Bahar Gelince Yüzünü Güneşe Dönen Burçlar!

Havalar ısınmaya, doğa uyanmaya, tomurcuklar çiçek açmaya başladı. Her yer yeşile dönmüş, bahar çiçekleriyle dolmaya başlamışken; güneş de kendini iyiden iyiye göstermeye, içimizi ısıtmaya başladı. Bu durum kışı seven burçlar için “Of! Sıcaklar gelmek üzere, yapış yapış olacağız” paniğini getirirken bazıları için de “Ayyy! Yaz gelse de denize gitsek” heyecanını yaratıyor. Bir de bazı burçlar var ki ikisi arasında kalmış “Keşke dört mevsim yerine, dört bahar olsa” diye hayal kurduruyor. Haliyle baharı görünce, kendini çayıra çimene atan, kır çiçeklerini toplamak için gördüğü her bahçeye giren bu burçlara da haddinden fazla bir enerji geliyor.  Peki bu burçlar bahar mevsiminde ne yiyor, ne içiyor, neler yapıyorlar da  bu enerjiyi topluyorlar?

Aşık Olmaya Hazır Koç Burcu

Koç burcunun içinde sakladığı çocuksu kişilik çiçek açan bahar dallarını, yeşillenen bahçeleri gördü mü kendini çayırı çimene atmaya bahane arar. Mart-Nisan aylarına denk gelen doğum günler sebebiyle mi bilinmez, “geldi bahar ayları, gevşedi gönül yayları” benzetmesi sanki onlar için yapılmış gibi. Baharı gördüler mi kalpleri de daha hızlı çarpamaya, aşık olma ihtimalleri tavan yapmaya başlar; keyifleri yerine gelir bir de huysuz huysuz somurtmaları da kısa süreliğine rafa kalkar.

Kendini Yenileyen Yengeç Burcu

Yengeç burcu her ne kadar yaz burcu olsa da, baharla birlikte içleri kıpır kıpır olmaya başlar.  Romantizmleri tavan yapar, giyimleri kuşamları çiçek gibi olmaya başlar. Sanki kış depresyonundan çıkıp da hayata yeniden karışmaya başlarmışçasına yenilenen Yengeçler,  kendilerine de yeni hedefler, hayat amaçları koymayı da bu döneme denk getirirler. Hatta iş değiştirecek, kötü giden ilişkilerine veda edecek güçlerini de kendi içlerinde en çok bu zamanda bulurlar.

Papatya Fallarının Gözdesi Balık Burcu

Hülyalı hülyalı kurduğu hayallerinin tohumlarını baharın gelişiyle birlikte atmaya başlayan Balık burçları, havaların ısınmasıyla orantılı olarak hayallerinin kapasitesini de geliştirirler. Manevi dünyaları bir yana maddi olarak da daha fazla para harcamaya başlarlar. Sabah erkenden kalkıp, kır bahçesine gidip mükellef bir kahvaltı yapıp, ardından kendini açık havada alışveriş yapabileceği mevzilere atabilir. Ve tabii ki karşısına çıkan papatyaların yapraklarını kopara kopara “seviyooor, sevmiiiiyor” diye fal bakmaya da başlayacaktır.  Kısacası hayattan daha çok keyif alacağı günler başlamıştır Balıklar için….

Yaza Hazırlanan İkizler Burcu

Haziran ayının incisi İkizler burcunun, baharın gelmesiyle birlikte daha da canlandığını çok rahat söyleyebiliriz.  Kendini yaz mevsimine hazırlayan İkizler burcu, güneşin ısıtmaya başlamasıyla daha çok sosyalleşmeye ve daha yaratıcı fikirler geliştirmeye başlayacaktır. Aşk hayatında ise daha da hızlı ve enerjik tavırlarıyla karşısındaki etkilemek için çok çaba harcamayacaktır. Tabir-i caiz ise bu dönemde şeytan tüylerini her yerinden fışkırtabilir. Artık yaz gelince ne kadar can yakacağını da siz düşünün…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.