Bahçeler Güzelleşmeli! Hangi Burç Hangi Çiçeği Yetiştirmeli?

Doğayı sevenler, hatta âşık olanlar bilirler; mis kokulu çiçeklerle donatılmış rengârenk bahçelerin, yemyeşil bitkilerle yaşamanın ne keyfi ne de mutluluğu hiçbir şeye benzemez. Bahçesini yenilemek ya da fikir edinmek isteyen veya “benim bahçem yok ama hayal etmesi bile güzel” diyenler hazırsa hemen yazımıza başlıyoruz!

Canlı Koçlar

Yaşam coşkusu ile diğer burçlardan kolaylıkla ayırt edilebiliyorsun. Hayatı deneyimlemeyi seviyor, dünyaya bir iz bırakmak istiyorsun. Hayata yaklaşımın, fazlasıyla büyüleyici ve heyecan verici. Renkli ve gösterişli çiçekler ile bahçende canlılık yaratabilirsin. Lilyum ve yıldız çiçeği tercih edebilir, aynı zamanda sardunya gibi popüler bitkilerle de bahçeni süsleyebilirsin.

İstikrarlı Boğalar

Hayatını istikrar ve güven üzerine inşa ediyor, bir karar vermeden önce tüm seçenekleri dikkatli bir şekilde ölçüp tartıyorsun. Bu nedenle bahçe planlaman biraz fazla uzun sürebilir. Ama tabii bunun negatif bir durum olmadığını çok iyi biliyoruz, ne de olsa sen bir şeye karar verdiğin zaman gerekirse onun için savaşırsın bile. Çiçekler senin için; genellikle sana huzur veren rengârenk bitkiler demek. Pembe ve yeşil renge karşı ekstra bir sempatin varsa tercihini gülden yana kullanabilirsin.

İletişim Uzmanı İkizler

İnsanlarla iletişime geçmek senin için çok kolay. Bu sayede onların kalplerini de çabucak fethedebiliyorsun. İnanılmaz derecede açık doğan sayesinde insanlarla yeni tanışmış olsan bile aralarından mutlaka yakın arkadaş elde ediyorsun. Meraklı ve öğrenmeye istekli birisin. Bahçende genellikle lavanta ve azalea japonica gibi kokulu çiçekleri tercih edebilirsin. Özellikle arkadaşlarınla o mis kokular arasında keyif yapmak paha biçilmez olacak.

Şefkatli Yengeçler

Sakin, anlayışlı bir yapın var. Şefkatli birisin ve duygulara çok önem veriyorsun. Çoğu zaman dışarıdan melankolik gözüküyorsun fakat yalnız kalıp kendi dünyana çekilmek yeniden doğmanı sağlıyor. Kalabalık insanlarla takılmaktansa çekirdek ekibinle evinde, bahçende vakit geçirmek çok daha huzur verici senin için. Doğayı seven ruhuna beyaz gül, yasemin ve diğer açık renkli çiçekler aşk, romantizm ve dinginlik yayacak.

Dikkat Çekici Aslanlar

İlginin merkezinde olmaktan son derece mutlusun. Dikkat çekmeyi seviyorsun ve aynı zamanda liderlik becerilerin, özgüvenin çok gelişmiş durumda. Övgüye değer veriyorsun ve insanlar üzerinde hayranlık uyandırmak senin için vazgeçilmez bir duygu. Bahçende yeşilin birçok tonunu görmek, içinde hissettiğin gösterişi dışarı vurmanı sağlayacak. Ayrıca sarı zambaklar ve ayçiçeği gibi parlak renkli çiçekler ile dikkatleri toplayacaksın.

Çalışkan Başaklar

Mükemmeliyetçi ve dikkatli bir karaktere sahipsin, büyük hedeflerin var ve hayatındaki her şeyin mükemmel bir düzende olmasını istiyorsun. Detaycılığın sayesinde belki de Zodyak aleminin en düzenli bahçesi sana ait olacak. Sürekli olarak çok çalışıyorsun, bu yüzden kediotu uyumana yardımcı olabilecek bir bitki. Ayrıca yer minesi ve ekinezyanın iyileştirici özelliklerini, stresten sıyrılmana yardımcı olacağını unutmamalısın.

