamı bu burçları pek bir şenlendirir. Genel olarak Balıkların kendi içlerinde yalnız bir dünyaları olsa da, insanlardan izole bir hayatın onlara iyi gelmediğini bilirler. Gözyaşlarını silen birilerinin varlığına her zaman ihtiyaç duyarlar. Travmaları, hayal kırıklıklarını, ayrılık acılarını aile desteğiyle daha kolay atlatırlar.

Duygusal Müzikler

Yine sanatın bir kolundan bahsedeceğiz Balıkların dünyasına dair, yani müzikten. Bu mükemmel sanat, Balıklar için keyif verici bir illüzyon özelliği taşır. Müziğin ritmiyle düş dünyalarını birleştirirler. Gün içinde çalışırken veya başka bir uğraşla ilgilenirken fonda bir şarkı açmayı ihmal etmezler. Yaratıcı bir iş yapacaklarsa duygusal veya sakin müziklerle daha üretken çalışırlar. İlham perilerinin havada uçuştuğu bu atmosferde en güzel projelerini hayata geçirirler. Ayrıca müzik mesleki olarak da Balıkların başarılı olabileceği bir mecradır. Söz yazarlığı, bestekârlık, virtüözlük için doğuştan gelen bir kabiliyetleri vardır.

Romanlar/Şiirler

Balık burçlarını hayata bağlayan öğelerden bahsedip de edebiyata değinmemek olmaz tabi. Bunun altında yatan temel sebep edebiyatın, hayal dünyasının yazıya dökülmüş figürü olmasıdır. Kitap okurken başka bir atmosferin içine girer ve orada son derece mutlu hissederler. Romanlar, şiirler, öyküler Balıkların kendilerini en iyi ifade ettiği alanlardan biridir. İç dünyalarını yazıya kanalize ederek bir anlamda deşarj olurlar mutsuzken. Alanında kendini kanıtlamış, ünlü bir yazar olmasalar da sırf kendilerine saklamak için bile yazarlar hayatları boyunca. Edebiyatla yaşama daha sıkı sarılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir