Ayrılık Sonrası Yıldız Tilbe’ye Dönüşen Burçlar!

Ayrılık sonrası depresyonunun bin bir türü var. Kişiyi tripten tribe sokar. Gözyaşı dökmekten helak olmak, günlerce telefon başında bir mesaj beklemek, eşe dosta eski güzel onları anlatarak kafa ütülemek, göklere isyan etmek, bir anda dünyanın en umursamaz kişisine dönüşmek… Hepsi ayrılık sonrası sendromlarına dahil. Pucca’nın da Küçük Aptalın Büyük Dünyası kitabında yer verdiği Yıldız Tilbe sendromu ise en kötüsü. Kişi kimseyle tek kelime konuşmaya yanaşmaz, yataktan çıkmak bile işine gelmez, sosyal medyadan depresyon temalı postlar dışında bir şey paylaşmak istemez, eğlenceli bir şarkı bile dinlemez. Varsa yoksa damar şarkılar; Delikanlım, Vazgeçtim, Dayan Yüreğim… Ayrılık sonrası birer Yıldız Tilbe’ye dönüşen burçlar, aşağıdaki gibi.

Duygu Selinde Boğulan Yengeç

Aşk acısı Yengeçlerin başa çıkmakta en zorlandığı ruh hali. Ne aşkı yitirmenin verdiği eksiklik duygusuyla başa çıkabilir ne de değmeyeceğini bilse bile yanaklarından süzülen gözyaşlarına dur diyebilir. Kalp kırıklıkları hâlâ canını acıtırken, umutsuzca birinin dönmesini beklemek gibi bir durum var ortada. Bu duygunun tarifini kim yapabilir ki? İşte bu yüzden ayrılık sonrası Yengeçler bambaşka birine dönüşmüş olarak karşımıza çıkabilir.

Karalar Bağlayan Akrep

Akreplerin içinde barındırdığı her duygu kesinlikle sahici ve derin. Aşkı, nefreti, korkusu, mutluluğu, üzüntüsü… Hepsi buna dahil. Aşk acısı ise bir bakıma hepsinin birleşimi. Eski mutlu günleri anmak, alışmaya çalıştığı yalnızlıktan korkmak, işlerin bu duruma gelmesine izin verdiği için her şeyden nefret etmek, kalbinde açılan yarayı sulamak… Her biriyle aynı anda başa çıkmak ise kimsenin altından kalkabileceği bir şey değil. Ayrılık sonrası karalar bağlaması bu noktada oldukça anlaşılabilir.

Acıya Teslim Olan Balık

Balıkların aşk anlayışında temkinli olmak ya da ayakları yere basmak gibi kavramlar yok. Aşkın büyüsüyle bulutların üzerine çıkıp, kendini bütünüyle sevdiğinin kollarına bırakabilir. Gün gelip de ayrılık kapısını çaldığında sudan çıkmış balığa dönmesi bu yüzden pek sürpriz değil. Bir anda kendini her şeyini yitirmiş bir şekilde bulabilir. Elinde kalan tek şey ise hayal kırıklığı ve kapanmayan bir yara… Hal böyle olunca kalp kırıklıklarını tamir etmesi uzun yıllar alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.