Romantik Teraziler

Romantik ve rafine bir yapın var, ayrıca Zodyak’ın en güzellik düşkünü burcusun. Bu sayede bahçenin güzel olacağı hakkında şüphe duymana hiç gerek yok! Uyum ve düzene büyük önem veriyorsun, bu nedenle bahçen için planını mükemmelleştirmen biraz zaman alabilir. Fakat planlama bittikten sonra sonuçları gerçekten harika olacak! Bahçenin birçok yerine aşkın çiçeği olan papatya ve gül ekebilir hem saflığı hem de romantizmi hissedebilirsin.

Kontrollü Akrepler

Yatak odan senin için ne kadar özel ve gizliyse bahçen de onunla aynı konumda. Ama bu tabii ki yabancılar için geçerli. Evine, bahçene yaklaştıklarında tam anlamıyla sinirleniyor, hatta uzaklaşmaları için bazen hiç çekinmeden laf bile edebiliyorsun. Ne de olsa orada sen yaşıyorsun ve bahçenin tadını çıkaracak olan kişi de sensin. Bahçeni gül, aralia gibi dikenli çiçekler ile süsleyebilir; ayrıca bir tema seçebilir, sezonun trend çiçekleri ile de renklendirebilirsin.

Özgürlüğüne Düşkün Yaylar

Sevdiklerinle eğlenceli zamanlar geçirmekten zevk alan, hayattan maksimum keyif almaya çalışan birisin. Ayrıca, hayatında devamlı heyecan verici olayların olmasından keyif alıyorsun, sana yaşadığını hissettiriyor. Tıpkı senin gibi özgürlüğüne düşkün, doğada yayılmayı seven lale ve ortancalar yaratıcı, özgür düşüncelerinin ortaya çıkmasına yardımcı olacak, kendini çok daha özgür ve bireysel hissedeceksin.

İddialı Oğlaklar

Zaman zaman gerçek hislerini saklama eğiliminde olabilen sessiz bir yapın var. Çok rasyonelsin, yeni insanlara, fikirlere ve ortamlara ayak uydurman zaman alabiliyor. Menekşe, orkide ve kaplan zambakları gibi gizemli bahçe çiçekleri tam sana göre. Bahçe tasarımına merak sardığın anda vakit bulduğun her an kendini oraya adayacak, taşlarla, mobilyalarla, rengârenk bitkilerle donatacak ve sonrasında ortaya harika bir bahçe çıkaracaksın.

Entelektüel Kovalar

Dünyayı iyileştirmenin yollarını ararken bir yandan da bahçeni taptaze çiçeklerle donatmalısın, değil mi? Bağımsız, hareketli ve geleceğe umutla bakan bir yapın var. Hodan otunun mucizevi faydaları ile hem bahçeni renklendirecek hem de şifasından faydalanabileceksin.  Ayrıca ailen ve arkadaşların yepyeni trendleri senden öğreniyor. Çünkü teknolojiye çok düşkünsün ve bu yönünü bahçene de yansıtacağına eminiz!

Ruhani Balıklar

Duyarlı, romantik, daima yardım etmeye hazır bir ruha sahipsin ve empati kurmak senin için çocuk oyuncağı. Hayal gücü yüksek, yaratıcı ve sezgileri oldukça kuvvetli biri olarak Hinduizm ve Budizm’de manevi törenlerde sıklıkla kullanılan nilüfer bitkilerini bahçende yetiştirebilirsin. Ayrıca senin tam anlamıyla baykuş olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz, o halde geceleri çiçek açan tütün bitkisi ile hava karardıktan sonra da bahçenin çiçek açmasını sağlayabilirsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.