Balık Burçlarına Müjde! Aradığınız Aktiviteyi Bulduk

Ruh ve beden sağlığınızı nasıl korursunuz? Egzersiz ya da meditasyon yaparak mı, kendinizi spor salonlarına atarak mı? Yoksa “her pazar bir saat yürüsem bana yeter” diyenlerden misiniz? Peki içki içmeyi sever misiniz? İş çıkışı şöyle iki tek atıp kafanızı dağıtmayı veya hafta sonu Moda’da, Maçka’da bir iki şişe birayla keyif yapmayı? “Ne alakası var şimdi bu ikisinin?” dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman daha fazla uzatmadan tanıştıralım, karşınızda bieryoga, yani bizim anlayacağımız adıyla bira yogası!

Birayı ve yogayı ortak paydada buluşturan Berlinli yoga eğitmenleri Jhula ve Emily bieryogayı şöyle özetliyor: “Her ikisi de geçmişi asırlara dayanan beden, zihin ve ruh terapileri. Bira içme keyfi ve yoganın zihinsel bütünlüğü birleşince mükemmel bir enerji dengesi yaratılıyor.” İlk olaran Almanya’nın pub ve barlarında yapılmaya başlanan bira yogası şu sıralar Avustralya’ya kadar yayılmış durumda. Bira sever yogiler, yoga pozisyonlarını bira eşliğinde gerçekleştiriyor. Bazen dengede kalmak için şişeyi kafasının üstüne koyuyor, bazen shavasanaya yatmadan önce iki yudum birasından alıyor. Zihinlerini şişeye odaklayarak meditasyon yapıyor ve om çekerek huzura kadeh kaldırıyorlar.

İşin aslı sanki bu oluşum benim için yaratılmış diyecek bir burcu yakından tanıyoruz. Kendi dünyasında nefes alıp veren, sakin sakin akışta sürüklenen, sınırları kaldırmak isteyen, meditasyon yaparken kendini kuş gibi hafif hisseden, bira fıçılarının içinde yüzen, duygulardan beslenen Balıklar, bieryoga yapmaya kesinlikle bayılacaklar. Bir yandan içsel dünyalarında kaybolurken, diğer yandan biranın tadına varacaklar. Sınırsız hayal güçleri ile farklı bir boyutta güneşi selamlayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.