Ayrılıkların 4 Gizli Nedeni Hangi Burçlardan Geçiyor?

Her şeyin bir sonu var mıdır? Yoksa sonsuza kadar sürecek bir aşk oralarda bir yerlerde saklı mıdır? Düşünsenize ne büyük yeminler ederek, sözler vererek başladınız ilişkinize. Ayrılık vakti kapıyı çaldığında ise belki oturup düşündünüz elli kere. Fakat bazen gerçekten de yolun sonuna geliyorsunuz; savaşmak için enerjiniz kalmıyor, umut ışığınız yavaş yavaş sönmeye başlıyor. Peki ne tür nedenler ayrılığa götürüyor? Burçların yaptığı hangi yanlışlar ilişkilerdeki gizli kalmış sorunları oluşturuyor?

Sabit Fikirlilik!

İlişki! Yani iki kişi arasındaki iletişim, bağ, karşılıklı ilgi. Sabit fikirlilik de neyin nesi? Sadece kendi bildiklerinizle yaşamayı seçerseniz, karşınızdaki insanın ne düşündüğüyle ilgilenmezseniz, ilişkinizdeki sorunları kendinizde aramayı düşünmelisiniz. Hele ki değişime kapalı, inatçı bir Boğa ya da her daim haklı çıkmak için kendi bildiğini okuyan bir Kovaysanız ömür boyu yalnız kalmayı tercih edebilirsiniz.

Değiştirmeye Çalışmak!

En başından giydiği bluzdan, gözünün karasına, saçını savurmasından burnu havada olmasına kadar her şeyiyle bir bütün olarak aşık oldunuz sevgilinize ya da eşinize. Ya sonra? Önce eteğinin boyundan, aldığı kilolara kadar her şeye laf etmeye, karşınızdaki insanın karakterini değiştirmek için yemeden içmeden kafa ütülemeye başladınız. Takıntılı olmakla kalmadınız eleştiri yapmaktan yorulmayan, küçük ayrıntılarda kaybolan Başaklara bile fark attınız!

Ego!

Hani hastalıkta sağlıkta birbirinizin yanında olacaktınız? Hani bir yastıkta kocayacaktınız? Keşke daha o anda nikah memurunun sözlerini ağzına tıkasaydınız. Tutamayacağınız sözler vermekten bıkmadınız, usanmadınız. Sahip olduğunuz egoyla bir gün olsun orta yolu bulmaya çalışmayıp bütün eleştirilere kendinizi kapadınız. Fakat kabul etmek lazım kibirli Aslanlar gibi despot bir eş olma konusunda bir numarasınız.

Statü Olarak Görmek!

Hala aklınızın ofiste çıkamadığınızı sanıyoruz. Yoksa evlilik kurumunu bir iş anlaşması olarak görmenizin başka nasıl bir açıklaması olabilir? Yuva kuruyorsunuz yahu, kontrat imzalamıyorsunuz. Bağlılık yemininizi nikah defterinize kazıyorsunuz. Tabii biz evliliği statü olarak gören, profesyonelliğini hayatının her yerinde gösteren, maddeci bir Oğlak olduğunuzu unutmuşuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir