Babacan ve Anaç Burçları Yakından Tanıyalım

Herkesin özel ilgiye ihtiyaç duyduğu zamanlar olmuştur, bu ruh hali güçlü insanlar için de geçerlidir. Yakın çevrenizde böyle durumlarda size özel ilgi ve alaka gösterenler oluyordur ancak bazı burçlar var ki sevdiklerini her zaman sarıp sarmalama ihtiyacı hisseder, anaç ve babacan yapılarıyla çevresindekileri şımartır, koruyup kollarlar. Gelelim bu burçları yakından tanımaya.

Ailesine Düşkün ve Merhametli Yengeç

Su grubunun duygusal ve merhametli burcu Yengeçlerin çevresindekilere yaklaşımı fazlasıyla anaçtır. Başta aileleri olmak üzere sevdiklerine karşı sonsuz şefkat göstermek gibi bir yönleri vardır. Sahip oldukları derin merhamet duygusunu en fazla ailesine göstermeyi tercih ederler. Özellikle çocuklarına son derece düşkün anne, babalar olurlar. Onların her türlü ihtiyacını karşılar, isteklerine hayır diyemezler. Bazen bu ilgi çocuklarının şımarmasına sebep olsa da onların bir dediklerini iki etmemeye gayret ederler. Gerek ev içinde gerekse ev dışında çocuklarıyla ortak aktivite yapmaya bayılırlar. Beraber film izlemek, yemek yapmak, sohbet etmek ev içerisindeki en özel eğlenceleri arasındadır.

Aynı şekilde anne ve babalarına da karşı son derece ilgilidirler. İleriki yaşlarda bile onlara şefkat gösterir, bakımlarını üstlenirler. Yengeç burçları için ebeveynlerinden ayrı kalmak, onları kaybetmek derin üzüntü kaynağı olur. Onlarla biriktirdikleri anılar, yaşamlarındaki en değerli hazinedir. Aile kavramına olan düşkünlükleriyle her anne ve babanın isteyeceği tarzda bir evlat olduklarının altını çizelim.

Sorumlu ve Korumacı Aslan

Zodyak’ın cesur burçlarından Aslanlar için ‘babacan’ yerinde bir tabir olur. Güçlü karakterlerinden ötürü yakın çevresindeki insanlara güven verirler. Maddi-manevi insanlara destek çıkarken bir taraftan bundan gizli bir haz duyarlar. İkili ilişkilerinde lider konumundadırlar ancak birlikteliğin her türlü sorumluluğunu alır ve karşı tarafı rahatlatırlar. Yönetici, girişken ve koruyucu vasıflarından ötürü karizmatik ve popüler olurlar.

Sevdiklerine zarar geldiğinde hemen kendilerini öne atan Aslanlar korkusuzca savaşırlar. Problemleri gözünde büyütmez ve kolayca altından kalkabilirler. Erkeksi oldukları için bu burcun kadınları da sert ve cesur olur. Maskülen bir havaları vardır ve naif olmazlar. Çocuklarının gözünde otoriter ve koruyucu bir anne figürüdürler ve çocukları onların güçlü kişiliklerine hayranlık duyarlar. Coşkulu ve pozitif yönleri koruyucu kimlikleriyle birleştiğinde her çocuğun sahip olmak isteyeceği bir anne profili çizerler.

Sadık ve Sahiplenici Boğa

Havalı burçlardan Boğalar, sahiplenici bir yapıdadır. İlişkilerinde kıskanç ve son derece aşka düşkündürler. İlgilerini sevdikleri kişilerden esirgemez ve şefkat gösterirler. Sahiplenici özelliklerinin yanı sıra sadık bir eş ve sevgili olurlar. Herkesle hayatlarını birleştirmeye sıcak bakmaz, bu konuda çok seçici davranırlar. Hayat arkadaşlarını bulduklarında ise tüm kalpleriyle kendilerini onlara adarlar. Evliliklerinde çocuk sahibi olduktan sonra ailelerine daha da fazla bağlanırlar. Çok iyi birer anne, baba olurlar ve yuvalarını ayakta tutmak için her türlü fedakârlığı yaparlar.

Arkadaşlarına karşı da anaç veya babacan davranabilirler. Onları sırtından vurmaz, zor zamanlarında arkalarında dururlar. Güvenilir yönleriyle bilinirler. Sabırlı yapılarından ötürü dostlarının sıkıntılarından bunalmaz, sakin ve soğukkanlılıkla problemlerine çözüm bulmaya çalışırlar. Dost canlısı bir burç olarak arkadaşlarına derin bir vefa gösterirler.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.