Ayrılık Konuşmasının Ardından Soluğu Kuaförde Alan Burçlar!

Ayrılıkların ardından bir anda kendini kuaför koltuğunda otururken bulmak öyle sanılanın aksine bir şehir efsanesi değil. Herkes hayatında bir kere bile olsa bu deneyimi tatmıştır bile denebilir. Zaten çokları için kuaförler kişiyi inanılmaz derecede hafifleten psikoloji seansları gibi. Saçlar yıkanırken tüm negatif enerjinin suyla birlikte akıp gitmesi, yeni bir saç modeliyle eskiye dair ne varsa ortadan kaldırılması, kırık saçların gereksiz insanlar gibi teker teker çöpü boylaması, kişiyi silik gösteren bakımsız tırnakların gösterişli bir ojeyle yeniden boyanması… Ve en sonunda da aynaya bakıldığında kişinin kendine olan güveninin kat be kat artması! Dışarı çıktığında da insanlar dönüp bir kez daha bakıyorsa hele, ne dert kalır ne de tasa. Ayrılık sonrası kuaföre gitmenin altında yatan sebep tam da bu, kişinin eskinin üzerini çizip yeni bir kimlikle hayatına yeni sayfa açtığını cümle aleme göstermek istemesi. Ayrılıklarının ardından hayata sil baştan başlama isteğiyle dolup taşan 4 burç aşağıdaki gibi!

Yenilikte Umut Vardır Sözünü Benimseyen İkizler

İkizlerden bahsediyoruz. Ne yapacaklarına dair öyle keskin şeyler söyleyebilmek çok da mümkün değil. Büyük bir aşkla bağlandıkları ilişkilerinin üzücü bir ayrılıkla noktalanması ise onları bambaşka birine dönüştürebilir. Düne kadar mutluluk naraları atan o kişi, ertesi sabah derin depresyonla hayata küsebilir. Tek artısı hayatlarında negatif enerjiyi uzun süre tutmamaları. Yenilikten medet umduklarından kuaför koltuğuna gözleri kapalı oturup, şaşırmış bir şekilde kalkmak isteyecektir. Saçlarını da kazıtabilir, maviye de boyayabilir, perma da yaptırabilir! Kesin olan eski haliyle uzaktan yakından alakasının kalmayacağı. Yeni imajıyla görenleri hayrete düşürürken daha dün neye üzüldüğünü çoktan unutup gitmiştir.

Kuaförünü Psikoloğu Olarak Gören Yengeç

Yengeçler için kuaför seansları, çoğu kez haftalık rutinlerden ibaret. Kuaförüyle arkadaşı gibi tüm dertlerini paylaşır, salondakilerin sorunlarını can kulağıyla dinler, hayatından bahseder… İçinde kendini öylesine rahat hissettiği bir ortam. Bir de aynaya baktığında kendini fazlasıyla çekici bulduysa hele, kolay kolay salonu terk etmek istemez bile. Ayrılık sonrası kalbi paramparça olduysa da yeniden tamir edebileceği ve teselli bulacağı tek yer yine burası. Sonuçta keyifli bir kuaför ortamının ve bakımın ona tüm dertlerini unutturduğu tecrübeyle sabit.

Romantik Komedi Filmlerine İlham Veren Terazi

Romantik komedilerin herkesin aşina olduğu senaryosunda illa ki bir yerde ayrılık ve ayrılık sonrası depresyonu yer alır. Depresyon sürecine girenler ilk etapta karalar bağlayıp, kendini salsa da kuaföre gittikten sonra yeniden ayağa kalkmayı başarır. Terazilerin ayrılık süreçleri de bire bir böyle! Bir süre kırılan kalbiyle kalakalsa da ihtiyaç duyduğu enerjiyi ve özgüveni yeniden bulabilmek için bir güzellik merkezine uğraması gerekir. Saçlarını boyatır, cilt bakımı yaptırır, önemli bir yere gidiyormuşçasına iddialı bir makyajla gözleri üzerine çevirmeyi başarır. Kuaförden çıkar çıkmaz soluğu alacağı yer ise alışveriş merkezleri. Dış görünümü gibi gardırobunu de yenilemek üzere mağaza mağaza dolaşır. Eve döndüğünde ne ayrılık acısı kalmıştır, ne de can sıkıntısı.

Geçmişe Dair Ne Varsa Unutmak İsteyen Balık

Balıklar için aşk öyle zamane insanlarının yaptığı gibi beş dakika içerisinde bulunan, biraz gönül eğlendirip başka diyarlara yol alınan bir müessese değil. Ayrılığın ardından “Çivi çiviyi söker” ya da “Önümüzdeki maçlara bakalım” tarzı düşünceleri aklından geçirmesi mümkün değil. Ayrılık süreçlerinin sancılı geçmesi bundan. Geçmişi kolay kolay geçmişte bırakamamalarından. Kuaförleri ise söz konusu süreci hızlandırma işlevi görevi görüyor çoğu zaman. Eski sevgilisinin dokunduğu saçlarını kestirmek ya da çok beğendiğini söylediği rengini değiştirmek bu noktada ona artık önüne bakma zamanı geldiğini hatırlatabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir